Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Anda 15:29, 16 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Bardzo ładnie to wyszło Masz czuja

U nas Ice Dance jest często używana jako roślina płożąca do szybkiego zarastania dużych powierzchni. Carexy rosnące kępowo to np. Carex dolichostachya 'Gold Fountains'('Kaga Nishiki'), Carex morrowii w odmianach, Carex oshimensis 'Evergold'.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 15:31, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Renia, ja mam turzycę Irish Green, to też turzyca Morrowa i rozłazi się mocno. Ledwo co ją posadziłam, a już dawała odrosty. Na pewno jest fajna do zarastania powierzchni . W Wojsławicach też widziałam całe połacie zarośnięte Ice Dance. Więc trzeba, niestety, mieć miejsce, gdzie będzie można wysadzać odrosty albo oddać im całość we władanie. Ja właśnie wymyśliłam, że na wiosnę zacznę podsadzać nimi nowo sadzony żywopłot. Póki co, miejsca tam trochę jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 15:46, 16 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Irish Green to Carex morrowii ssp. foliosissima, a one się rozłażą. Zarówno Icedance jak i Irish Green oraz Silver Scepter to Carex morrowii ssp. foliosissima.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:15, 16 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Kokesz napisał(a)
A tak?


Fajnie Ci to wyszło
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:50, 16 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ania111 napisał(a)
witaj ,

Jestem pełna podziwu jakich dokonałaś zmian ,
Efekt jest niesamowity ,

czy to jest Twoja prywatna działka ?


Hej Dzięki

To moja osiedlowa działka, w środku wielkiego miejskiego blokowiska, moja mała, może nie prywatna, odskocznia od codzienności, stresów w pracy...
W tym roku udało się nawet sporo posiedzieć ze znajomymi do późnej nocy, przy świecach w słoikowych lampionach
Chyba, pomimo moich wiecznych rozterek, co i gdzie przesadzić, wygląda coraz lepiej

Kurczę chyba jednak lubię sadzić pod linijkę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 19:54, 17 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Renia, czy te stożki masz z bukszpanu czy z cisa?
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 21:55, 17 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)
Renia, czy te stożki masz z bukszpanu czy z cisa?


Z bukszpanu. Wyhodowane od patyczka
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 22:01, 17 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Kokesz napisał(a)


Z bukszpanu. Wyhodowane od patyczka

O, to gratulacje. Też mam 2 kule bukszpanowe uformowane przez siebie. Teraz szukam stożków lub kuli na pieńku z cisów. Tylko nie wiem gdzie można je dostać.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 22:05, 17 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Helen napisał(a)

O, to gratulacje. Też mam 2 kule bukszpanowe uformowane przez siebie. Teraz szukam stożków lub kuli na pieńku z cisów. Tylko nie wiem gdzie można je dostać.


Podeślę Ci namiary na priv.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:47, 17 lis 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam nadzieję, że nie będę musiała już ich wykopywać...
Starałam się sadzić między bylinami, tak, żeby zakryły liście usychających cebulowych

Tu będą Narcyze Minnow i krokusy

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies