Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

Kokesz 19:25, 31 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
I na balkonie
Na ostatniej fotce jaśmin Królowa Nocy, pachnie niesamowicie mocno



____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Martka 08:17, 01 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Renato, o Twoim ogrodzie krążą na forum legendy, zajrzałam i oniemiałam Wyprzedziłaś trendy
W środku osiedla, a nie wygląda
W końcówce jesieni - a też nie wygląda.
Nie w środku lasu - a klimat leśny też masz
I sałaty w skrzyni.
I jeszcze linia kroplująca.
Dla chcącego nie ma nic trudnego. Masz na to niezbite dowody
antracyt 09:50, 01 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kokesz napisał(a)




Kupiłam jeszcze paprocie w Obi, były przecenione po 2 zł to żal byłoby ich nie wziąć
Tak je przymierzam bo powinny być do cienia czyli za świerkiem przy chodniku. Trochę mi szkoda je dawać na tyły...to paprotnik zbrojny, podobno bardzo ładna i okazała paproć.
Gdybym je posadziła bardziej z przodu to miałyby dwie godziny południowgo słońca od 14 do 16, chyba to trochę za dużo...

Jak byłam w obi jakiś czas temu, to zastanawiałam się właśnie czy będą je przeceniać. Tobie jak zwykle się udało Też mi się wydaje, że mogłyby nie być zadowolone z takiego mocnego słońca latem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 11:58, 01 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Martka napisał(a)
Renato, o Twoim ogrodzie krążą na forum legendy, zajrzałam i oniemiałam Wyprzedziłaś trendy
W środku osiedla, a nie wygląda
W końcówce jesieni - a też nie wygląda.
Nie w środku lasu - a klimat leśny też masz
I sałaty w skrzyni.
I jeszcze linia kroplująca.
Dla chcącego nie ma nic trudnego. Masz na to niezbite dowody


Ojej dziękuję zatkało mnie aż nie wiem co napisać... ale żeby legendy?
Ogródek wybrany spośród innych zupełnie przypadkowo...a może nie?
Bodźcem był duży bukszpan, który tam rósł, już wtedy podczytywałam Ogrodowisko, obecnie to moja największa kula bukszpanowa
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 12:05, 01 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)

Jak byłam w obi jakiś czas temu, to zastanawiałam się właśnie czy będą je przeceniać. Tobie jak zwykle się udało Też mi się wydaje, że mogłyby nie być zadowolone z takiego mocnego słońca latem.


Liczyłam na przeceny cebulek ale podobno wyprzedały się już 3 tygodnie temu. Trafiłaś wtedy na nie? Paprocie były trzy ostatnie, zostały jeszcze trawy, przygarnęłam więc trzy molinie variegata. Tam trzeba trafić na przeceny, jakoś mi się czasem przez przypadek udaje
Z paproci się bardzo cieszę, trochę różnych odmian w tym roku nakupiłam Dobrze, że po 3, 4 sztuki takich samych a nie każda inna
Muszę zrobić podsumowanie zakupów paprociowych bo jak znaczniki gawrony wyciągną to będzie "po ptokach"
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 15:08, 01 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Na cebulowe wyprzedaże też się spóźniłam, liczyłam na żonkile. Może to i dobrze, bo z obecnym zestawem do sadzenia nie mogę dojść do ładu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 17:06, 01 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zobacz w Auchan w M1 w zeszłym tygodniu kupiłam jeszcze krokusy, wszystko było przecenione i jeszcze dodatkowy rabat -50% przy kasie. Było jeszcze dużo żółtych żonkili na sztuki.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwik69 18:15, 20 lis 2022


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dziękuję za miłe ,choć krótkie spotkanie na Gardenii mam nadzieję,że na kolejne spotkanie dotrę!!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Kokesz 18:51, 20 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
sylwik69 napisał(a)
Dziękuję za miłe ,choć krótkie spotkanie na Gardenii mam nadzieję,że na kolejne spotkanie dotrę!!!


Mi też było bardzo miło się spotkać
Następne spotkanie pewnie na wiosnę, na pewno się odezwę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 20:35, 21 lis 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Gardenia to już niestety nie ta co kiedyś, tylko dwie hale, z czego jedna z roślinami. Brak kiermaszu...
W dwie godziny obeszłam wszystko.
Fajnie, że udało się spotkać z dziewczynami

Kalina wonna 'December Dwarf' kwitnie zimą



Rododendron Bloombux






Skimia japońska



Nandina domestica




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies