Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 23:24, 29 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
27 czerwiec z innego ujęcia

30 czerwca

Końcówka kwitnienia 6 lipiec
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Annak 23:32, 29 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
No jestem pod wrażeniem siły tych róż. Szczególnie te długie gołe pędy rozpięte na siatce - pierwszy raz coś takiego widzę. A kwitnące robią niesamowite wrażenie. Chciałabym chociaż jedną taka mieć, ja szukam takich rosnących min. 3 m. To ostatnie zdj. to która z tych piękności?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
sylwia_slomc... 23:32, 29 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Kurcze dopiero u Ciebie zrozumiałam jak te róże prowadzić, żeby było tyle kwiatów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
katel 21:26, 30 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Annak napisał(a)
No jestem pod wrażeniem siły tych róż. Szczególnie te długie gołe pędy rozpięte na siatce - pierwszy raz coś takiego widzę. A kwitnące robią niesamowite wrażenie. Chciałabym chociaż jedną taka mieć, ja szukam takich rosnących min. 3 m. To ostatnie zdj. to która z tych piękności?


No właśnie zależało mi na pokazaniu tych gołych pędów - bo sama też miałam problem o co chodzi z tym pionowym rozkładaniem a tu dobrze widać
Aniu na wszystkich zdjęciach ta czerwona to róża Flammentanz - mam tylko jedną taką.
Poniżej na zdjęciu te drobniutkie fioletowo białe kwiaty to róża Vilchenblau - obydwie róże według wyszukanych przeze mnie informacji dorastają do tej samej wielkości ale jak widać na pewno nie z tą samą witalnością .

Na zdjęciu poniżej po prawej stronie jest powojnik Viola.

Nie miałam pojęcia że tak ten duet 2 róż będzie wyglądał bo zrobiłabym to inaczej - ale teraz zaczekam jeszcze i zobaczę czy Vilchenblau się rozrośnie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 21:38, 30 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze dopiero u Ciebie zrozumiałam jak te róże prowadzić, żeby było tyle kwiatów

Sylwia i mi to sporo czasu zajęło żeby to załapać dopiero jak te pędy są gołe to wtedy widać jaka to konstrukcja .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Katkak 21:39, 30 sty 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
O raju, jaka piękna róża. Nie sposób przejść obok niej obojętnie . Pewnie stałabym tak na ulicy z wywalonym jęzorem i gapiłabym się na nią .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
agnieszka_m 21:57, 30 sty 2018


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Piękne różyczki
____________________
Mój mały ogródeczek :).
agapant 22:07, 30 sty 2018


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Tak, róża robi wrażenie. Pozdrawiam Kasiu.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
katel 22:25, 30 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Katkak napisał(a)
O raju, jaka piękna róża. Nie sposób przejść obok niej obojętnie . Pewnie stałabym tak na ulicy z wywalonym jęzorem i gapiłabym się na nią .


agnieszka_m napisał(a)
Piękne różyczki


agapant napisał(a)
Tak, róża robi wrażenie. Pozdrawiam Kasiu.


Cześć dziewczynki
Kasia i ja tak miałam - stałam na ulicy i gapiłam się tak na jedną czerwoną różę i się zaraziłam - a czerwonego miało u mnie nie być , no i musiałam sobie taką sprawić , no i wogóle mi się pozmieniało i teraz chcę dużo czerwonego
Dzięki za pochwały
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Annak 22:48, 30 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
A ja się bardziej wgapiałam w te gołe gałęzie rozpięte na siatce. Naprawdę lekcja poglądowa co to znaczy prowadzić róże poziomo! Ja jednak do czerwonego koloru w moim ogródku jeszcze się nie przekonałam, chociaż podziwiam tę u Ciebie.
Kasiu, a o tej Eden to wszędzie piszą, że to niska róża pnąca, max. do 2 m
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies