Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

LenaMagda 11:24, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
AnnaCh napisał(a)
Witaj Magdo
Fajnie, że trafiłaś na O. Z forumowiczami dasz radę i stworzysz piękny ogród Pozwolisz, że będę zaglądała do Ciebie?
Pozdrawiam.

Dziękuje za ciepłe przyjęcie, czekam na rady i jak najbardziej zapraszam co siebie



____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 11:32, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
AsiaK_Z napisał(a)
Madziu, popracuj nad zielonym podpisem. łatwiej będzie do Ciebie trafić.



Już zrobiony

AsiaK_Z napisał(a)
Madziu, popracuj nad zielonym podpisem. łatwiej będzie do Ciebie trafić.

Co do pnącza na kratce... bluszcz da radę, hortensja pnąca, może niektóre odmiany clematisa. Nie sadź tylko chmielu, bo to samo zło.


Chciałam kwitnące pnącze... hortensje uwielbiam , ale zachwyciłam mnie na zdjęciach róża pnąca Veilchenblau. Teraz się nad nią zastanawiam....

Tak patrze na ten projekt i podoba mi się ta część z miskantami, ale jak ona będzie wyglądać wiosną, trochę pusto tam będzie.
Może tam krzewy zimozielone dodać?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 11:40, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
AsiaK_Z oczywiście zdjęć z żywopłotem sąsiada nie było, już uzupełniam zdjęcia. Wymiary rabat są już na projekcie




____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
AsiaK_Z 13:22, 19 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
A dlaczego chcesz zamknąć przejście? Rośliny się rozrosną i drewniane krążki znikną.
A może obsadzić bardziej front? Coś przy płocie żeby odgrodzić się od drogi?
Wzdłuż żywopłotu posadzić np. szpaler z hortesji, trawki. Pod oknem też oczywiście można zaszaleć. Poszukaj cieniolubnych roślin
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
LenaMagda 13:53, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Przejście chce zrobić, ale niewielkie... zastanawiam się czy tam nie przesadzić porzeczkę, agrest i borówki.
Przy ogrodzeniu jeszcze nic nie chce sadzić bo jest stare, do wymiany w tym albo w przyszłym roku zależy od funduszy. Dlatego przy samym ogrodzeniu chciałam zasiać trawę.
A co myślisz o róży Veilchenblau pasowała by tu? czy hortensja pnąca lepsza?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
AsiaK_Z 14:10, 19 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Co do róży się nie wypowiem. Zapytaj Iwonę z "Ogrodowych przygód" lub Kasię z "Ogrodu z łezką" albo po prostu Danusię "Szefową". Nie odmówią pomocy

To może zacząć od innej części ogrodu. Może najpierw zająć się miejscem przy schodach - pod oknem?

Odwiedź ogrody Ogrodomaniaków. Zacznij od Danusi. W "Bukszpanowym..." znajdziesz caaaaaałą masę inspiracji
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
LenaMagda 14:12, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ok dziękuje bardzo, wieczorkiem pomyszkuje pozdrawiam
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
AnnaCh 14:18, 19 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Magdo, nie popełniaj moich błędów i nie rób jakiegoś wycinka, bo później do niczego Ci to nie będzie pasować. Narysuj sobie całą działkę z domem, pomyśl nad kształtami rabat, jakie chcesz mieć, fale czy kostki? Pomyśl nad szkeletem zimnozielonym, żywopłotami, dopiero potem powstawiaj konkretne rośliny na wyrysowane rabatki.
Wtedy możesz po kawałku realizwoać projekt.
Z tego rysunku wyżej nie za wiele widać, nie wiem jaki ma mieć kształt rabata? I tak jak Asia mówi, może lepiej posadź coś pod żywopłotem sąsiada, swoją drogą ładny ekran Ci już robi, niż wsadzać tak jak narysowałaś. Wsadz coś pod płotem, druga rabatę zrób pod oknem i domem. środek zostawiłabym z trawą. Ale to moje zdanie, Tobie ma się podobać Twój ogród
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AsiaK_Z 17:33, 19 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Jeszcze podrzucam cieniolubne cały wątek
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
LenaMagda 21:38, 19 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
AsiaK_Z napisał(a)
Jeszcze podrzucam cieniolubne cały wątek

dziękuje Asiu jest tam wiele cennych informacji

Wzięłam sobie do serca rady AnnaCh i rozrysowałam plan na razie gdzie będą rabaty, choć przyznam się, że już nie pierwszy raz... ciągle nie jestem pewna. A wynika to z tego że dużo na działeczce jest jeszcze do zrobienia. Przed domem nowe ogrodzenie i kostka (przyszłoroczne plany), a za domem wyburzenie starego pomieszczenia gospodarczego nazwanego przez synka "Bałagan" i postawienie garażu z pomieszczeniem gospodarczym i wiatą na drewno(oby to się w tym roku udało). Zburzyć to straszydło

Co myślicie o umieszczeniu moreli i krzewów owocowych jak na zdjęciu poniżej? Wiśnia jeszcze trochę i pójdzie do wycięcia. Będzie więcej miejsca w tej części na długą rabatę przy betonowym ogrodzeniu. Zależy mi na tych krzaczkach bo bardzo lubią je moje chłopaczki

Tak teraz przyszło mi do głowy, że jak powstanie garaż dojdzie troszkę miejsca, można przesunąć skrzyneczki i oddzielić je od części rabatowej w rogu działeczki
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies