Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

GorAna 21:18, 24 mar 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Reniu, ale wiosna u Ciebie!
Niby Poznań tak niedaleko, ale musisz mieć tam cieplej niż u mnie
Zdrówka życzę, unikaj wirusa
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Kokesz 16:48, 26 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jeśli posiana bazylia nie kiełkuje, najlepiej postawić doniczki bezpośrednio na kaloryferze. Ona musi mieć ok 25 stopni do wykiełkowania, później można ją obniżać.

Moje posiane tydzień temu, postawione na wydawało się ciepłym parapecie, w słońcu, nic się nie dzieje...



Wczoraj postawiłam doniczki bezpośrednio na kaloryferze...




A dzisiaj...już wykiełkowały w jeden dzień

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Anda 17:09, 26 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Niezłe przyspieszenie
Jestem leniwą ogrodniczką i gotową bazylię kupuję w spożywczym, a potem ją dzielę na czworo i sadzę przy pomidorach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 17:12, 26 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja bazylię na początku maja wysiewam bezpośrednio do gruntu. Parapetów mi brakuje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 17:29, 26 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)
Niezłe przyspieszenie
Jestem leniwą ogrodniczką i gotową bazylię kupuję w spożywczym, a potem ją dzielę na czworo i sadzę przy pomidorach


Bazylii tajskiej, Magic White i greckiej raczej nie dostanę w spożywczym. Zebrałam więc nasionka. Moja ulubiona Magic Mountain niestety nie produkuje nasion i ją zawsze kupuję na giełdzie kwiatowej. Jest dostępna tylko tam albo przez internet.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 18:05, 26 mar 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1685
SUPER wysiewy . Ja też posiałam dziś bazylię od Ciebie. Też umieszczę na kaloryferze. Jeszcze raz dziękuję za nasionka.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Johanka77 18:47, 26 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No czad! Gotowana bazylia!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kokesz 19:00, 26 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Ja bazylię na początku maja wysiewam bezpośrednio do gruntu. Parapetów mi brakuje


Parapetów mi będzie brakować jak zacznę wszystko pikować i rozsadzać.
Najwyżej piętrowo na jakiś raszkach postawię doniczki albo tacki.
Wiecie co to raszki po poznańsku?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:07, 26 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Johanka77 napisał(a)
No czad! Gotowana bazylia!


Kiedyś Pan na Gardenii mi podpowiedział, że bazylia kiełkuje w tak wysokiej temperaturze i większość osób się poddaję z siewem myśląc, że nasiona stare bo długo nie chcą wschodzić. Pamiętam, że wtedy dwa tygodnie stały u mnie na parapecie i nic. On mi powiedział, żeby doniczki postawić na kaloryfer. Wtedy też już na drugi dzień kiełki wyszły
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Ania111 19:21, 26 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Renatko

Śliczne siewki Bazyli
Gratulacje
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies