Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Osiedlowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Osiedlowy ogródek

antracyt 11:14, 17 paź 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
Kokesz napisał(a)
Cały czas zastanawiałam się, czy w domku jeżowym, czyli sporej kupce liści usypanej pod bukszpanem, mieszka jeż...
Od dwóch miesięcy nie zauważyłam żadnej aktywności jeża, nic się nie ruszało...
Em ciągle marudził, że bukszpan wyłysieje od dołu bo kupka liści przylegała aż do połowy stożka...
Zaczęłam ją dziś delikatnie odsuwać ...i nagle kupka liści podskoczyła i fuknęła
Myślałam, że mi się wydawało, ale na wszelki wypadek założyłam rękawice i jeszcze trochę odsunęłam i znowu liście poskoczyły i fuknęły
Jednak mam swojego prywatnego jeża w ogrodzie mieszka w apartamencie Pod Klonem




____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kordina 21:10, 17 paź 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
To ma wypasiony apartament ten Pan Jeż
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:46, 17 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Też mam tatarskiego ginnala, przebarwia się na żółto, jasno żółto. Jako jeden z pierwszych, obecnie już jest bez liści całkiem.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 00:17, 18 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Magara napisał(a)
Też mam tatarskiego ginnala, przebarwia się na żółto, jasno żółto. Jako jeden z pierwszych, obecnie już jest bez liści całkiem.


To tak, jak mój...
Zuza mówi, że może za mało słońca ma...
Albo to jakiś inny klon...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Johanka77 07:35, 18 paź 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kokesz napisał(a)
Patrzcie jakie kolory







O Mamo! Obłęd!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:36, 18 paź 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kokesz napisał(a)






A tu drugi!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magara 00:37, 19 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Kokesz napisał(a)


To tak, jak mój...
Zuza mówi, że może za mało słońca ma...
Albo to jakiś inny klon...

Renia, kiedyś, gdzieś, na pewno na tym forum, była na ten temat dyskusja. Kojarzę jedynie wnioski - że z klonami ginnnala może być różnie. Ja się swoim nie przejmuję - mój ma słońca całkiem sporo, ale jak chce być żółty - niech będzie, oby rósł
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Tess 12:42, 19 paź 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Kokesz napisał(a)
Cały czas zastanawiałam się, czy w domku jeżowym, czyli sporej kupce liści usypanej pod bukszpanem, mieszka jeż...
Od dwóch miesięcy nie zauważyłam żadnej aktywności jeża, nic się nie ruszało...
Em ciągle marudził, że bukszpan wyłysieje od dołu bo kupka liści przylegała aż do połowy stożka...
Zaczęłam ją dziś delikatnie odsuwać ...i nagle kupka liści podskoczyła i fuknęła
Myślałam, że mi się wydawało, ale na wszelki wypadek założyłam rękawice i jeszcze trochę odsunęłam i znowu liście poskoczyły i fuknęły
Jednak mam swojego prywatnego jeża w ogrodzie mieszka w apartamencie Pod Klonem




Zazdroszczę szczerze. Ja nawet domek dla jeża mam (eM zrobił, z drewna, wg instrukcji) i jeża nie mam
Lawendę teraz cięłaś? Może i ja zetnę (jakoś mi się przegapiło).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
inka74 14:50, 20 paź 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)
Patrzcie jakie kolory
Piękny widok z okien masz. Feria barw normalnie, jak pomalowane.
A fukająca kupka liści mnie rozczuliła, bardzo
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:53, 20 paź 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ginal mój zółty i łysy. Coś kojarzę, że ph gleby oprócz ilości słońca miało znaczenie przy przebarwianiu, u klonów i u grujeczników.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies