Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

zszywka 17:35, 07 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Oj tak, na całego a w szczególności gdy swieci słońce i jest ciepło to mam wrażenie ze jest marzec
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Flower1 17:36, 07 lut 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Prosze wszystko rusza ,juz nie moge sie doczekac tych pieknych zdjec u wszystkich u nas tez dzis bylo pieknie,nawet spacerek byl
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
zszywka 17:41, 07 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Na szczęście Powolutku każdy dodaje już zdj, ale ja też już czekam na fotki roślin. Dobrze że robimy wspominki w ponure dni
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Mala_Mi 22:41, 08 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaglądam z szybką rewizytą.... poczytałam tu i tam.. sunię-słodziaka poczochrałam po brzusiu.

A Tobie należy się nagana ..RH i lawenda to zupełnie inne rośliny. Lawendy jak chcesz to do róż daj.. lubią zasadową ziemie i słoneczko, a RH to wybitnie kwaśna i raczej półcień.
Otoczenie studni.. ja bym ją ładnie/fikuśnie otynkowała, zrobiła w stylu na "ludowo".. poszukałam w necie i już inni mieli takie pomysły owisle_Dabrowskie/8991:Zalipie_pomalowana_studnia.html//" target="_blank" rel="nofollow">kolorowa studnia. Można też pomalować beczkę, bo ona szpeci najbardziej. Studnia i beczka musi być, wiec niech będzie ozdobą Obok planujesz rabatę kwiecistą... wiec malunki na studni i beczce się wypasują w klimat. Zrób fajne dojście do studni i rabatę nie okrągłą w koło ale taką bardziej wyciągniętą.
Ale do tego musisz dać na rabatach trochę kwiatów by styl był spójny.. i na pewno nie pasuje do tego rząd hortensji, traw i takie tam układy typowe dla wielu ogrodów na forum.
Spróbuj polubić studnie I dopasuj do niej resztę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zszywka 14:37, 09 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Aniu dziekuje za rady i świerze spojrzenie,postaram się je wdrożyć

Co do Lawendy i rh myślałam bardziej żeby zostały kontynuacją obwódki a dalej różaneczniki, jak przedstawia to jedne zdjęcie z rh w roli głównej.

W tym miejscu mam z reguły sucho i raczej piach niż urodzajną glebę, więc wszystko rośnie wolniej. Gdzie chciałam kontynuować obwódkę jest słońce a tam gdzie myślałam nad rh jest półcień.

Ze studnia tez coś pokombinuje w najbliższym czasie.

Co do rabaty zmienię jej linię i trochę ją wyciągnę oraz ukwiecę jeszcze bardziej
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
gobasia 15:31, 09 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
na tych zdjęciach zimowych nie za bardzo widac, co rosnie na tych rabatkach.masz jakiś foty z lata?- to wstaw
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
zszywka 16:19, 09 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Tutaj jest prowizoryczny obraz tego o czym pisałam wcześniej ( rodki + lawenda)



____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 16:27, 09 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Z góry przepraszam za jakość Ostatnie dwa zdjęcia to aktualna rabata z Hortkami
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Karol99 16:35, 09 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja bym lawendy nie sadził przy świerku. Lawenda lubi ziemię zasadową a pod świerkiem jest kwaśna.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Anda 16:39, 09 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
A nie możesz zamiast tej lawendy posadzić tam host albo paproci? Albo jakichś zimozielonych traw, np. Luzula sylvatica.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies