Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

LenaMagda 09:24, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Katkak napisał(a)
Madziu ja też uważam, że nie powinnaś rezygnować z modrzewia, a Pissardi i tak zmieścisz. Ja mam taka wyżej szczepiona, na wys. Ok 180cm, nie wolisz wyższej? Niech to będzie drzewo,a nie drzewko . Azalia świetnie cobie poradzi. Odmiana Juanita i np Cecile jesienia przebarwiaja sie na pomarańczowo czerwony kolor. Pozdrawiam.


Ciągle zastanawiam się nad większym drzewem, ale nie mogę się zdecydować jakie i gdzie je umieścić... przy ogrodzeniu bym nie chciała bo sąsiad ma trawkę i by marudził ze musi liście moje grabić, wole tego uniknąć
Azalie bardzo ni się spodobały, ale rabatę chciałabym utrzymać w kolorystyce biel, róż, fiolet. Azalie białe bardzo mi się spodobały, muszę jeszcze o wymaganiach poczytać.

Raj...hm, piękna okolica, bardzo mnie urzekła, dlatego długo się nie zastanawiałam nad przeprowadzką
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 09:27, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
AnnaCh napisał(a)
No to ja i swoje trzy grosze wtrące Jeżeli tam patelnia to zielone, jakieś jasne żurawki padną.

Dzięki za uwagę poczytam o wymaganiach żurawek. co proponujesz zamiast nich? przydały by się jakiej jasne roślinki, traw już chyba jest dość.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Dominika11 10:03, 22 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
AnnaCh napisał(a)
No to ja i swoje trzy grosze wtrące Jeżeli tam patelnia to zielone, jakieś jasne żurawki padną.
dokładnie - jezeli już zurawki to z tych bordowych - one daja rade na słońcu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Katkak 10:29, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
LenaMagda napisał(a)


Ok modrzew zostanie, chyba najbardziej mi tu pasuje. Twój jest śliczny, pięknie wybarwił się Śliwę wiśniową Nigre spróbuje jeszcze gdzieś umieścić.

Zastanawiam się nad kwiatami fioletowymi, kocimiętka czy lawenda?....hm. Lawendę będę mieć przy tarasie, więc może ją powtórzyć...?

Kocimiętka powtarza kwitnienie i w sumie kwiaty są aż do jesieni. Jak masz już lawendę to zamiast niej daj kocimiętkę i szałwię omszoną - też przekochana roślina. Ekspertem od Żurawek jest tu Łukasz z Wątku Ogrodowa przygoda Łukasza. Zapytaj Go które żurawki dadzą radę na słonku, ale Ania ma rację, że te jasnozielone słonko przypali.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 10:37, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Żurawki Marmalade świetnie poradzą sobie w słońcu, a są piękne. Uwielbiam je i tych mam najwięcej (z własnego podziału).
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AnnaCh 10:39, 22 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Katkak napisał(a)
Żurawki Marmalade świetnie poradzą sobie w słońcu, a są piękne. Uwielbiam je i tych mam najwięcej (z własnego podziału).
Nio śliczne są Ja żurawki do siebie kupiłam 3 sztuki, każda innego koloru, teraz mam ich już całkiem sporo, wszystkie z dzielenia
____________________
Ania - Malutki pod lasem
LenaMagda 11:23, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Katkak napisał(a)

Kocimiętka powtarza kwitnienie i w sumie kwiaty są aż do jesieni. Jak masz już lawendę to zamiast niej daj kocimiętkę i szałwię omszoną - też przekochana roślina. Ekspertem od Żurawek jest tu Łukasz z Wątku Ogrodowa przygoda Łukasza. Zapytaj Go które żurawki dadzą radę na słonku, ale Ania ma rację, że te jasnozielone słonko przypali.

Kasiu właśnie oglądałam szałwię omszoną u Ani z zielonego wzgórza i mnie oczarowała, chociaż sama nie wiem czy aż takiego intensywnego koloru szukam...hm...chciałabym, żeby to był jeden gatunek.

Żurawki Marmalade mają fajne kolorki idealnie powinny się zgrać z modrzewiem.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 11:46, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
To jeszcze raz wrzucę zdjęcie projektu i już zmieniony spis roślin



Tak to wygląda
1 - modrzew szczepiony na pniu
2 - Żurawki Marmalade
2a - azalie japońskie białe, Panda?
3 - Azalia wielokwiatowa
4 - bukszpan kulka
5 - kostrzewa Gautiera, a może jeszcze jakaś inna?
6 - tuja Szmaragd (mam jedną, chcę ją wkomponować)
7 - miskant Gracillimus
8 - róża pnąca intensywny róż
9 - kulka bukszpan
10 - rozplenica
11 - szałwia omszona
12 - trawki, ale jakie?
13 - Thuje już są wsadzone, dostałam je w prezencie bez etykiety, Pani Danusia przypuszcza że to 'Kórnik" albo Aureospicata
14 - hortensje Limelight
15 - piwonia, jasny róża albo jeszcze hortensja Limelight
16 - Buk pospolity Purple Fountain

Bluszcz puściłabym między modrzewiem a azalią. jeszcze zastanawiam się nad kolorystyką róży pnącej (8) i azali (3). róża pnąca - blady róż, azalia - intensywny róż?

____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
kamila66 12:05, 22 sty 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
AnnaCh napisał(a)
No to ja i swoje trzy grosze wtrące Jeżeli tam patelnia to zielone, jakieś jasne żurawki padną.


Moja żurawka Lime rickey (żółta) rośnie na patelni i jest piękna
Prawie wszystkie moje żurawki po zadołowaniu straciły liście (ze szkółki) nowe sobie poradziły w każdym miejscu w ogrodzie

Hortensje poz 14. musisz sobie wyobrazić, że będą sięgać do połowy tych żywotników

Zobacz u ANY
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=726
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
LenaMagda 12:12, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
kamila66 napisał(a)


Moja żurawka Lime rickey (żółta) rośnie na patelni i jest piękna
Prawie wszystkie moje żurawki po zadołowaniu straciły liście (ze szkółki) nowe sobie poradziły w każdym miejscu w ogrodzie

Hortensje poz 14. musisz sobie wyobrazić, że będzie sięgać do połowy tych żywotników


Jupi! jest jakaś nadzieja, że będę miała je i ja

Hortensje jak najbardziej mogę sobie to wyobrazić mam już jedną Limelight w zeszłym roku wsadziłam jest piękna.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies