Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

Milka 05:43, 10 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dereń śliczny, mój jakoś wolno bieli dostaje i liście ma od razu, chyba inna odmiana czy , co? a ta lilia gobasiowa, to coś niesamowitego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mirkaka 08:19, 10 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Kasiu, przypomnij nazwę tego derenia, cudny jest i kwitnie już o bezpiecznej porze roku więc kwiaty nie przemarzną. Do jakiej wysokości dorasta?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kawa 12:52, 10 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
a jak aodmianę derenia masz? bo pięknie się przebarwił jesienią
a hitowa Gobasiowa lilia to jaka bo chyba gdzieś przegapiłam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anabuko1 18:28, 14 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
katel napisał(a)


Wito kupiłam maleństwo (30-40cm patyk) 9 lat temu (jeszcze ogrodu nie miałam ), zadołowałam u rodziców w ogrodzie (został złamany o połowę przez psa), miał tam ciepło i bardzo ładnie rósł . W miejscu na którym jest sadziłam wiosną 2012 był już całkiem spory, zdjęcie po posadzeniu i z wczoraj:

Jeszcze trochę aktualnych fotek:


Widok z okna kuchennego - mój ulubiony.



Biały też piękny. Ale ten różowy wymiata.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Sonka 15:24, 17 maj 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Dereń śliczny, one bardzo długo kwitną, mój kwitnie ponad miesiąc ja też jestem ciekawa nazwy i miejsca zakupu Twojego. No i czekam na rodo, moje mają mnóstwo pąków, które już pękają a u Ciebie?
Ogród rośnie i pięknieje.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
katel 23:24, 18 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Milka napisał(a)
Dereń śliczny, mój jakoś wolno bieli dostaje i liście ma od razu, chyba inna odmiana czy , co? a ta lilia gobasiowa, to coś niesamowitego

Pewnie inna odmiana derenia - mi się strasznie podoba Twój różowy - cudeńko.
Lilia Gobasiowa też cudeńko, niesamowita jest - robi ogromne wrażenie.

mirkaka napisał(a)
Kasiu, przypomnij nazwę tego derenia, cudny jest i kwitnie już o bezpiecznej porze roku więc kwiaty nie przemarzną. Do jakiej wysokości dorasta?


Mirko tu jest info. że 3-4 metry (to chyba po 10 latach - to by się zgadzało) a ostatecznie jaki będzie to nie wiem - wogóle trochę inny jest ten w katalogu niż mój i mój jeszcze nigdy nie zawiązał owoców, może jeszcze był za młody - zobaczymy.
e-katalog roślin

Kawa napisał(a)
a jak aodmianę derenia masz? bo pięknie się przebarwił jesienią
a hitowa Gobasiowa lilia to jaka bo chyba gdzieś przegapiłam


Kupiłam jako cornus florida Rubra - no ale na pewno nim nie jest myślę że to cornus florida.
Lilia Gobasiowa to lilia Marlene nasza Gobasia ją ma i podzieliła się cebulkami z innymi dziewczynami. Lilia jest niezwykła bo ma staśmioną łodygę (tak jakby kilka łodyg połączonych i może mieć nawet ok 100 kwiatow jednocześnie - niesamowita jest , niestety nie można jej kupić w Polsce, Gobasia dawała link do chyba niemieckiego sklepu ale nie zapisałam sobie i nie mogę odszukać.
Tu zdjęcie z zeszłego roku Gobasiowej u mnie:


anabuko1 napisał(a)


Biały też piękny. Ale ten różowy wymiata.


Miał być różowy ale jak to bywa pomylony był - ale to nie u tego sprzedawcy którego polecałam - od niego dopiero się okaże czy będzie różowy .

Sonka napisał(a)
Dereń śliczny, one bardzo długo kwitną, mój kwitnie ponad miesiąc ja też jestem ciekawa nazwy i miejsca zakupu Twojego. No i czekam na rodo, moje mają mnóstwo pąków, które już pękają a u Ciebie?
Ogród rośnie i pięknieje.


Krysiu tego białego kupiłam przez internet - nie pamiętam już gdzie (miał być różowy), natomiast znowu kupiłam różowego (mam nadzieję - bo jeszcze nie kwitł ) i przyszedł duży piękny egzemplarz, starannie zapakowany - wyślę Ci namiary na sprzedającego na priv.
Mój rododendron też zapoczkowany lada chwila będzie pięknie kwitł, mocno ucierpiał przez naszego psa strasznie mi go poobgryzał, połowę rośliny nie ma ale już się regeneruje i mam nadzieję za parę lat się odbuduje.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
gosika67 11:06, 19 maj 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Kasiu jestem u Ciebie i co? Gdzie clematisy i jak po zimie ?
Derenia chwalę, judaszowca już chwaliłam, buziaki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
anabuko1 12:13, 19 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
katel napisał(a)

Tu zdjęcie z zeszłego roku Gobasiowej u mnie:

Cudna, ta lilia.
Troche ci jej zazdraszam
Nie mam takiej.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gocha 22:55, 19 maj 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu lilia piękna, u Kindzi też ją widziałam w tamtym roku na zdjęciach oczywiście. A czy młode cebulki ta lilia już ma ? i czy duża kolejka już do nich jest? Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
katel 22:54, 26 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
gosika67 napisał(a)
Kasiu jestem u Ciebie i co? Gdzie clematisy i jak po zimie ?
Derenia chwalę, judaszowca już chwaliłam, buziaki.


Gosiu buziaczki - strasznie nieczasowa jestem, już przez chwilę byłam na bieżąco ale od 2 tyg. znowu nie wyrabiam. Fotki cykam ale nie mam kiedy wstawić - może za pare dni mi się uda teraz tylko poodpisuję i lecę po ogrodach pooglądać co u Was słychać

anabuko1 napisał(a)

Cudna, ta lilia.
Troche ci jej zazdraszam
Nie mam takiej.


Jest niezwykła, może i u nas w sklepach będzie dostępna kiedyś, próbuję swoją rozmnażać ale sukcesów większych w tym nie odnoszę.

Gocha napisał(a)
Kasiu lilia piękna, u Kindzi też ją widziałam w tamtym roku na zdjęciach oczywiście. A czy młode cebulki ta lilia już ma ? i czy duża kolejka już do nich jest? Buziaki


Gosiu no niestety słabo się u mnie dzieli, mam ją zamiar w tym roku przesadzić i może wtedy lepiej to pójdzie bo kolejka jest już spora - oczywiście będę i o Tobie pamiętać. Miałam nadzieję na cebulki przybyszowe ale moja ich nie ma.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies