Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 07:52, 01 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6685
Kordina napisał(a)


Bardziej niż w necie ma dla mnie wartość Twoja informacja, ile czasu ją masz i jak ją traktujesz
ale wpisałam Rembrandt i okazało się, że jest i hortensja, i floks, i hiacynt, i dalia, i szpinak i tulipan. Kto to ten Rembrandt?


Mam je w cieniu, mają wilgotno, nawożę czasem gnojówką, czasem nawozem do hortensji. Nie dbqm szczególnie już nie okrywam na zimę.
Wpisz hortensja Rembrandt, one mają różne kolory.

Wejdź sobie na tą stronę, tu je pokazywałam https://www.ogrodowisko.pl/watek/6265-osiedlowy-ogrodek?page=236
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kordina 08:39, 01 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Tak, tak, wczoraj oglądałam, nie bierz tego na poważnie , reszta to żart tylko napisałam ile roślin ma tę samą nazwę - jako ciekawostka
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kokesz 10:08, 01 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6685
Kordina napisał(a)
Tak, tak, wczoraj oglądałam, nie bierz tego na poważnie , reszta to żart tylko napisałam ile roślin ma tę samą nazwę - jako ciekawostka


Oj Ty a ja sobie myślę" no tak, kolejnej osobie nie chce się szukać informacji po necie tylko czeka na gotowca"
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 13:43, 01 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kokesz napisał(a)


Mam je od maleńkiej sadzonki z przeceny, chyba 5 rok.
Kwitną co roku, w tym są już duże ale też nigdy ich nie przycinałam.
Nic specjalnego nie napiszę, musiałabyś poczytać w necie.

Mam jeszcze hortensje z serii Rembrandt, trzy różne odmiany, też z przeceny, przebarwiają się od jasnego różu, przez zielony do ciemnego różu. Te są jeszcze małe.

Generalnie wszystkie hortki ogrodowe kupowałam za grosze, w markecie budowlanym, zdechlaki bez liści, nikt by ich chyba nie wziął takie marne były

Z horykowych chciejstw chciałabym Polestar ale stacjonarnie nie mogę dostać. Przez internet nie chcę kupować.


Polestar mam, kupiłam przez internet Ona się robi bardzo popularna, wydaje mi się, że gdzieś kiedyś mignęła mi u ogrodnika. Zaglądaj, może i u Was się pojawi.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kokesz 14:50, 01 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6685
Hmmm...ciekawe czy łatwo się ukorzenia po cięciu.
Może uśmiechnę się o patyki na wiosnę jak nigdzie nie dostanę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 15:11, 01 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wiesz Reniu, ja bardzo chętnie rozmnożę wszystko, ale w przypadku tej hortensji nie przyszło mi to do głowy, bo ona jest maleńka i ma maleńkie przyrosty. Ale obiecuję, że dokładnie się przyjrzę, czy da się coś wygospodarować
____________________
Sałatka pokrzywowa
Zana 21:37, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kokesz napisał(a)
No to trochę aktualnych fotek
Z przedwczoraj
Wczoraj trochę pociachałam, więc w zasadzie się zdezaktualizowały





No powiem Ci, że lekko mnie zszokowałaś tym cięciem Sesleria odbije i będzie kwitła?

A poza tym to podziwiam bogactwo i bujność Twoich rabat Cieszę się, że wstawiłaś aktualne fotki, z przyjemnością popatrzyłam na te znajome zakątki
A z nowej części coś wrzucisz czy muszę się cofnąć? Stanęłam na tym, że przejęliście kolejne obszary a potem mnie nie było.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kokesz 22:52, 01 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6685
Trochę zaryzykowałam ale za gęsto już było, zobaczymy czy zakwitnie.
W razie czego mam jeszcze trzy kępy w innym miejscu i tych nie przycinam.
Leśnej nie pokazuję na razie bo nie ma co pokazywać. Potrzebne są tetrisy, na razie jest bałaganiarsko.
Na tyłach za ścieżką widać część lesną, trawnika nie zdążyliśmy tam założyć wiosną a teraz w upały nie ma sensu.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Magara 00:26, 02 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Kokesz napisał(a)


Tak, względy estetyczne, razem z seslerią jesienną i bodziszkiem zarosły mi lawendę.
Jak lawenda przekwitnięciu, to ją wykulkuję i myślę, że do tego czasu trawki odrosną. Wtedy one będą na pierwszym planie

Renia, dzięki za odpowiedź
P.S. A z tym szukaniem po netach to takie przemyślenie mnie naszło:
często już nie szukam informacji ogrodowych w necie, wolę od razu zapytać tutaj, na Ogrodowisku.
W necie jest masa śmieci, sprzedający sami nie wiedzą co sprzedają, w opisach roślin podają jakieś dziwne założenia. Ogólne internetowe porady dotyczące cięcia czy pielęgnacji poszczególnych roślin czasem wydają się być wzięte z kosmosu. Jak zapytam na Ogrodowisku to pytam osoby, które "znam" i wiem, że się podzielą własnym doświadczeniem. Wiadomo, że każda roślina w różnych warunkach inaczej się zachowa, ale tu przynajmniej mam do czynienia z realnym doświadczeniem, realnych ogrodników
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 13:10, 02 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Tak jest Magara, zgadzam się w 100%, albo np podają zdjęcia jednej i tej samej rośliny do różnych nazw chyba myślą, ze takie nieuświadomione ogrodniczki są, a tu nic z tego, Ogrodowisko robi swoja robotę
Dla mnie jest też cenniejsza informacja praktyczna od osoby, która ma roślinę parę lat, niż informacja reklamująca.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies