Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 10:01, 08 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Do gruntu, zobaczę czy warto, podobno ładnie kwitną to chociaż kwiatki będą zdobić
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 14:16, 10 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
A to ciekawostkę wysiałaś Orzeszki ziemne też lubię, bardzo jestem ciekawa efektu, choć raczej w twoje ślady nie pójdę. One pewnie sporo słońca potrzebują.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kokesz 23:00, 10 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
April napisał(a)
A to ciekawostkę wysiałaś Orzeszki ziemne też lubię, bardzo jestem ciekawa efektu, choć raczej w twoje ślady nie pójdę. One pewnie sporo słońca potrzebują.


Mam takie miejsce w warzywniku, zaciszne i mega gorące, idealne dla papryk, bakłażanów, fasolnika i orzeszków
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:27, 10 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziś przytargaliśmy z eMem kolejną porcję zrębków z osiedlowego cięcia drzew i krzewów Chyba uda mi się nimi wysypać nawet wszystkie rabaty
Tym razem pod zrębki dam nawóz azotowy, może wiórki rogowe jak Zuzi uda się kupić, bo u mnie nie ma. I wszystkie trawy jak w zeszłym roku po ścięciu też pójdą po rozdrobnieniu na rabaty. Przysypię je zrębkami albo korą.
Na jesień 2020 jak przygotowywałam rabaty pod świerkami w części leśnej, wkopałam tam 13 worków trocin pozyskanych z ocieplenia dachu, na to poszła darń z zerwanego trawnika i 10 worków zrębków. Miałam ok 6 cm ściólki.
Wiosną 2021 sadziłam już tam rośliny. Wszystko ładnie rosło, nie zauważyłam, żeby rośliny wykazywały braki azotu. Za to gruba warstwa ściólki bardzo ładnie trzymała wilgoć o co pod wielkimi świerkami trudno. Nie mam tam linii kroplującej a roślin wcale nie musiałam często podlewać. Wcześniej ziemia wyschnięta była tam na popiół i nawet szpadla nie dało się wbić.
Dobrze, że przyłapałam dziś rano ekipę z rębakiem i dogadałam się, żeby zrębków nie wyrzucali do kontenera Będę mieć ściółkę za free
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magara 00:51, 11 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Kokesz napisał(a)
Dziś przytargaliśmy z eMem kolejną porcję zrębków z osiedlowego cięcia drzew i krzewów

Renia, za to wszystko co robisz dla poprawy estetyki osiedlowej, to te zrębki sąsiedzi powinni Wam w darach przynosić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 07:01, 11 mar 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Renia, w L. widziałam wiórki. Kupić dla Ciebie? Twój eM mógłby odebrać z mojej pracy.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 07:24, 11 mar 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Magara, ja to robię dla siebie
Byle mi inni nie śmiecili to będę zadowolona

Helen, Zuza ma mi kupić, jak nie dostanie u siebie to się odezwę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
April 18:29, 11 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
U mnie fasolnik się nie sprawdził, za mało słońca. Nie wytworzył kwiatów a liście cały czas wyglądały blado, jakby miały jakieś niedobory, choć dobrze były zasilane.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 22:42, 11 mar 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Kokesz napisał(a)
Magara, ja to robię dla siebie

Wiem, że dla siebie robisz, ale akurat Wasz ogródek jest widoczny dla wielu par oczu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Napia 23:01, 11 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Kokesz napisał(a)
Dziś przytargaliśmy z eMem kolejną porcję zrębków z osiedlowego cięcia drzew i krzewów Chyba uda mi się nimi wysypać nawet wszystkie rabaty
Tym razem pod zrębki dam nawóz azotowy, może wiórki rogowe jak Zuzi uda się kupić, bo u mnie nie ma. I wszystkie trawy jak w zeszłym roku po ścięciu też pójdą po rozdrobnieniu na rabaty. Przysypię je zrębkami albo korą.
Na jesień 2020 jak przygotowywałam rabaty pod świerkami w części leśnej, wkopałam tam 13 worków trocin pozyskanych z ocieplenia dachu, na to poszła darń z zerwanego trawnika i 10 worków zrębków. Miałam ok 6 cm ściólki.
Wiosną 2021 sadziłam już tam rośliny. Wszystko ładnie rosło, nie zauważyłam, żeby rośliny wykazywały braki azotu. Za to gruba warstwa ściólki bardzo ładnie trzymała wilgoć o co pod wielkimi świerkami trudno. Nie mam tam linii kroplującej a roślin wcale nie musiałam często podlewać. Wcześniej ziemia wyschnięta była tam na popiół i nawet szpadla nie dało się wbić.
Dobrze, że przyłapałam dziś rano ekipę z rębakiem i dogadałam się, żeby zrębków nie wyrzucali do kontenera Będę mieć ściółkę za free


Super pomysł Cały czas jestem pod wrażeniem, jak wielką pracę wykonaliście! I tak jak Magara uważam, że Wasz ogród cieszy nie tylko Was, ale także Waszych sąsiadów
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies