Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To będzie zaczarowany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

To będzie zaczarowany ogród

greglis 14:13, 20 kwi 2020


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Zmian dużych nie ma, kilka roślin wypadło, niektóre mocno się rozrosły. Muszę się teraz wybrać z aparatem do ogrodu. Teraz jak jest jeszcze taj pusto . Potem będą fajne porównania
____________________
To będzie zaczarowany ogród
Kasya 14:18, 20 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
greglis napisał(a)
Zmian dużych nie ma, kilka roślin wypadło, niektóre mocno się rozrosły. Muszę się teraz wybrać z aparatem do ogrodu. Teraz jak jest jeszcze taj pusto . Potem będą fajne porównania

Kilka lat.... to pewnie sama będziesz zdziwiona jakie zmiany
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Pola 14:27, 20 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Niedawno oglądałam Maje z twoim ogrodem, pokazuj bo jestem ciekawa zmian
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
greglis 15:05, 20 kwi 2020


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Ok wpadam z kilkoma ujęciami takich widoków raczej tu jeszcze nie było, bo zazwyczaj pokazuję go w pełnym rozkwicie . A tu teraz tak pusto ))))))) wybaczcie zatem jest wiosna musi być pusto. I od razu uprzedzę pytania, nie sadzę cebul wiosennych, kiedyś sądziłam je setkami niczym ogrody w Holandii, niestety okazało się że wszystkie nornice z okolicy przychodziły jak do darmowej restauracji , wyjadały cebulki i zostawały na dłużej. Tak że nie ma tulipanów , nie ma nornic. Aczkolwiek oświeciło mnie na nasadzenia w pojemnikach ale to dopiero na jesień poczynię











A tu jeszcze jedna nowość, poczyniłem sobie taki mały warzywnicza w skrzyniach zamiast jednego z trawników


____________________
To będzie zaczarowany ogród
Kasya 15:10, 20 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Wszędzie teraz pustawo ale nie wszędzie tak ładnie wysprzątane
Krokusy ci polecam i szafirki, kwitna niezawodnie co roku, tulipany są jednorazowe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardener27 20:10, 20 kwi 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Cebulowe w donicach to niezawodny przepis na sukces, wiosną efekt jest oszałamiający, im gęściej posadzisz np. tulipany tym dorodniejszy bukiet. Przy obecnych zimach donice można ustawić w osłoniętych miejscach w ogrodzie, schować do nieogrzewanego pomieszczenia gdzie temp. nie przekracza 5*C lub po prostu zadołować ... każdy wybiera dogodną opcję dla siebie

U mnie również jest problem z nornicami, wszystkie cebulowe potrafią wchłonąć ale żonkili nie ruszają, spróbuj u siebie.

Miło że wróciłaś, pamiętam Twój ogród z programu a i sam wątek też mi nie obcy. Ciekaw jestem co wyczarujesz w tym sezonie.

Pozdrawiam Przemek.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 20:35, 20 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Dzięki temu, że do mnie zajrzałaś, poznałam Twój ogród Cały wieczór oglądałam Twój wątek. Stworzyłaś przepiękny, zaczarowany ogród. Bardzo cieszę się, że mogłam się nim zachwycać. Jeżeli nie znikniesz, to będę Twoim częstym gościem

Teraz marzę, żeby odnaleźć odcinek Mai, który pokazał piękno Twoich kompozycji. Może ktoś wrzuci linka?

U mnie też od 2 lat grasują nornice. Też mam wrażenie, że schodzą się z całej okolicy. Przypuszczam, że kusi je nie tyle ilość cebulowych roślin, co woda. Nikt tak nie podlewa ogrodu wśród sąsiadów co ja. Właśnie po największych suszach zauważam obecność tych gryzoni.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 21:09, 20 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
greglis napisał(a)






A! I pokaż to miejsce z ostatniego lata Jestem bardzo ciekawa
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
greglis 21:11, 20 kwi 2020


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Taki link znalazłam
https://majawogrodzie.tvn.pl/189,Pastelowy-ogrod-i-dekoracje-swiateczne-odc-475,odcinek.html

Nie wiem czy to wystarczy


____________________
To będzie zaczarowany ogród
greglis 21:17, 20 kwi 2020


Dołączył: 02 maj 2011
Posty: 542
Ewa777 napisał(a)


A! I pokaż to miejsce z ostatniego lata Jestem bardzo ciekawa


Niestety jakoś nie mam zdjęć, tylko jedno znalazłam

____________________
To będzie zaczarowany ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies