Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 21:34, 04 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Monia81 napisał(a)
Ależ piękne zdjęcia tej róży, wygląda obłędnie z tym powojnikiem pozdrawiam Kasiu

Pozdrawiam Monia czerwony z fioletem ładnie wygląda

sierotka napisał(a)
Katel cudne masz te róze jak jadę nieraz do Szczawnicy to jest taka miejscowość (nazwa mi uciekła teraz) ileż tam róż jest tych na ogrodzeniach i nie tylko.Twoje są cudowne ,chyba przyjadę do Ciebie poduczyć się ich sadzenia i pielęgnacji .Rewelacja po prostu

Bogusiu ja się sama jeszcze uczę ale zapraszam serdecznie - razem się pouczymy


Annak napisał(a)

Oczywiście, że nie masz Sorry, ale chyba tak późno nie powinnam pisać, bo i bez tego wszystko mi się miesza. Chodziło mi o Rosarium Uetersen, bo pokazywałaś kwiatek tej róży. Ja ostatnio tyle czytam o tych różach, że już mam mętlik w głowie.
Przepraszam, ale i tak jestem pod wrażeniem tego krzaczka rozpiętego na siatce

Nie przejmuj się a Rosarium u mnie choruje niestety, zobaczę jak w tym roku sobie poradzi.

jolanka napisał(a)
Kasiu, dzięki Tobie wiem dlaczego miałam malo kwiatów na różach pnacych. Dzieki , ze pokazalas to rozpiecie pędów Macham prawie wiosennej

Jolanko tak wyczytałam żeby pędy poziomo puścić i chyba działa odmachuje.



____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
sierotka 21:49, 04 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
katel napisał(a)




Bogusiu ja się sama jeszcze uczę ale zapraszam serdecznie - razem się pouczymy








Chętnie Kasiu chętnie
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
katel 22:44, 04 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)
Kasiu, czy po tym sezonie Veilchenblau rozrosła się ? Moja ogromna

Mirko rośnie ładnie ale w porównaniu do Flammentanz o połowę słabiej.

Kasya napisał(a)
Ja tez jestem zauroczona veilchenblau chociaż tylko raz kwitnie
Twoje egzemplarze wzorowo prowadzone

Kasiu czekam czy Vilhenblau się mocniej rozrośnie - jest urocza ale przy Flammentanz widać wyraźniej jej niedoskonałości

rozark napisał(a)
jak tam wasze zdrówko? Zdrowi?

Dzięki Reniu na szczeście ze zdrówkiem dobrze poza drobnymi przeziębieniamu świetnie sie trzymamy

Annak napisał(a)
Kasiu, jeszcze raz przepraszam za pomieszanie z poplątaniem Pisałam u siebie, ale pewnie nie miałaś czasu, więc pozwoliłam sobie jeszcze raz u Ciebie. U mnie na str. 26 Mirka wstawiła foto tej róży Rozarium Uetersen, którą wybrałam. Czy mogłabyś jeszcze raz zerknąć i potwierdzić, że ten powojnik viola będzie do niej pasował? Podobno ta róża ma taki kolor, że trudno do niej dobrać... A może powojnik biały, dla uspokojenia tego mocnego różu? Co o tym myślisz?
Bardzo proszę o radę i pomoc
pozdrawiam


Aniu przepraszam że tak długo. Wydaje mi się żę fioletowa Viola będzie pasowała do różowej Rosarium - ona ma zmienny kolor, pierwsze kwiaty u mnie były nieco łososiowe, kolejne bardziej różowe.



Na zdjęciach z fioletowo-białym powojnikiem Venosa Violacea.

gosika67 napisał(a)
WITAJ Kasiu, ja w ub.r. posadziłam różę przy płocie obok furtki, muszę dobrze się przyjrzeć jak jest u Ciebie, ściągnąć Twój patent, pozdrawiam.

Gosiu to wyczytany sposób i chciałam sprawdzić czy działa - no i chyba działa
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Annak 10:31, 05 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasiu, dziękuję, to nie było nic pilnego, zwłaszcza, ze zima znowu wróciła Podoba mi się róża z tym fioletowym powojnikiem, zastanawiałam się jeszcze tylko nad tym, czy do tego zdecydowanego różu nie lepiej by wyglądał biały powojnik, tak dla uspokojenia oczu Co o tym myślisz?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
katel 22:43, 06 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Annak napisał(a)
Kasiu, dziękuję, to nie było nic pilnego, zwłaszcza, ze zima znowu wróciła Podoba mi się róża z tym fioletowym powojnikiem, zastanawiałam się jeszcze tylko nad tym, czy do tego zdecydowanego różu nie lepiej by wyglądał biały powojnik, tak dla uspokojenia oczu Co o tym myślisz?

Aniu myślę że biały też pięknie sie będzie prezentował ale nie wiem jaki byłby odpowiedni - z własnego doświadczenia mogę polecić mandżurski - niekłopotliwy i jego maleńkie kwiatuszki chyba ładnie by się komponowały z Rosarium a drugi niekłopotliwy to Beautiful Bride ale nie wiem czy jego kwiaty nie są zbyt duże do Rosarium.
Tu mandżurski:
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Renii 19:00, 16 lut 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Cześć. Przejrzałam Twoją wizytówkę świetnie ją zrobiłaś, ponieważ są opisy roślin, co dla początkującego ogrodnika jest bardzo przydatne.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Annak 19:38, 16 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
katel napisał(a)

Aniu myślę że biały też pięknie sie będzie prezentował ale nie wiem jaki byłby odpowiedni - z własnego doświadczenia mogę polecić mandżurski - niekłopotliwy i jego maleńkie kwiatuszki chyba ładnie by się komponowały z Rosarium a drugi niekłopotliwy to Beautiful Bride ale nie wiem czy jego kwiaty nie są zbyt duże do Rosarium.
Tu mandżurski:


Kasiu, piękny jest ten biały,a tak na marginesie - nie wiedziałam, że tyle odmian tych powojników jest i już mi się więcej podoba, niż potrzebuję
Poczytam jeszcze raz i chyba losowanie zrobię między białym i fioletowym
dziękuję, że pamiętałaś
pozdrówka
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
katel 20:55, 18 lut 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Renii napisał(a)
Cześć. Przejrzałam Twoją wizytówkę świetnie ją zrobiłaś, ponieważ są opisy roślin, co dla początkującego ogrodnika jest bardzo przydatne.

Cieszę się, że się przydaje

Annak napisał(a)


Kasiu, piękny jest ten biały,a tak na marginesie - nie wiedziałam, że tyle odmian tych powojników jest i już mi się więcej podoba, niż potrzebuję
Poczytam jeszcze raz i chyba losowanie zrobię między białym i fioletowym
dziękuję, że pamiętałaś
pozdrówka

Powojników jest baardzo dużo i ciężko się zdecydować . Ten biały ze zdjęcia jest jednak dość niski - do ok. 1,5m.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
AnnaMS 23:01, 21 lut 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witam, pospacerowałam po Twoim ogrodzie i zachwyciły mnie piękne nasadzenia, rośliny dorodne i zdrowe , widzę że kochasz klematisy, pięknie rosną u Ciebie, kurcze, ja nie mam miejsca na nie, ale skusiłam się na dwa bylinowe /przyjadą w paczce/ Lepsze to niż nic ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anabuko1 01:31, 22 lut 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Kasiu witaj.
Pięknie ukwiecony ten mandzurski.
Ja bo nie mam.Długo on kwitnie ??I w jakim czasie ??
Czerwiec czy sierpień ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies