Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 22:39, 27 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
paula23 napisał(a)
Pamiętam że rośnie wysoka

Czemu Ci ukorzenianie nie poszło?
Ja je trzymałam w wodzie w ciemnym kącie, co kilka dni wymieniałam wodę.

Siałaś już jeżówki? Czy one potrzebują stratyfikacji?

Nie wiem dlaczego słabo się ukorzeniały, w zeszłym roku w wodzie chyba wszystkie patyczki puściły mi korzonki a w tym może 3 na 10.

mirkaka napisał(a)
Widziałam tę Twoją gipsówkę. Jest ogromna, chyba Ci się nie dziwię że spanikowałaś. Myślałam że jest delikatniejsza, bardziej przezierna. Ona na pierwszy plan się nie nadaje, chyba ładnie by wyglądała pomiędzy różami?
A ja odpowiem o jeżówkach, ja w lutym złapałam ich główki i wysiałam obok każdej żeby wiedzieć z której roślinki pochodzą, trochę przykryłam ziemią i mam bardzo dużo siewek. Czy powtórzą cechy matki zobaczę dopiero za rok jak zakwitną.
Pięknie Twoje róże powtarzają kwitnienie, moje dopiero zaczynają wypuszczać pędy, choć kilka też wygląda podobnie do Twoich

No dokładnie tak z tą gipsówką było, że tych nasion były by tysiące jak nie miliony miałam dwie takie wielkie no i jak pierwsze nasionka zobaczyłam to szybciej obcięłam niż pomyślałam. Ta nowa jest posadzona pod różą na pniu i (taki jest plan) róże mają na nią spływać z góry i jeszcze dwie są o ok 80 cm od niej posadzone więc na jej skraju powinny być - ale plany planami a co wyjdzie to zobaczymy.
Czytałam właśnie artykuł Danusi o jeżówkach i niektóre wysiane powtarzają cechy a inne nie.
Ja z różami dopiero zaczynam, większość mam tegorocznych mam nadzieję że uda mi się je skomponować tak pięknie jak u Ciebie, bardzo mi się podoba jak łączysz ze sobą rośliny i te powojniki u Ciebie - cudowne.

olga80 napisał(a)
Pięknie kwitnąco u Ciebie

Dzięki .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anabuko1 11:08, 28 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Kasiu, witaj!!
Piękne róże, jeżówki.!!
a ten clemek Sweet Summer Love
jest cudny.taki duzy, tyle ma kwiatów.
ile już go masz??przycinasz go ??
Ja tez go mam.Ale mój jeszcze młody i mały.
Ale troszkę kwiatków będzie miał
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
gobasia 11:19, 28 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Pokazywalaś tą swoją lilie ,czy przeoczyłam
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Anda 11:20, 28 lip 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Pięknie u Ciebie. Old Port ładny ma krzaczek. Jego kolor bardzo lubię. A Sweet Sommer Love pożarły mi ślimaki i teraz stoi. Kurczę, a miał być taki piękny jak u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marga 11:23, 28 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Kasiu, tak jak piszesz, jedne jeżówki powtarzają cechy (te stare odmiany) inne nie ( bardziej dotyczy to tych pełnych). Mam przeczucie, że Twoje białe powtórzą
____________________
Ogród dla moich synków
katel 10:04, 29 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anabuko1 napisał(a)
Kasiu, witaj!!
Piękne róże, jeżówki.!!
a ten clemek Sweet Summer Love
jest cudny.taki duzy, tyle ma kwiatów.
ile już go masz??przycinasz go ??
Ja tez go mam.Ale mój jeszcze młody i mały.
Ale troszkę kwiatków będzie miał

Dzięki, coś mi listki jeżówek wyjada, muszę kawą sypnąć może to zniechęci podjadacza.
Sweet summer Love mam od wiosny 2014 - z roku na rok ma więcej kwiatów.

gobasia napisał(a)
Pokazywalaś tą swoją lilie ,czy przeoczyłam

Basiu gdzieś wstawiałam ale nie wiem na której stronie to jeszcze raz wrzucę .






____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 10:11, 29 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)
Pięknie u Ciebie. Old Port ładny ma krzaczek. Jego kolor bardzo lubię. A Sweet Sommer Love pożarły mi ślimaki i teraz stoi. Kurczę, a miał być taki piękny jak u Ciebie

Drugie kwitnienie przyniosło nieco inny kolor, wcześniej kolor był bardzo cukierkowy, taki nienaturalny i ten niezwykle idealny kwiat powodowały że kwiaty wyglądały jak plastikowe i byłam tym nieco zawiedziona a teraz są przepiękne - nie wiedziałam że róże są tak zmienne .
Old Port i powojnik wonny.


Sweet Summer Lowe u mnie ładny ale podobny Rubromarginata usycha mi gałązka po gałązce i nie mogę dojść dlaczego , szkoda Twojego zjedzonego ale w przyszłym roku się odbuduje a na ślinaki syp fusy z kawy dookoła u mnie to działa.

Marga napisał(a)
Kasiu, tak jak piszesz, jedne jeżówki powtarzają cechy (te stare odmiany) inne nie ( bardziej dotyczy to tych pełnych). Mam przeczucie, że Twoje białe powtórzą

No to musimy sprawdzić czy masz dobre przeczucie , zbiorę nasionka i za rok zobaczymy.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 10:32, 29 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Our Last Summer


Rutewka i werbena.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 10:36, 29 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
heptakodium chińskie

kwaśnodrzew konwaliowy

lilia NN

Różyczka Peter Pan
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 10:43, 29 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Miniaturowy Peter Pan z moją dłonią dla zobrazowania rozmiaru i strong Annabelle.


Rododendron pięknie odbija po cięciu.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies