Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

gobasia 17:12, 09 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Na tej rabatce pod Scianą ,tam są chyba róze;wyrownaj ją tzn tą rabatkę,i tam daj lawendę na obwódkę
A na tej siatce przed betonem to super miejce np na powojniki i bluszcz

a pod swierkiem to też bym dała hosty ,paprocie...albo jakieś kule tujowe kosodrzewiny, wrzosy [ten świerk ma też nisko gałęzie]
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
zszywka 23:56, 09 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Co do tej lawendy-nie będę jej tam sadzić ( chciałam Wam pokazać o co mi chodzilo ). Zastąpię ją czymś innym, muszę jeszcze pomysleć czym możliwe ze pociągnę tam jakieś trawki może ice dance albo wsadzę na tę cześć rabaty propozycje Ewy?

Basiu niestety na rabacie przy murze nie mam róż, jedynie azalie japońska i floksy oraz pysznoglowki. Ale planuje ją zmienić na jesień, aby wszystkie rabaty "szły" po łuku


Co sądzicie o połączeniu różaneczników, host i bukszpanów? Żeby zrobić w tym miejscu takie zaciszne miejsce do siedzenia.
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
gobasia 16:06, 11 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
zszywka napisał(a)
Co do tej lawendy-nie będę jej tam sadzić ( chciałam Wam pokazać o co mi chodzilo ). Zastąpię ją czymś innym, muszę jeszcze pomysleć czym możliwe ze pociągnę tam jakieś trawki może ice dance albo wsadzę na tę cześć rabaty propozycje Ewy?

Basiu niestety na rabacie przy murze nie mam róż, jedynie azalie japońska i floksy oraz pysznoglowki. Ale planuje ją zmienić na jesień, aby wszystkie rabaty "szły" po łuku


Co sądzicie o połączeniu różaneczników, host i bukszpanów? Żeby zrobić w tym miejscu takie zaciszne miejsce do siedzenia.

Zajrzyj do Joli z Lawendowy zawrót głowy--ona ma piekny kącik wypoczynkowy pod swierkiem tak jak u Ciebie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
kamila66 17:27, 11 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Patrycja myślałaś o podcięciu tego świerku? W tym ogrodzie są także duże drzewa ale dzięki temu, że nie mają gałęzi do dołu nie są one takie monumentalne http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=106
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 17:47, 11 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
U mnie od str 129 jest projekt podobnego narożnika, Mała Mi zaproponowała rododendrony i azalie ty juz jednego rh masz zobacz tą propozycje u mnie pasowałaby tez u Ciebie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Mala_Mi 22:17, 11 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Co sądzicie o połączeniu różaneczników, host i bukszpanów?

Bardzo dobre połączenie. Pod każdym względem.

A więcej popatrzę ale po niedzieli, bo mam dyżur muminkowy .. młodym też się coś od życia należy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
zszywka 23:28, 11 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Basiu dzięki za info faktycznie śliczny ogród

Kamilo
świerk jest strasznie wysoki i byłby problem z podcięciem :/ ale planuje jeszcze ogolić 2 lub 3 ''poziomy''

Aniu
cieszę się że mój pomysł jest sensowny myślałam jeszcze żeby dosadzić do rodka jeszcze jednego i do tego 3 azalie, między nie hosty i 2 lub 3 nie za duże kulki bukszpanowe bo dorosną same a co do obwódki to chciałabym przesunąć rosnące już tawułki ' Golden Princess' a na ich miejscu zasadzić Trzmielinę i prowadzić ją w kopułkę w odstępach?
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Flower1 08:20, 12 lut 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Wszyscy snuja plany i od wiosny chca ruszyc pelna para
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:40, 12 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81604

Obiecana instrukcja

Ja kupiłam 80 dkg wapna i rozcieńczałam w czterech litrach wody wg przepisu na opakowaniu , czyli 20 dkg / litr wody
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nallar 14:10, 13 lut 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Połączenie różaneczników, host i bukszpanów to strzał w dziesiątkę ale azalie z różanecznikami? nie będzie zbyt pstrokato? mam wątpliwości czy kolory obu roślinek pasują do siebie. Niech wypowiedzą się lepiej mądrzejsi.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies