Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

AsiaK_Z 08:29, 20 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Oj to faktycznie jeszcze dużo będzie się działo. A są miejsca, które będą "bezpieczne"? W których nie będzie nic wyburzane / budowane? A może jeszcze sezon przeczekać, ewentualnie zakryć betonowy płot?
A może ten rok przeznaczyć na kompozycje doniczkowe ustawione na tarasie? Albo zająć się rabatą wokół tarasu? Dużo pytań
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
LenaMagda 09:52, 20 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Tak, dużo się u nas będzie działo, ale małymi kroczkami... kto wie, mam nadzieje, że kiedyś tu będzie pięknie

Na pewno nic nie będzie robione (z prac budowlanych) wokół tarasu i betonowego ogrodzenia, śmiało tam mogę na wiosnę szykować teren pod nasadzenia. Przed domem (ta część na zdjęciach) też jest do dyspozycji

Już się nie mogę doczekać prac ogródkowych Z podlewaniem nie ma problemu bo z tyłu domu za siatką jest rzeczka z której czerpiemy wodę pompą

Jeśli chodzi o kwiaty doniczkowe to w zeszłym roku nie wytrzymałam i naustawiałam ich sporo
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Anda 16:31, 20 sty 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Hej, przybiegłam z rewizytą. Widzę, że masz już jakiś projekt. Będę kibicować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LenaMagda 19:12, 20 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Anda napisał(a)
Hej, przybiegłam z rewizytą. Widzę, że masz już jakiś projekt. Będę kibicować

O fajnie, witaj to moje początki więc liczę na wsparcie i pomoc
Zapraszam Ewo
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 19:19, 20 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
A co sądzicie o takim położeniu drzewek owocowych?
obawiam się, że w tej "luce" między domem a ogrodzeniem będą mieć za mało słońca.
Ograniczyłam się do 4 rabat za domem, teren nie jest duży, a trawka dla dzieci jest potrzebna
Proszę o opinie
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Anda 19:56, 20 sty 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Uwazam, ze spokojnie tam moga byc ta sliwka i morela. Nie zacienia warzywnika a moze nawet zacienia troche taras. Nie wiem, jaka to odleglosc.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katkak 21:37, 20 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Madziu, ale dobrze, że tu trafiłaś . Z pewnością uzyskasz tu pomoc i możesz garściami czerpać z wiedzy i doświadczenia innych, że o inspiracjach nie wspomnę. Słuchaj Ani z Malutkiego pod lasem i zrób sobie mnoej więcej całościowy plan gdzie co ma być, żeby się fajnie zgrało. Weź pod uwagę miejsce dla dzieci, na grilla, może jakaś huśtawka, ciurkadełko itd. No i mniej więcej w odniesieniu do tego rozplanuj rabaty. Zobaczysz jak będzie pięknie . Pomyśl o poziomkach dla chłopców , bo nie dość, że smaczne, zdrowe, to jeszcze ładne i w sumie samowystarczalne . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
LenaMagda 21:37, 20 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Tarasu nie zacienią na pewno, będą za daleko. Do tej pory chciałam je ukryć... ale po co? przecież miło będzie zejść z tarasu na bosaka po morelkę
Już mam w głowie projekt rabaty przy betonowym ogrodzeniu będę znów migała się od prasowania jestem chyba w ogródkowym szale
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 21:55, 20 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Katkak napisał(a)
Witaj Madziu, ale dobrze, że tu trafiłaś . Z pewnością uzyskasz tu pomoc i możesz garściami czerpać z wiedzy i doświadczenia innych, że o inspiracjach nie wspomnę. Słuchaj Ani z Malutkiego pod lasem i zrób sobie mnoej więcej całościowy plan gdzie co ma być, żeby się fajnie zgrało. Weź pod uwagę miejsce dla dzieci, na grilla, może jakaś huśtawka, ciurkadełko itd. No i mniej więcej w odniesieniu do tego rozplanuj rabaty. Zobaczysz jak będzie pięknie . Pomyśl o poziomkach dla chłopców , bo nie dość, że smaczne, zdrowe, to jeszcze ładne i w sumie samowystarczalne . Pozdrawiam .


Witaj Kasiu, miło że do mnie zawitałaś
Słucham uważnie zaleceń i będę je stosować tak, dla dzieci mam już poziomki i truskawki w skrzynkach, dla nas skrzyneczkę z ziółkami i na pomidorki huśtawkę na razie wieszamy na jabłonce ale już się chłopaki nie chcą huśtać nawet w domu, dlatego stara schorowana jabłonka, którą wspieraliśmy chemią idzie do ścięcia lada dzień będzie więcej miejsca na rabatę dla chłopców będzie trawka i nowa piaskownica grilujemy na tarasie a ciurkadełko, zabawne słowo zastępuje nam woda tryskająca z węża ogrodowego z końcówką kwiatka. To taki nasz "kwiatek wariatek", nazwany tak przez synka
Mamy ten plus, że za domami po drugiej stronie ulicy jest las miejski z placem zabaw i wieloma atrakcjami, na końcu ulicy mamy las a po 15 min spacerku trafimy nad 60-hektarowy zalew z plażą
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
martika 21:56, 20 sty 2016


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj , wpadam z rewizyta i na pewno masz pole do popisu. Będę zaglądać, ciekawa jestem poczynań wiosennych.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies