Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zszywkowy ogród marzeń :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zszywkowy ogród marzeń :)

sylwia_slomc... 21:53, 07 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
zszywka napisał(a)
Dzięki Asiu, szkoda że już kończą

Dziś podzieliłam hakone greenhills, wyszło mi 12 sadzonek z 3
sztuk będzie na wieloryba jeszcze muszę przesadzić i zamienić moje miskanty.. ale siły mi już dziś opadły muszę zebrać się w sobie

To drugie strasznie niewyraźnie wyszło, nie wiem czemu








Edit: Zmotywowałam się i przesadziłam miskanty, myślałam że zostawię to na lepsze czasy ale jak już zaczęłam to skończyłam Z wiosennego przygotowania do sezonu zostało mi tylko nawożenie bylin i można zaczynać metamorfozę wieloryba



Tak sobie myślę, ze ja bym chyba tylko sama górą karpę przecięła, a dołem to bym rozrywała już bo nie wiadomo przecież gdzie które korzonki rosną, a tak przy przecięciu może się okazać, że jest ich niewiele.... Trzymam kciuki by się powiodło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zszywka 12:13, 08 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Dzięki Małgosiu przydadzą się zabrałam się wczoraj za wycinanie starej uschniętej jabłoni, będzie zmiana na inne drzewo

Sylwio myślałam czy właśnie tak nie zrobić ale korzenie były tak zbite że się nie dało nawet nożem był problem... myśle ze dadzą rade, jak kupowałam hakone na exświerkową to były właśnie tak podzielone, dodatkowo jeszcze raz je podzieliłam i ładnie się
rozrosły
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 16:58, 19 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Hej hej po przerwie,

U mnie z poczynań ogrodowych to wzięłam się za wycinkę starej jabłoni, korzeń nawet wytargałam szkoda mi tych wiekowych owocowek, kiedyś zostały zaniedbane i efekt taki ze prawie wszystkie porażone i zjedzone przez kornika no ale plus taki ze miejsce na nowe

A rośliny coraz bardziej rozwinięte


____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Sebek 17:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hakone kocha dzielenie- moje co roku skubię i co roku mam nowe rośliny Ale zdradź mi proszę gdzie kupiłaś na Śląsku takie duże sadzonki?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zszywka 17:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 17:16, 19 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Sebek napisał(a)
Hakone kocha dzielenie- moje co roku skubię i co roku mam nowe rośliny Ale zdradź mi proszę gdzie kupiłaś na Śląsku takie duże sadzonki?



Jak kupowałam w zeszłym roku małe sadzonki w Świerklańcu to podzieliłam je jeszcze raz na pół i ładnie się rozrosły przez sezon. Powiem szczerze ze trochę się obawiałam ale zrobiły się spore kępy i jestem ciekawa jak w tym roku będą rosły.
Te dzielone w tym roku dostałam jesienią do podziału właśnie. Zapytam bo były po 12 złoty ale przywiezione z delegacji
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 17:23, 19 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Wspomniana hakone a obok rozplenica Haneln



Serduszka i bez Palibin

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 17:48, 19 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Hortensje pnące ruszają i moja na pniu również. Limki i Phantomy na razie pojedyncze oczka

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
zszywka 17:51, 19 kwi 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Pierwsze tulipany

____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
deszczowymaj 18:52, 19 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śliczne tulipanki te pierwsze zawsze cieszą najbardziej

u mnie hortki bukietowe też dopiero pomalutku ruszają ..pąków z lupą trzeba szukać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies