Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

LenaMagda 14:58, 18 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Witam Wszystkich serdecznie w moim wątku
Cieszę się bardzo, że odnalazłam tak znakomite Forum. Czytam i czytam wątek po wątku i nie mogę się oderwać od komputera.... a tu trzeba dzieci z przedszkola odebrać, a tu obiad ugotować

Pokrótce się przedstawię. Mam na imię Magda. Z mężem i synkiem przeprowadziliśmy się do własnego domku 200km od całej rodzinki, zdani sami na siebie. Po czym okazało się, że w drodze jest drugi synek taki nowy nabytek na nowe miejsce Lubimy wyzwania wszystkie prace w domu i wokół to dzieło mojego męża, taka złota rączka z niego teraz przyszedł czas na zagospodarowanie terenu wokół naszego domku.

W zeszłym roku robiłam projekty, ale nie mając odpowiedniej wiedzy nie były udane.
Bardzo chciałam żeby znalazły się tu drzewka i krzewy owocowe dla dzieci Wsadziłam morelę, śliwkę węgierkę, agrest na pniu, porzeczki, borówki, wiśnia już była. Teraz już sama nie wiem czy to był dobry pomysł.
Obsadziłam teren wokół tarasu, ale nie wybrałam odpowiednich roślinek i już wiem,że muszę je przesadzić żeby do końca nie padły...;(

Wierzę, że z Waszą pomocą uda mi się stworzyć piękne wymarzone miejsce dla moich bliskich

W takim razie czas na kilka fotek dla zobrazowania jak to wszystko wygląda.




Pod śniegiem wystaje fragment ceglanego murku. Fragment kamienicy dziadków męża, chcieliśmy pozostawić z sentymentu i wkomponować w rabatę.

Stara papierówka niebawem będzie wycięta. Słupki od ogrodzenia pomalowane i założona siatka.

i jeszcze mój ukochany zeszłoroczny taras, dzieło męża. Na wiosnę będą założone schody

____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
AsiaK_Z 15:03, 18 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj! Pokazuj dalej
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Magda_ 15:07, 18 sty 2016


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Nie poddawaj się jeśli trzeba przesadzić jakąś roślinkę to po prostu to zrób zobaczysz, że w końcu osiągniesz wymarzony efekt

Tu na forum jest wiele życzliwych osób więc pytaj a na pewno Ci coś doradzą
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Karol99 15:13, 18 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
agnieszka_m 15:15, 18 sty 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Witaj Magdo
____________________
Mój mały ogródeczek :).
LenaMagda 21:03, 18 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Dziękuje za ciepłe przyjęcie jest mi bardzo miło.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 21:35, 18 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Nie ma na co czekać, mam swoje pomysły więc szanownym forumowiczom przedstawie

Rabata z frontu domu.

A oto legenda:
M - Miskant Gracillimus, A - Hortensja Anabelle (mam 5 sztuk które muszę przesadzić z pełnego słońca), H - hosty, R - rozplenica, B - bukszpan kule, K - kosodrzewina, Be - berberys, HP - Hortensja Phantom (już posadzona), T - tawułka
Ścieżka ze słoi drewna.

Zależy mi, żeby przysłonić tę lukę między domem a żywopłotem z tui sąsiada... Chciałam poprowadzić jakieś pnącze na kratce przy schodach, ale to strona północna na kwitnące nie mam co liczyć...

Bardzo proszę o porady.
I fotka w realu.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
AnnaCh 08:49, 19 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Witaj Magdo
Fajnie, że trafiłaś na O. Z forumowiczami dasz radę i stworzysz piękny ogród Pozwolisz, że będę zaglądała do Ciebie?
Pozdrawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AsiaK_Z 09:16, 19 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Madziu, popracuj nad zielonym podpisem. łatwiej będzie do Ciebie trafić.

A gdzie te tuje sąsiada? Cyknij fotki z kilku stron, napisz wymiary rabaty.

Co do pnącza na kratce... bluszcz da radę, hortensja pnąca, może niektóre odmiany clematisa. Nie sadź tylko chmielu, bo to samo zło.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AnnaCh 09:21, 19 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Hortensja pnąca, to z tego co wiem, to ona właśnie do cienia polecana, na słońcu nie daje rady
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies