Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Katkak 22:09, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Acha, co do róży to tak, mam Eden Rose, ale dopiero od sierpnia, więc jeszcze nic o niej nie powiem. Ale generalnie jest chwalona. Zapytaj Agatę z Ogrodu naturalnego pachnącego lasem, bo Ona chyba ją ma i jest z niej zadowolona.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
LenaMagda 22:11, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
O jakie ładne ciekawe czy moje będą na tyle silne żeby je wiosną oddzielić... pożyjemy zobaczymy mówisz, że z zielonych gałązek łatwiej je pozyskać, hm... trzeba o tym pamiętać
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 22:14, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Katkak napisał(a)
Acha, co do róży to tak, mam Eden Rose, ale dopiero od sierpnia, więc jeszcze nic o niej nie powiem. Ale generalnie jest chwalona. Zapytaj Agatę z Ogrodu naturalnego pachnącego lasem, bo Ona chyba ją ma i jest z niej zadowolona.

Ok, zapytamjest piękna, oglądałam teraz rózę i zastanawiam się czy do projektu wcisnąć różę czy azalie (jako nr 3).... w takim intensywnie różowym kolorze
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Katkak 22:27, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
LenaMagda napisał(a)
O jakie ładne ciekawe czy moje będą na tyle silne żeby je wiosną oddzielić... pożyjemy zobaczymy mówisz, że z zielonych gałązek łatwiej je pozyskać, hm... trzeba o tym pamiętać

Namieszałam Ci Madziu, ale już prostuję. Moim zdaniem odkłady to niezawodna metoda i musi się udać, nie ma opcji. A z niezdrewniałych gałązek też jest dobra, ale już powiedzmy nie taka na 100%, tylko na 85% . Z tych gałązek ukorzeniam najczęściej hortensje ogrodowe i zawsze używam ukorzeniacza. A bukietowe zawsze przez odkłady. Próbowałam też z patykami w wodzie, ale mi się nie udało tym sposobem.

Z tej gałązki mam już w ogródku sporą hortensję, choć jeszcze chudzina . Teoretycznie patyczek nie powinien być z kwiatkiem, ale jak widać to nie przeszkadzało. Kwiat delikatnie odcięłam, zostawiłam tylko jedną parę liści, które skróciłam o 1/3 i wsadziłam do doniczki. Doniczkę przykryłam plastikową butelką po wodzie mineralnej i rosła sobie w takiej mini szklarence . Jak się ukorzeniła to hop do ogródka .
Przepraszam, że zaśmiecam Ci wątek ale chcę Ci jeszcze pokazać moje Limelight z 2015r - odkłady zrobione wiosną, a odcięte i przesadzone jesienią. Zobacz, nawet kwitły. To właśnie te w przedogródku.

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Anusia 16:45, 23 sty 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)

Na pewno pięknie się ukorzenią i będziesz miała dużo roślin. Ja w ten sposób pozyskałam hortensje do przedogróda. A to moje pierwsze ukorzenione Limelight .

Odkłady zrobione wiosną 2014r, a od ośliny matecznej odcięte dopiero wiosną 2015r. Ale z innymi nie chciało mi się już tak cyrtolić i tyle czekać i odkłady robione wiosną odcięłam od rośliny matecznej jesienią tego samego roku. Korzonki miały mniejsze, ale myślę, że sobie poradzą. Zobaczymy wiosną .
A mój inny także dobry sposób na rozmnażanie hortensji to z gałązek, ale jeszcze nie zdrewniałych. Jak będziesz chciała to napiszę co i jak .

Ładne wypuściły korzenie. Spróbuję i ja jeśli tylko wypuszczą pędy blżej dołu. W taki sposób ukorzeniałam tawułki z nimi nie ma problemu bo prawie same się ukorzeniają. Wystarczy wiosną przygnieść kamykiem i podsypać ziemią a jesienią nowe sadzonki gotowe.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 18:07, 23 sty 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Hortensje bukietowe są łatwiejsze w uprawie bo kwitną niezawodnie co rok pomimo cięcia , z ogrodowymi tej pewności nie ma bo mogą namarzać....takie trzy grosze wściubiam do rozmowy , projekcik fajny , ciekawe na ile w trakcie sadzenia ulegnie zmianom
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 18:41, 23 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anusia napisał(a)

Ładne wypuściły korzenie. Spróbuję i ja jeśli tylko wypuszczą pędy blżej dołu. W taki sposób ukorzeniałam tawułki z nimi nie ma problemu bo prawie same się ukorzeniają. Wystarczy wiosną przygnieść kamykiem i podsypać ziemią a jesienią nowe sadzonki gotowe.

W takim razie ja spróbuję z tawułami .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
LenaMagda 22:29, 23 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Kasiu piękne hortensje na pewno się przypomnę jak mi będą potrzebne dzięki
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 22:35, 23 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
sylwia_slomczewska napisał(a)
Hortensje bukietowe są łatwiejsze w uprawie bo kwitną niezawodnie co rok pomimo cięcia , z ogrodowymi tej pewności nie ma bo mogą namarzać....takie trzy grosze wściubiam do rozmowy , projekcik fajny , ciekawe na ile w trakcie sadzenia ulegnie zmianom


Witaj Nie wiem na ile się zmieni raczej niewiele Naradzie szukam jasno zielonych lub żółtych trawek, turzyc bądź żurawek pod Limki... ze względu na słoneczne, południowe stanowisko jest ciężko. Przejrzałam artykuły, ale nic nie znalazłam na słońce. Jeszcze raz zerknę może mi coś umknęło.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Katkak 23:20, 23 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Magda przed Limelight dałabym może jeszcze rozchodniki, a przed nimi turzycę Ice Dance, będzie idealna i jest zimozielona. Dość szybko się rozrasta i łatwo dzieli. Ja ze swoich 3 mam już dużo nowych sadzonek .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies