Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 13:44, 20 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I rabata słoneczna, bylinowa, w tym roku już nie taka goła, jednak rośliny zimozielone nawet w tak małej ilości jak u mnie, robią robotę zimą.
Zazdroszczę Anitce i Domi takich zimozielonych ogrodów...




I z drugiej strony

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 13:53, 20 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Na koniec grudniowego spaceru trochę trawek

Rozplenice



I miskanty

Gracillimus



Graciela

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 16:38, 20 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Prześlicznie masz Wiosną łany cebulowych w tym słońcu... juz to widzę. Oby tylko gawrony się do nich nie dobrały. Dobrze, że masz tą grę świetlną - słońce zimą i cień latem. Po wizycie w Twoim ogrodzie bardzo fajnie i zupełnie inaczej mi się go ogląda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 17:20, 20 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Prześlicznie masz Wiosną łany cebulowych w tym słońcu... juz to widzę. Oby tylko gawrony się do nich nie dobrały. Dobrze, że masz tą grę świetlną - słońce zimą i cień latem. Po wizycie w Twoim ogrodzie bardzo fajnie i zupełnie inaczej mi się go ogląda.


Dzięki Ewa

Czasem trudno tylko po zdjęciach wyobrazić sobie gdzie co rośnie i jak wygląda ten mój ogródek, tym bardziej, że część jest ogrodzona a druga część nie...
Mój plan na papierze, też nie był doskonały, rozjeżdżały się proporcje...
Fajnie, że byłaś

W części cienistej starałam się sadzić tulipany późne, bo na rabacie bylinowej za szybko przekwitały. W połowie maja były już prawdziwie letnie temperatury, wystarczyło kilka upalnych dni i było po tulipanach.
Zobaczymy jak się to sprawdzi

Starałam się w tym roku sadzić tulipany za i między bylinami, tak, żeby suche liście nie straszyły i aby ich nie wykopywać. Część mam posadzoną bezpośrednio do dołka, po kilkadziesiąt sztuk w jednym, między hortensjami na słonecznej. Resztę w donicach, głównie te pod kasztanowcem, bo pogubiłam karteczki z opisami odmian i nie wiem jakie kolory tam są. W razie czego doniczkę mogę wykopać i przenieść w inne miejsce. Kolejne w donicach mam na rabacie pod kompostownikiem, bo tam same korzenie od świerków i sadzarki ani łopatki się nie wbije.

Już się nie mogę doczekać wiosny i czasu kiedy gawrony odlecą, wrrr
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 17:25, 20 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
galgAsia napisał(a)
To wygląda nie tylko jak przedwiośnie, ale jak pełnoprawna wiosna! Coś niebywałego z tymi temperaturami... U mnie troszkę chłodniej, jeszcze takiego pączkowania nie ma. Z cebulowych na razie tylko szafirki.
A ciemierniki mnie też kuszą, jednak o tej porze człowiek też pragnie kfffiotków


Mogłaby już być wiosna
A ciemierniki mnie kuszą pełne białe.
Na Gardenii u Zymona była taka śliczna odmiana 'HGC Snow frills', miała kwiatki skierowane do góry, niestety nie do kupienia na stronie też jej nie mają szkoda

https://6ff13cd23c8eff536e92-8b8dd582bbec42bb21fadf522f8a558a.ssl.cf3.rackcdn.com/wp-content/uploads/2016/11/1514AO-hgc-snow-frills-f-original.jpg
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:05, 20 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ten ciemiernik też mi się podoba

Helleborus 'HGC ® Ice N' Roses Merlot'

https://helleborus.de/fileadmin/_processed_/7/9/csm_schneerose_ice_n_roses_merlot_bluetenduo_9467e34a75.jpg
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 19:13, 20 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Ciemierniki śliczne. Tego Snow Frills tutaj też nigdzie nie ma dostępnego. Może trudno go rozmnożyć.

Ciemnych ciemiernikow prawie nie widać na rabacie, ale tez są piękne

Tutaj są bardzo ciekawe odmiany. To sklepik z rarytasami ogrodowymi

https://shop.alpine-peters.de/helleborus.html?limit=all
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 19:48, 20 gru 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Śliczne ale ceny już trochę mniej
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 19:52, 20 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Niestety
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 19:53, 20 gru 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

W Poznaniu wiosna na całego Te pelargonie na balkonie chyba nie wiedzą że mamy połowę grudnia

Prymule też u mnie kwitną, podobnie bergenie.

Jeszcze trochę i trzeba będzie przed świętami trawnik skosić

Ogród pięknie się prezentuje, brawo dla ogrodników.

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies