Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gożdzikowa - wiejski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Gożdzikowa - wiejski ogród

ElzbietaFranka 17:49, 01 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
gobasia napisał(a)
Elu sęk w tym zw ja bardzo lubię robić przetwory,chociaz się wcale nimi nie zajadam
Ogórki w tym roku miałam wzorcowe ,ale już sie kończą( na szczęście)
zaczęłam zabawę z wiśniami

taka ziemianka z betonowego szamba to chyba wodoszczelna by była..tak myślę

Elu już wróciłaś ?






Basiu jeszcze nie zostało tydzień.
Basiu beton z szamba raczej nie przesiąknie, ale trzeba zrobić jakiś otwór i miałam na myśli, że woda może się dostać przez otwór. Po rzeciez przez właz nie będziesz do niej chodziła

Kiedyś też lubiłam przetwory robić i tak się cieszyłam jak miałam wszystko obstawione czekało na wyniesienie do piwnicy. Teraz inne odżywianie więcej surowego i kiszonej kapusty jemy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 18:54, 01 sie 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Basienko poczytalam, obrazki pogladalam
Pieknie u Ciebie.
Ogoreczkow zazdroszcze, moje sie w tym roku nie udaly za bardzo. Kupilam w Pl troche i zakisilam w 5 litrowym garze. Troche juz zjedlismy.

Gobasiowa piekna mi gdzies sie zgubila. Za to mam od Ciebie taka piekna pomaranczowa, krolowa lipcowa zaraz poszukam fotki i wstawie u siebie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
anpi 23:21, 01 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Basiu, czy Twoja słynna lilia ma normalną łodygę, to znaczy okrągłą? Bo moja jedna z lilii ma płaską łodygę i zapowiada kwiaty w sporej ilości. Ciekawa jestem fenomenu Twojej lilii i czy moja ma szansę być podobna??? U siebie wstawię zdjęcie. Jest posadzona dopiero w lipcu , dlatego jeszcze w małych pąkach.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
daredevil 07:11, 02 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
gobasia napisał(a)


U nas też wysoki poziom wód gruntowych .
Zastanawiam się nad ziemianką taką z szamba betonowego,widziałam w Maja w ogrodzie



Mam taką i też mam tam wodę, zwłaszcza w zimie... trzebaby odprowadzenie wody zrobić najpierw i dopiero to szambo wstawić...

pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
gobasia 08:56, 03 sie 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Basilikum napisał(a)
Basienko poczytalam, obrazki pogladalam
Pieknie u Ciebie.
Ogoreczkow zazdroszcze, moje sie w tym roku nie udaly za bardzo. Kupilam w Pl troche i zakisilam w 5 litrowym garze. Troche juz zjedlismy.

Gobasiowa piekna mi gdzies sie zgubila. Za to mam od Ciebie taka piekna pomaranczowa, krolowa lipcowa zaraz poszukam fotki i wstawie u siebie


Szkoda ,że sie zagubiła ,ale mam trochę młodych to damy radę będziesz miała

Z ogorkow to już nie wiem co mam robić.Dziś wekowałam z czosnkiem i chili( krokodylki) ,w sobotę z musztardą powiedzialam właśnie sobie ,że to już koniec



____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gobasia 08:59, 03 sie 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
ElzbietaFranka napisał(a)






Basiu jeszcze nie zostało tydzień.
Basiu beton z szamba raczej nie przesiąknie, ale trzeba zrobić jakiś otwór i miałam na myśli, że woda może się dostać przez otwór. Po rzeciez przez właz nie będziesz do niej chodziła

Kiedyś też lubiłam przetwory robić i tak się cieszyłam jak miałam wszystko obstawione czekało na wyniesienie do piwnicy. Teraz inne odżywianie więcej surowego i kiszonej kapusty jemy.


Miłego wypoczynku Elu

Kapustę kiszę w beczce Obowiązkowo!!
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gobasia 09:14, 03 sie 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
anpi napisał(a)
Basiu, czy Twoja słynna lilia ma normalną łodygę, to znaczy okrągłą? Bo moja jedna z lilii ma płaską łodygę i zapowiada kwiaty w sporej ilości. Ciekawa jestem fenomenu Twojej lilii i czy moja ma szansę być podobna??? U siebie wstawię zdjęcie. Jest posadzona dopiero w lipcu , dlatego jeszcze w małych pąkach.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia!!!


Dziękuję bardzo.Już jest Ok ,wczoraj byłam na kontrolnym usg

moja lilia też ma płaska łodygę.
idę do Ciebie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gobasia 09:15, 03 sie 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
daredevil napisał(a)


Mam taką i też mam tam wodę, zwłaszcza w zimie... trzebaby odprowadzenie wody zrobić najpierw i dopiero to szambo wstawić...

pozdrawiam serdecznie!


;
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Joku 09:20, 03 sie 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Znaczy się dopadła ciebie klęska ogórkowego urodzaju . Ale zimą będzie co jeść .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basilikum 09:25, 03 sie 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Basiu Ogorki Carry zrob pycha sa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies