Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 19:05, 25 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Czarne malwy są ładne
Chcesz jakieś nasiona, to mogę pozbierać
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 23:33, 25 cze 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Renia, poluj na czarne
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Magara 23:39, 25 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Renia, ciekawe rozwiązanie z tą siatką Te rurki to pexy? Nawlekaliście sami czy siatka miała gotowy tunel?
Pytam bo wciąż szukam pomysłu za zasłonięcie truskawek przed truskawkolubnymi sójkami. Myślę o jakiejś konstrukcji z siatką, żeby łatwo ją było zestawić, zebrać truskawki i odstawić na truskawkową rabatę. I żeby siatka była dobrze napięta, żeby się żaden ptak nie zaplątał na amen.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:57, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara, ty truskawki przez sójkami, a ja czereśnie przed wróblami będę musiała w przyszłym roku chronić. Myślałam, że tylko szpaki objadają drobnopestkowce, ale wróblasy przyłapałam na gorącym uczynku. Całą mini czereśnię mi oskubały. Próbowały też ze śś, ale coś im chyba mniej smakuje.

Renia, ja mam czarną malwę, ale jak będą jakieś pastelowe, rozbielone kolory to ja poproszę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:57, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Wczoraj skrócilismy czeresnię o jedno piętro, będziemy zakładac siatkę w przyszłym roku.
U mnie czereśnie wyżarły gołębie grzywacze, kwiczoły, gawrony i sroki większość po prostu zrzuciły, bo z ziemi już nie jadły
Chyba zaznaczę kolory malwy niteczkami

Aktualnie robię tetrisy w pomidorach
Nasiałam tyle, że się nie mieszczę
Dobrze, że większość dwarfów w donicach, bo są ładnie ukorzenione i idą do gruntu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 12:12, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja pomidorowe nadmiary sąsiadom rozdałam, zobaczymy jak sobie w gruncie poradzą.
Że też chce Ci się cokolwiek w ten upał robić. Mnie męczy nawet gapienie się w telefon
Niteczki ma malwach konieczne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 14:06, 26 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Sałaty w ilościach nie do przejedzenia



I takie widoki osiedlowe




Ślicznie wygląda ta sałata na grządce. Podziwiam pomidorki, będą pyszne.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 16:01, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Magara napisał(a)
Renia, ciekawe rozwiązanie z tą siatką Te rurki to pexy? Nawlekaliście sami czy siatka miała gotowy tunel?
Pytam bo wciąż szukam pomysłu za zasłonięcie truskawek przed truskawkolubnymi sójkami. Myślę o jakiejś konstrukcji z siatką, żeby łatwo ją było zestawić, zebrać truskawki i odstawić na truskawkową rabatę. I żeby siatka była dobrze napięta, żeby się żaden ptak nie zaplątał na amen.


Tak, to rury pex. Tunele uszyła mi Mama i tylko je nawlekliśmy.
Mam siatkę przeciw ptakom na innych grzadkach bo gołębie oskubały do gołego liście kalarepy.
Mam tą siatkę tylko położoną na pałąkach z rurek ale środkiem leży na kalarepie. Nie jest napięta.
Trochę mnie to denerwuje, muszę trzeci pałąk chyba dać w środku i jakoś tą siatkę zamocować.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:02, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zuza, takie kolory są

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:03, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690






____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies