Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

Annak 14:51, 23 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Kasiu,
przybiegłam do Ciebie po pomoc i radę (dopiero zaczynam na O.) Ewa (Anda) napisała mi, że w sprawie powojników to do Ciebie. Mam bok tarasu szer. 3 m i wysokości 3,5 m. i planuje obsadzić go różami pnącymi i powojnikami. Czy możesz mi podpowiedzieć jakieś odmiany powojników, które na pewno dorosną do 3,5 m? Jak przyrastają powojniki? Ile lat trzeba, żeby zasłoniły mi ten taras na całej wysokości?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
PS. Twój ogród obejrzałam tylko obrazkowo ale zajrzę jeszcze bo warto.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
gosika67 17:12, 24 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Aniu dobrze trafiłaś, Kasia dużo wie, też do niej zaglądam i pytam.

Kasiu wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.Ja też swoich clematisów nie okrywałam. Okryłam tylko magnolię.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
katel 22:51, 24 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witajcie dziewczyny, dzięki ze zaglądajcie. Dzięki za życzenia - oby ten 2018 był lepszy niż poprzedni albo przynajmniej nie gorszy
Aniu mam nadzieje ze Ci się bardzo nie spieszy - w weekend Ci odpowiem, jesli o clematisy chodzi to krótko nie potrafię - mogę paplać p nich godzinami jest fajna stronka o nich a i zdjęć pewnie pare znajdę. Na przeglądanie mojego watku szkoda czasu, zerknij do wizytówki i do wątku clematis.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anabuko1 14:59, 26 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Duża ta twoja magnolia i ma mnóstwo pakow.
Coraz bliżej nasza wiosna.
Też widzę, że róża ci kwitnie
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
katel 21:02, 28 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anabuko1 napisał(a)
Duża ta twoja magnolia i ma mnóstwo pakow.
Coraz bliżej nasza wiosna.
Też widzę, że róża ci kwitnie
Pozdrawiam

Aniu jeśli magnolia zakwitnie to będzie widowisko - niestety jej kwiaty są bardzo wrażliwe na przymrozki, mam ją od 2012 i od tego czasu 2 razy w pełni udało się jej zakwitnąć, tu w 2015, miała wtedy zaledwie kilkanaście kwiatów:

Różyczki całą zimę szaleją, tu z 6 stycznia:

Aniu też pozdrawiam - będę trzymała kciuki 31
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 21:32, 28 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Annak napisał(a)
Witaj Kasiu,
przybiegłam do Ciebie po pomoc i radę (dopiero zaczynam na O.) Ewa (Anda) napisała mi, że w sprawie powojników to do Ciebie. Mam bok tarasu szer. 3 m i wysokości 3,5 m. i planuje obsadzić go różami pnącymi i powojnikami. Czy możesz mi podpowiedzieć jakieś odmiany powojników, które na pewno dorosną do 3,5 m? Jak przyrastają powojniki? Ile lat trzeba, żeby zasłoniły mi ten taras na całej wysokości?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
PS. Twój ogród obejrzałam tylko obrazkowo ale zajrzę jeszcze bo warto.
pozdrawiam

Aniu odnośnie szukania powojników podpowiem u Ciebie - będzie Ci potem łatwiej znaleźć.
Powojniki przyrastają dość szybko jeśli im stanowisko podpasuje to już po 3-4 latach niezłą przesłonę zrobią ale jest wiele grup i bardzo się od siebie różnią ale to już u Ciebie .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Annak 22:09, 28 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
A ja u Ciebie bardzo dziękuję, że pamiętałaś
uściski
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
katel 22:40, 29 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Annak napisał(a)
A ja u Ciebie bardzo dziękuję, że pamiętałaś
uściski

Aniu dzięki że zaglądasz, Twoja energia udziela mi się i dzięki Tobie mam więcej energii do myślenia o nowych nasadzeniach
Obiecana Flammentanz:
Kwiecień 2016 sadzenie:



Po lewej jest Flammentanz po prawej Vilchenblau - miały dorastać do tej samej wielkości, tymczasem okazało się że F. oszalała a V. przy niej jest malutka (i cała koncepcja mi się wywaliła - ale jeszcze coś wymyślę )
Jeszcze natknęłam się na zdjęcie Rosarium Uetersen: niezwykły kolor - trudny do opisania, różowo-koralowy, może lekko morelowy - zdjęcie nie jest przekłamane ale kolejne kwiaty były już po prostu różowe - te pierwsze czerwcowe miały taki kolor.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 22:58, 29 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Tu jeszcze Rosarium sierpień 2016 - (wiosną była sadzona - z gołym korzeniem), zanim zaczęła chorować:

Wracamy do róż pnących wrzesień 2016 - pierwszy rok, sadzone wiosną - nie miałam pojęcia że tak szybko urosną - podwiązywałam je dosłownie co kilka dni.

Marzec 2017 - tu widać jak przypinałam pędy - poziomo.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:15, 29 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W czerwcu 2017 zakwitły (11 czerwca):

13 czerwca

23 czerwca

27 czerwca

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies