Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Katkak 19:40, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Moje hortensje Limelight rosną w słońcu i radzą sobie doskonale .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anusia 20:02, 22 sty 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witaj Magdo, przychodzę z rewizytą. Widzę, że też sami dużo dzałacie. Powoli małymi kroczkami a będzie pięknie. Za wiele doświadczeń nie mam ale będę podpatrywała Twoje poczynania. Limki polecam mam je pierwszy rok. Pielęgnowałam je pieczołowicie i bardzo mi się odwdzięczyły, teraz przymierzam się do vanilek, pozdrawiam i dodaję wątek do obserwowanych.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
LenaMagda 21:02, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Anda napisał(a)

Constance jest sliczna, ale miej na uwadze, ze kwitnie tylko raz.

Tak, tak widziałam w opisie, że kwitnie raz w roku. Ładna jest też róża Eden Rose ona już kwitnienie powtarza i na kolor który by mi pasował
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 21:05, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Katkak napisał(a)
Moje hortensje Limelight rosną w słońcu i radzą sobie doskonale .

Podnosisz mnie na duchu, że będzie u mnie pas hortensji
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 21:13, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Anusia napisał(a)
Witaj Magdo, przychodzę z rewizytą. Widzę, że też sami dużo dzałacie. Powoli małymi kroczkami a będzie pięknie. Za wiele doświadczeń nie mam ale będę podpatrywała Twoje poczynania. Limki polecam mam je pierwszy rok. Pielęgnowałam je pieczołowicie i bardzo mi się odwdzięczyły, teraz przymierzam się do vanilek, pozdrawiam i dodaję wątek do obserwowanych.

Fajnie, że jesteś Ach prawda, to co się da robimy sami, różnie to czasowo wychodzi bo trzeba się dziećmi zająć bo jeszcze są mali. W każdym razie mogę zawsze liczyć na męża jest otwarty na moje pomysły.

Właśnie zapomniałam powiedzieć, czytałam gdzieś, że można zasypać część gałązki hortencji ziemią i fajnie powinna się ukorzenić. Robiłyście tak? Ja zasypałam we wrześniu 2 gałązki Limki, ciekawe czy coś z tego będzie.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Katkak 21:22, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
LenaMagda napisał(a)

Fajnie, że jesteś Ach prawda, to co się da robimy sami, różnie to czasowo wychodzi bo trzeba się dziećmi zająć bo jeszcze są mali. W każdym razie mogę zawsze liczyć na męża jest otwarty na moje pomysły.

Właśnie zapomniałam powiedzieć, czytałam gdzieś, że można zasypać część gałązki hortencji ziemią i fajnie powinna się ukorzenić. Robiłyście tak? Ja zasypałam we wrześniu 2 gałązki Limki, ciekawe czy coś z tego będzie.

Na pewno się uda, bo to niezawodny sposób . W ten sposób wyhodowałam sporo nowych roślinek .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
LenaMagda 21:27, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Katkak napisał(a)

Na pewno się uda, bo to niezawodny sposób . W ten sposób wyhodowałam sporo nowych roślinek .

Fajnie by było, miałabym roślinki na rabatę przy betonie
A masz róże Eden Rose?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Anusia 21:28, 22 sty 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Mój eM nie na wszystkie moje pomysły jest otwarty, no bo też by chciał mieć swoją rabatkę hihi.
Jeśli chodzi o ukorzenianie limek z patyków tutaj mógłby się wypowiedzieć Karol. W zeszłym roku próbował ukorzenić w ziemi ale chyba nic z tego nie wyszło. Najlepsze efekty są jednak przez moczenie patyka w wodzie Tak mi sie wydaje.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:29, 22 sty 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)

Na pewno się uda, bo to niezawodny sposób . W ten sposób wyhodowałam sporo nowych roślinek .


Udało Ci się, super!
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Katkak 21:56, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
LenaMagda napisał(a)

Fajnie by było, miałabym roślinki na rabatę przy betonie
A masz róże Eden Rose?

Na pewno pięknie się ukorzenią i będziesz miała dużo roślin. Ja w ten sposób pozyskałam hortensje do przedogróda. A to moje pierwsze ukorzenione Limelight .

Odkłady zrobione wiosną 2014r, a od ośliny matecznej odcięte dopiero wiosną 2015r. Ale z innymi nie chciało mi się już tak cyrtolić i tyle czekać i odkłady robione wiosną odcięłam od rośliny matecznej jesienią tego samego roku. Korzonki miały mniejsze, ale myślę, że sobie poradzą. Zobaczymy wiosną .
A mój inny także dobry sposób na rozmnażanie hortensji to z gałązek, ale jeszcze nie zdrewniałych. Jak będziesz chciała to napiszę co i jak .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies