Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 16:05, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690








____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 16:06, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690






____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 16:09, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)




Te mi się widzą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 16:11, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)




Te 2 też Ciekawe czy powtarzają kolory z nasion
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 16:14, 26 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ciekawe..
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 16:45, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Moja czarna powtarza, bo nie ma się z czym mieszać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:56, 26 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Kokesz napisał(a)


Tak, to rury pex. Tunele uszyła mi Mama i tylko je nawlekliśmy.
Mam siatkę przeciw ptakom na innych grzadkach bo gołębie oskubały do gołego liście kalarepy.
Mam tą siatkę tylko położoną na pałąkach z rurek ale środkiem leży na kalarepie. Nie jest napięta.
Trochę mnie to denerwuje, muszę trzeci pałąk chyba dać w środku i jakoś tą siatkę zamocować.

Renia, dzięki
No tak właśnie myślałam, że muszą być tunele uszyte żeby było łatwiej naciągnąć. Jak ostatecznie ustalę wielkość mojego poletka truskawkowego to chyba trzeba będzie takie coś zrobić - pexy i jakaś siatka z tunelami.
Póki co na moje truskawki też mam zarzuconą siatkę, tą najcieńszą, najbardziej badziewną, luźno rzuconą, nie napiętą. Nie podoba mi się to. Ptakom truskawek żałuję, ale nie chcę żeby się zaplątały i padły. Sąsiadka w zeszłym roku tak miała Z tego samego powodu nie wyobrażam sobie zarzucania siatek na drzewa - u mnie nie ma opcji żeby tak naciągnąć, żeby ptak się nie zamotał

Dziś przeleciała nad nami ławica szpaków - nie wiem ile ich było, setek parę lekko licząc Nadleciały od strony mojej wisienki i czereśni (na wiśni wszystko niedojrzałe jeszcze, na czereśni 3 owoce raptem - strat nie było). Część szpaków usiadła na trawie przy tarasie - jakieś kilkadziesiąt sztuk - mina kota - bezcenna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 09:27, 29 cze 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Po 6 latach z mikro sadzonek, seslerie, rozplenice i miskanty to prawdziwe potffory
Odchudzane wiosną a nic nie widać aż strach pomyśleć jakie byłyby bez dzielenia
Przycięłam wczoraj bodziszki Orkney Cherry bo wylegały z rabaty i sesleria jesienną bo pożarła mi inne rośliny. Chyba jej to nie zaszkodzi, Polinka kiedyś pisała, że swoje też w sezonie przycina.
Ciachnęłam jeszcze berberysy o połowę i noc mnie zastała.
Dobrze, że dni takie długie, to po pracy da się jeszcze coś podziubać w ogrodzie
Cały czas zrywam sałatę
Chyba ze sto główek mam w tym roku
Melduję, że dalie żyją
Zuza, miałaś rację, to sprawka ślimorów, że nie było ich widać.
Podkarmiłam je niebieskimi kuleczkami i dalie zaraz się pokazały jest nadzieja na kwitnienie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 09:53, 29 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Po 6 latach z mikro sadzonek, seslerie, rozplenice i miskanty to prawdziwe potffory
Odchudzane wiosną a nic nie widać aż strach pomyśleć jakie byłyby bez dzielenia
Przycięłam wczoraj bodziszki Orkney Cherry bo wylegały z rabaty i sesleria jesienną bo pożarła mi inne rośliny. Chyba jej to nie zaszkodzi, Polinka kiedyś pisała, że swoje też w sezonie przycina.
Ciachnęłam jeszcze berberysy o połowę i noc mnie zastała.
Dobrze, że dni takie długie, to po pracy da się jeszcze coś podziubać w ogrodzie
Cały czas zrywam sałatę
Chyba ze sto główek mam w tym roku
Melduję, że dalie żyją
Zuza, miałaś rację, to sprawka ślimorów, że nie było ich widać.
Podkarmiłam je niebieskimi kuleczkami i dalie zaraz się pokazały jest nadzieja na kwitnienie

Z sałatą masz blisko na giełdę
Ja jeszcze mam trochę dalii, które miałam wyrzucić a one chcą żyć.
Prawie bez światła i wody wypuściły listki, więc chyba je wsadzę do ziemi w chwastowisku.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Zana 10:09, 29 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Reniu, dawno mnie u Ciebie nie było. Obejrzałam piękne majowe foty z Twojego ogródka, ale aktualnych trochę brak. Podziwiam uprawy warzywne, pomidory i pole sałaty Może otwórz osiedlowy punk warzywny
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies