Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 22:32, 02 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jestem na etapie oglądania różnych dereni rozłogowych, dereni świdwa, kalin, czeremchy i innych krzaczorów.
Zrobiłam listę zimozielonych paproci.
Zrobiłam katalog zdjęć z wiosny, żeby widzieć, gdzie mam posadzone tulipany.
Nie chcę ich uszkodzić a parę wykopków i tetrisów jeszcze mnie czeka...
Mam dość
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 22:49, 02 lis 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Oj Renia, wierzę że nie możesz spać.
Ogródek na pewno wyjdzie piękny ale zwolnij ... Olśnienie przyjdzie na pewno.

Ja dołuję roślinki w przechowalniku, za Twoją radą otrzepuję z torfu i tyle.
Dumać będę całe lato ... albo dwa ... haha
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 22:56, 02 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Renata, moim zdaniem pomysł na łącznik masz bardzo fajny, nic tylko sadzić reszta tez się wyklaruje, daj sobie trochę czasu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 05:25, 03 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia Makadamia musiała zrobić katafalk, aby coś zaczęło rosnąć pod jej iglakiem (nie pamiętam czy to sosna czy świerk). Korzenie bardzo szeroko i płytko były pod całą koroną. Ona kompostowniki ma w innym miejscu ale też pod iglakami i mówiła, że w kompoście ma ich korzenie. Przerastają. Pytanie czy ty te świerki zostawiasz, w jakiej są kondycji. Czy nie lepiej zamienić na inne drzewa/drzewo. Broniłam się przed wyrzuceniem jałowców u mnie bo i robota ciężka i sentyment trochę a teraz uważam, że to był najlepszy możliwy pomysł
W sumie, aby się przekonać czy jesteś w stanie cokolwiek tam posadzić przed obecnie ustawionymi kompostownikami to trzeba skopać ten kawałek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 05:38, 03 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Ale Iwonka Ci fajny pomysł podrzuciła
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 08:35, 03 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Niestety nie mogę wyrzucić tych swierków, bo to drzewa osiedlowe
Korzenie przerastają bo to widać na rabacie obok, tam gdzie są trzy stożki z cisa. Po przekopaniu, po pół roku było to samo
Pomysł fajny
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 19:15, 03 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Dziewczyny...eM mi się zbuntował i żadnego przenoszenia kompostowników nie będzie Iwona, Ty wiesz coś o tym czytałam, że Twój też czasem staje okoniem tak, więc na razie zagospodarowuję, to co mam.

Przekopał mi jedynie miejsce pod świerkiem na rabatę nr 2
Przesadziłam tam wielką hostę spod trzech cisowych stożków.
Na jej miejsce pójdzie mniejsza



Przesadziłam trzy wielkie seslerie pomiędzy lawendy, jutro dosadzę czwartą kępę. Tak więc Zuza carexy Praire Fire będą po stronie leśnej, jutro tam będę mieszać I zrobiło mi się miejsce przed lawendą na trzy kulki berberysa Bagatelle, które męczą się w cieniu. Jeszcze krzewuszkę Minor Black muszę przesadzić z półcienia...gdzieś?
Posadziłam wreszcie kłosowce (od Violi)z przechowalnika, ale fajnie anyżowo pachną
Pod bzem, dookoła posadzę 8 czosnków Pinball Wizard, a na leśnej między trawami czosnki karatawskie.

Wystarczyło, że ruszyłam dziś jedną roślinę i jakoś zaczęło mi się rozjaśniać
Może w tym sezonie nie będę tyle marudzić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:21, 03 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
No i super
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 19:31, 03 lis 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Jutro zrobię foty, bo kopałam po ciemku mam nadzieję, że innych roślin nie zadeptałam
Jedna sesleria wypadła mi akurat przed żółtą tują, trawka ma raczej jasny kolor i coś chciałabym posadzić pomiędzy nimi o ciemnozielonych listkach, jakąś wyższą bylinę na stanowisko słoneczne. Ktoś coś podpowie?
Mam obok bodziszka wspaniałego, liście ok, ale jest równy z seslerią.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:40, 03 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
A myślalas o wielosiłach? Mają fajną formę, liście i wzniesione kwiaty. Liście mogą być zielone lub ciemniejsze. Kwiaty niebieskie(jasne lub ciemne) albo białe.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies