Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Helen 12:52, 02 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kokesz napisał(a)
Może jako zimozielone akcenty dać karłowe kosodrzewiny albo wykrzykniki cisowe...

Spore wykrzykniki cisowe są w dobrej cenie od dzisiaj w J.
____________________
Helen - Hortensjowo
nyna76 17:21, 02 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
A co to J?

Ja pojechałam hektar do Swarzędza do Kierzkowskich i mnie wyprosili, bo od dziś do wiosny nie sprzedaja detalu. Chamy.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Kokesz 19:03, 02 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
nyna76 napisał(a)
A co to J?

Ja pojechałam hektar do Swarzędza do Kierzkowskich i mnie wyprosili, bo od dziś do wiosny nie sprzedaja detalu. Chamy.


O kurcze...to pechowo trafiłaś wygląda na to, że w ostatniej chwili zdążyliśmy zajechać.
J to Jucca
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 19:21, 02 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kokesz napisał(a)
Hmmm...rabata nr 3, czyli ta powyżej


Renia, jestem pod wrażeniem, że takie masz rozpiski i że nie sadzisz niczego więcej ponad to, co napisane i wyrysowane U mnie co m-c może rosnąć co innego
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:27, 02 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Renia, mam pytanie odnośnie klona ginnala, bo widzę że zakupiłaś.
Co Ciebie przekonało do zakupu i jakie miałaś alternatywne drzewa do wyboru (bo znając Ciebie, to było kilka drzew w zanadrzu)? Klon ginnala jest bardzo fajny jesienią, ale wcześniej chyba niepozorny, prawda?
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 20:02, 02 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)


Tu się aż prosi, aby pociągnąć tę rabatę dalej. A ty na 100% jesteś przekonana, że chciałabyś zostawić te kompostowniki w tym miejscu pod iglakami? Trudno będzie w rabatę wjeżdżać z taczką, nawet z boku, przewracać kompost itp. Może je przenieść w miejsce gdzie i tak jest obok beczka wkopana bo rozumiem, że to tu?
przesłona może być z cisów, tui, innych krzaczków, może być prosta albo po łuku poprowadzona ale tak aby było dojście do beczki i do samych kompostowników.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
nyna76 20:31, 02 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Jestem za ... Renia, pomożemy, hihi.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 20:50, 02 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Myślę, że pomysł Iwony jest warty przemyślenia
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 21:58, 02 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Helen napisał(a)

Renia, jestem pod wrażeniem, że takie masz rozpiski i że nie sadzisz niczego więcej ponad to, co napisane i wyrysowane U mnie co m-c może rosnąć co innego


Hahaha to taka dzisiejsza rozpiska, zrobiona na kolanie sadzę zupełnie odwrotnie niż napisałaśna czuja i upycham na maxa
Ze względu na totalny mętlik w głowie, sto pomysłów na minutę, dwie bezsenne noce, pomyślałam, że będę się trzymać planu...Zuza dziś przyjechała i mówi: Gdzie Ty to wszystko chcesz zmieścić? Faktycznie, spojrzałam i rabata w realu jakaś za mała na te plany... i znowu jestem w czarnej d...e

Szukałam kiedyś niewysokiego drzewa zamiast śliwki, która wypadła.
Miało być niewyróżniające się latem, pamiętam, że oglądałam klony Ginnala i Ussuryjskiego. Ostatnio na cmentarzu zauważyłam pięknie przebarwione, niewysokie drzewko, to był klon Ginnala. W ogródku leśnym chcę ograniczyć kolory ja Kokoszka to mówię i padło na niego, cena też była super.

Już trzecią godzinę oglądam różne nasadzenia w necie, stare foty z Botanika i chyba będę musiała się tam jeszcze raz wybrać jesienią, może dostanę olśnienia
A jak nie, to zadołuję wszystkie doniczki i czekam do wiosny
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:27, 02 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Iwonka, o tym miejscu nie pomyślałam ciekawe co eM na to? mi się podoba
Jak zakładaliśmy kompostowniki, to tamta część ogródka była sąsiada, więc nie mogłam tam działać a pod drzewami były najmniej widoczne.
Taczką nie wjeżdżam, bo nie mam
Muszę wymierzyć to nowe miejsce, zobaczyć naocznie jak by to wyglądało.
To miejsce pomiędzy świerkami to taka pustynia i kłębowisko korzeni, że ciężko byłoby roślinkom
Mam zimę na przemyślenia, na teraz chciałabym zagospodarować łącznik i tą rabatę z planem, bo muszę upchnąć zdobycze cebulowe i trawiaste oraz inne chciejstwa

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies