Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Miejski ogród w wersji mini

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski ogród w wersji mini

kaz742011 23:06, 08 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gosialuk napisał(a)
Kasiu obejrzałam początek i koniec. Bardzo wszystko urosło. Konwalniki masz wypasione, czyściutko na rabatach. Podziwiam konsekwencję w nasadzeniach.
Dopiero jak się wpisałaś zauważyłam, że jesteś krajanką. Pozdrawiam serdecznie.
Tak mi się nasunęło pytanie czy jak byś teraz miała urządzać ogród, to czy zamawiałabyś projekt? Zadowolona jesteś z tego kroku?
A i jeszcze jedno. Widziałam choiny kanadyjskie u ciebie. Pokażesz je teraz? Tak mi chodzą po głowie jako krótki żywopłot zasłaniający zapas drewna. Jak myślisz sprawdzą się?
Nie muszę dodawać, że będę zaglądać.


Dziękuję za pochwały. Konsekwencja jest bo staram trzymać się projektu . Oczywiście nie obyło się bez zmian bo niektóre rośliny po 2-3 sezonach okazywały się za duże ( albo posadziłam za gęsto ).
Jeśli chodzi o projekt to nie żałuję że się zdecydowałam. Pewnie do tej pory nawet połowa ogrodu nie byłaby zrobiona i rośliny latałyby z miejsca na miejsce .
Choiny są u mnie bezobsługowe. Trochę muszę nad nimi panować bo rosną jak głupie . Jutro wstawię aktualne zdjęcia. Kilka stron wcześniej znajdziesz porównanie jak rosły w kolejnych latach .
Zapraszam serdecznie wpadaj jak najczęściej .

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 23:09, 08 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Kasia_CS napisał(a)
hm.. moje gaury mają generalnie węższe listki, więc na gaurowe dzieci chyba bym nie stawiała chyba, że to od odmiany gaury zależy.
Ale melduję, że moja gaura ledwie dziś dostrzegłam, że wychyliła listeczki, a już też myślałam, że poszła w niebiosa po zimie

Pięknego masz niwaczka


Kasiu dziękuję . Niwaczek też .
Fajnie że gaura daje znaki życia. Jeszcze chwila i wszystko bujnie. Moje rośliny opóźnione są w stosunku do zeszłego roku o jakieś 2 tygodnie albo i więcej. Zima była mega długa i to pewnie dlatego.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 12:59, 09 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gosia specjalnie dla Ciebie.
Choiny z dzisiaj

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Roocika 14:11, 09 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Przepiękne Jakie już są wysokie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kaz742011 15:09, 09 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ogrodzenie ma jakieś półtora metra a choiny jeszcze z metr wyższe są .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Gosialuk 21:27, 09 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Kasia świetne. I już wysokie. A tniesz je? I co ile sadziłaś?
Z zakupami poczekam do jesieni albo wiosny, ale będą na pewno. Myślałam, że wolniej rosną, a tu 4-5 lat i jest przesłona.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anuska2507 21:33, 09 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Cześć, dołączam do podziwiających Twoje choiny Czy przy okazji możesz napisać w jakiej odległości od płotu masz je posadzone i czy szeroko rosną?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
kaz742011 07:55, 10 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Gosialuk napisał(a)
Kasia świetne. I już wysokie. A tniesz je? I co ile sadziłaś?
Z zakupami poczekam do jesieni albo wiosny, ale będą na pewno. Myślałam, że wolniej rosną, a tu 4-5 lat i jest przesłona.


Przez pierwsze dwa lata rosły bez cięcia. Teraz wiosną są korygowane. Rosną bardzo szybko. Sadziłam co metr.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kaz742011 07:58, 10 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
anuska2507 napisał(a)
Cześć, dołączam do podziwiających Twoje choiny Czy przy okazji możesz napisać w jakiej odległości od płotu masz je posadzone i czy szeroko rosną?


Część Aniu.

Choiny sadzone były jakieś 70 cm od płotu.
Teraz są cięte ale z metr szerokości mają. Tnę je dosyć mocno .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
anuska2507 10:54, 10 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dzięki za odpowiedź
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies