Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

katel 23:34, 30 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
adkawi napisał(a)
Kasiu zamówiłam takie powojniki Viola , Ernest Markham , Jackmanii ,Etoile Violette ,Viva Polonia te wysyłkowo.W szkółce u siebie kupiłam julke.Wybrałam jednak dwa rożowe żeby było wesoło


Pięknie będzie
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Marga 08:14, 02 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Zaglądam znowu do Ciebie Kasiu i dalej nie mogę się zdecydować czy magnolię czy derenia kwiecistego dać na frontową rabatę. Cudnie Ci kwitną! Zeby mi to nie wymarzło zaraz.
____________________
Ogród dla moich synków
anabuko1 09:37, 02 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
katel napisał(a)
Clematis górski, dereń kwiecisty, lilia Gobasiowa i trochę ogólnych:



Clemek już się ładnie zapowiada .
A tm pięknym dereniem kwiecistym mocno kusisz.
On dobrze rośnie, czy jakieś problemy są z nim ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mirkaka 16:28, 02 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Moja gobasiowa też już się połączyła w szeroką listwę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 10:53, 05 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Miód na serce takie widoki Nad dereniem kwiecistym tak się lekko zastanawiam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
katel 12:24, 05 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Marga napisał(a)
Zaglądam znowu do Ciebie Kasiu i dalej nie mogę się zdecydować czy magnolię czy derenia kwiecistego dać na frontową rabatę. Cudnie Ci kwitną! Zeby mi to nie wymarzło zaraz.


Monia ani jedno ani drugie nie wymarza - najniższa temperatura jaką przetrwały to -32 stopnie ale były jeszcze małe i okryte, ostatnie zimy nie były jakieś wyjątkowo zimne. Od czasu jak zaczął kwitnąć to niezawodnie i co roku kwitnie dereń, magnolia co roku ma zatrzęsienie pąków ale niestaty kwiaty są nie często ale i jedno i drugie jest piękne a teraz jeszcze dotarł do nich judaszowiec - też jest cudny .
Dereń jest jesienią czerwony natomist magnolia ma piękne duże liście - na zacisznym stanowisku będą więkasze niż na mojej magnolii. Myśłę że zmieści Ci się i jedno i drugie - tylko co będzie na najlepszym stanowisku.

anabuko1 napisał(a)

Clemek już się ładnie zapowiada .
A tm pięknym dereniem kwiecistym mocno kusisz.
On dobrze rośnie, czy jakieś problemy są z nim ??


Aniu nie mogę się górskich clematisów doczekać tyle czasu bałam się je posadzić a tu taka niespodzianka - oczywiście zdaję sobie sprawę że nie zawsze będą kwiaty .
Dereń jest piękny - zachwyca i wiosną i jesienią - październik 2018:

Co ciekawe kiedy był młodszy bardziej jednolicie się wybarwiał po prostu świecił - pażdziernik 2014:

Co do kłopotliwości to rósł pięknie i nie chorował do momentu kiedy parę lat temu zaczęłam mu sadzić w korzeniach iinne rośliny i sypnęłam im sztucznych nawozów (wcześniej dostawał co najwyżej garstkę obornika granulowanego + wióry rogowe) , bardzo wtedy wystrzelił do góry ale na jesień dostał plamistości, pryskałam go i od tamtej pory jesienią miewa jeszcze plamy ale w niewielkich ilościach i już go nie pryskam tylko liście usuwam.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 12:33, 05 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
mirkaka napisał(a)
Moja gobasiowa też już się połączyła w szeroką listwę


Mirko już się nie mogę tych naszych Gobasiowych doczekać - widowisko będzie.

vita napisał(a)
Miód na serce takie widoki Nad dereniem kwiecistym tak się lekko zastanawiam


Bardzo się cieszę że wreszcie ja Ciebię pokuszę jakąś roślinką , dereń dopiero zaczyna, zaraz cyknę kolejne fotki i wrzucę wieczoerm, podsadki są już większe i jeszcze piękniej wygląda. Może Cię skuszę
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
vita 12:45, 05 maj 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Czekam więc na fotki, pokusiłaś Kupiłaś większą roślinę? Ile lat u Ciebie rośnie?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Bogdzia 15:56, 05 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie wiadomo co bardziej zachwyca , cudne rarytaski u Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
KasiaWB 15:58, 05 maj 2019


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
cześć Kasiu pięknie pięknie a żywopłot elegancko przycięty

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies