Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Magleska 08:25, 20 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Fajna rozpiska zapisuję sobie jako ściągę .....


też miałam taki plan ,że zrobię plan na każdą skrzynię ....ale jak zawsze nie wyszło staram się jedynie wymieniać na zasadzie jeden rok korzeniowe,na następny w to miejsce liściowe .....

Miłej Niedzieli

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kokesz 08:56, 20 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
U mnie warzywnik pełni też funkcję ozdobną, więc dodatkowym utrudnieniem było tak go zaplanować, żeby cieszył oko
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 07:55, 28 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
W sobotę pikowałam, pikowałam...sporo tego wyszło
Na drugim zdjęciu dalie



Kalarepy i pory po drugim cięciu.



Pomidorowe szaleństwo
Koktajlowe i dwarfy





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 07:58, 28 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Wczoraj przynieśliśmy figę z piwnicy a tu niespodzianka
Nic nie podlewana, w gliniastej ziemi i ciemnicy ładnie sobie poradziła
Teraz musi nabrać koloru i pewnie zacznie produkować owoce jak szalona





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 08:31, 28 mar 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Kosmiczna ta figa
Rzeczywiście zaszalałaś z pikowaniem Dalie bardzo ładnie się prezentują. Widziałam ostatnio w jakimś ogrodowym filmie, że jak puszczą 3-4 pary liści, to im się górę obcina dla lepszego rozkrzewienia.
Też się powoli zbieram do pikowania, ale najpierw muszę w końcu szklarnię umyć, bo wszechogarniający kurz i pył zaczyna mi środek zacieniać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 09:03, 28 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Szukałam w necie informacji odnośnie uszczykiwania siewek dalii a nie znalazłam.
Spróbuję tak zrobić

Dwa tygodnie temu posiałam w warzywniku rzodkiewki, marchew i pietruszkę, groszek cukrowy, bób, szpinak, sałaty i turki
Posadziłam dymkę na czerwoną cebulę.
Coś niecoś się pokazuje ale powoli, pewnie noce za zimne.
Najładniejszy jest szpinak posiany jesienią, rzodkiewki z siewu jesiennego niekoniecznie.

Niedługo będę hartować kalarepy i por i te pójdą do ziemi

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Agatorek 18:46, 28 mar 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Renata, Twoje wysiewy robią wrażenie . Nie wiem tylko, czy nie za mały masz warzywnik

Swoimi rysunkami przypomniałaś mi, że kiedyś miałam sobie zrobić coś podobnego, co mam na której rabacie (jeśli chodzi o rośliny).
W tym roku udało mi się wyrwać już jedną kępę fiolka białego, bo nie mogłam sobie przypomnieć, czy coś tam powinno być, czy nie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kokesz 20:18, 28 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Agatorek napisał(a)
Renata, Twoje wysiewy robią wrażenie . Nie wiem tylko, czy nie za mały masz warzywnik

Swoimi rysunkami przypomniałaś mi, że kiedyś miałam sobie zrobić coś podobnego, co mam na której rabacie (jeśli chodzi o rośliny).
W tym roku udało mi się wyrwać już jedną kępę fiolka białego, bo nie mogłam sobie przypomnieć, czy coś tam powinno być, czy nie.


Stanowczo za mały
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:23, 28 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Uwieczniłam w całej okazałości
Wstawię zdjęcie za tydzień dla porównania Ona idzie jak burza z przyrostem nowych fig
Oby nie odpadły jak rok temu, tfu

Jakbym miała za mało roślin do zimowania to zakupiłam jeszcze Cestrum nocturnum, dama nocy, jaśmin kwitnący nocą
Galgasia dziękuję za linka
Miałam okazję niuchać go na wakacjach przepięknie pachnie
Jeden pójdzie do ogrodu a drugi na balkon



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 00:12, 29 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
A to moja szałwia "biskupia" przechowana przez zimę. Trochę obskubana z liści bo robię z niej sadzonki.
Bidna mocno, bo wyrósł jej w nogach wielki pomidor NN i chyba zabrał co najlepsze składniki.
Wczoraj rozdzieliłam towarzystwo
Pomidor w przeciwieństwie do szałwii ma się bardzo dobrze i lada moment zacznie kwitnąć



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies