Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

zszywka 22:15, 30 gru 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Dziękuje niby zdjęcia poukładane a żeby wybrać to się nie da.. :/

Bardzo polecam orliki, są piękne, wysiewają się i u mnie jeden kwitł dwa razy
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
paradas 14:39, 08 sty 2020


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dobre podsumowanie!
Miałem okazję odwiedzać Twój ogród i super było widzieć jak wszystko się rozrasta i nabiera koloru.
Czekam na rozwiniecie rabaty za Rododendronami i na zdjęcia cebulowych które tak gęsto sadziłaś jesienią
zszywka 11:57, 12 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Damian bardzo dziękuje Ja również nie mogę się doczekać tych wszystkich cebul które sadziłam, przede wszystkim krokusów i lili. Rabata za rododendronami na pewno powstanie, tylko jeszcze nie wiem kiedy. Na pewno chce już posadzić magnolie przy rodkach i później wolnym krokiem coraz bliżej grabów. Ten sezon mam nadzieje ze również będzie tak produktywny jak ostatni A do ogrodu zapraszam również i tym razem, co dwie głowy to nie jedna


Plany ogrodowe z mojej listy mocno skurczyły się po zeszłym sezonie, ale za to doszło kilka nowych: przeróbka wieloryba, chce go powiększyć dosadzić również magnolie, więcej piwonii, róże i hakone. Na pewno do zmiany również przydomowa z hortensja na pniu i mój najwiekszy plan to pergola, palety na siedziska już mam Mam nadzieje Że i w tym roku uda mi się zrobić to co planuje, najbardziej zależy mi na pergoli. Ale to potrzeba pomocy innych osób. Zobaczymy czy się uda, trzymajcie kciuki
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Pszczelarnia 13:14, 21 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Patrycjo, masz lipę Winter Orange - jak się sprawuje. Pięknie zimą wygląda?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monia81 19:44, 21 sty 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
zszywka napisał(a)
Hortensje i trawy bardzo szybko zaczęły pokazywać kwiatostany


Aż musiałam zacytować, świetnie ta rabatka wygląda podsumowanie obejrzałam, no i przybyło ci w tym sezonie drzew, a jakie plany na ten roczek? pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zszywka 14:30, 26 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ewo mimo że mam ją pierwszy sezon u siebie to ma teraz ładne pomarańczowe gałązki, przez sezon ładnie podrosła a na koniec wypuściła nową gałązkę. Jak dla mnie bezproblemowa

Na zdjęciu aż tak nie widać tych pomarańczowych gałązek, za mała jeszcze ale na żywo duużo ładniej wygląda. Zdjęcie dzisiejsze

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 14:42, 26 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Bardzo dziękuje Moniko tez bardzo mi się podoba ta tawuła, w szczególności gdy ma te świeżutkie limonkowe przyrosty Jeżówki ładnie świecą na tle jasnych hortensji

Plany ogrodowe hmm... Bardzo bym chciała zrobić tą pergole ze żwirkiem i paletami, przerobić wieloryba i przydomową. Drzew już raczej kupować nie będę oprócz 2 magnolii i jakiegoś drzewa na wieloryba właśnie, chciałabym coś ciemnego zwisającego.
Marzy mi się jeszcze umbra ale nie wiem czy się zmieści, biorąc pod uwagę pergole i wieloryba bo bardzo dużo miejsca będą zajmować

Magnolie chce posadzić jedną przy rododendronach i drugą na wielorybie. Na wieloryba mam wybraną ale przy rodkach zastanawiam się nad trzema odmianami
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Pszczelarnia 16:38, 30 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję, będę jej szukać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zszywka 21:15, 30 sty 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Polecam, bardzo fajne drzewo. Jeszcze nie jest aż tak znane więc ma też fajną cenę. U mnie na Śląsku widziałam ich sporo i w przystępnych cenach

Jestem ciekawa jak w tym sezonie będzie rosła
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 23:19, 23 lut 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Rośliny budzą się do życia, zdjęcia z wczoraj idzie wiosna, hip hip hura Ale Dziś straszna wichura, nie było prądu ale naprawili... Strach żeby czegoś nie zniszczyło Nie lubię takiej pogody, nie wiadomo co będzie rano

Trochę pozytywów, drzewa mają sprężyste pączki i sporo ich, czekam na klona Hermitage w tym roku bo nic nie podrósł w zeszłym sezonie, Golden Globa będę musiała podciąć w sezonie, nie chce żeby mi płakał. Lipa, hmm dziewczyna nawet pączki ma pomarańczowe czekam aż pokaże na co ją stać. Jeszcze nic nie wycinałam, czekam na miłą pogodę a nie takie wiatry bo zimno i o chorobę łatwo, a tego nie chcemy

Tulipany już wschodzą w różnych miejscach, szafirki nieśmiało, krokusy już się cisną, nie wszędzie ale powoli się pokazują. Na szczęście lilie i czosnki siedzą w ziemi ładnie, tylko czosnek główkowaty już się ładnym szczypiorkiem zrobił niektóre piwonie pokazują kiełki, parzydło w gotowości, hortki pnące również ładne pączki posiadają, róże to samo. Chciałabym już je przyciąć ale boje się ze już ruszą na całego więc grzecznie czekam niezawodna kocimiętka i rozchodniki również w gotowości

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies