Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Toszka 10:17, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
7-mio letnie limki, prowadzone w pieniek są na dole ażurowe, a góra jest obfita. Do takiego efektu będziemy dążyć.
Rozumiem, że moja propozycja to coś innego niż utarte nasadzenia ogrodowiskowe.
Inne nie znaczy złe, ani gorsze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
frezja 10:55, 30 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Toszka napisał(a)
7-mio letnie limki, prowadzone w pieniek są na dole ażurowe, a góra jest obfita. Do takiego efektu będziemy dążyć.
Rozumiem, że moja propozycja to coś innego niż utarte nasadzenia ogrodowiskowe.
Inne nie znaczy złe, ani gorsze


Już sobie wyobrażam te limki na pniu...będzie pięknie
____________________
Ewa - Ogrodowy song
anbu 11:38, 30 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A ja jestem ciekawa co Magda zdecyduje
Powiem od siebie tylko tyle, że ja moim dzieciakom za nic w świecie nie pozwoliłabym się chować pod tarasem (pewno jestem nadwrażliwą matką)
Zaraz sobie wyobrażam, że tam, w takich miejscach dziwne stworzenia mają swoje lokum, którego bronią
____________________
Ania Ogród Ani :)
LenaMagda 17:11, 30 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Ile wpisów od rana zagoniona jestem (praca terenowa), teraz sobie na forum przy kawce odsapnę już zabieram się za odpisywanie
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 17:27, 30 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Toszka napisał(a)
Kochane wyjaśniam dlaczego takie ustawienie. Otóż pod tarasem dzieci mają swoją bazę - "top secret place" - i nie damy tam nic co im życie utrudni
Dlatego robimy nietypowe nasadzenie

Limki mają być wysoko prowadzone, w pieniek. To kwestia dwóch, trzech sezonów. W ten sposób na dole będzie pusto i przestrzeń.


Madziu, czy twój eM mnie zabije jak poproszę go, aby kostkę(obrzeże) wsunął 25 a nawet 35cm pod taras? Tak by rośliny móc posadzić, wsunąć lekko pod taras. Tak by punkt sadzenia był około 15cm pod tarasem? To prawda, będzie trzeba podlewać skrupulatnie, np. raz w tygodniu obficie, ale czego się nie robi dla efektu? Hosty, po ukorzenieniu są nie do zamordowania, jeśli tylko pamięta się, aby je podlać jak mają bardzo sucho.

Limki daj 50, max 60cm od tarasu. Mają wylewać się na taras.
Hakone pomiędzy limki ok 15cm cofnięte. Nie za nimi.
Żurawki przed limkami. Żurawki do rozmnożenia


I teraz bukszpanowa obwódka.

Mam nadzieję, że eMuś nie dawał cementu pod kostkę...

Jesli nie dał to buksy ok. 10cm od kostki. Nic im nie będzie. Ukorzenią się głęboko

Na rogu dosadź limkę, będzie ładnie pokrywać się z miskantami.
Cały szpaler limek przesuń w kierunku schodów o 10cm i pozostałe posadź co 90cm.
Natomiast na samym rogu, tam gdzie więcej miejsca możesz dać kulkę, albo jesli się zmieszczą nawet 3 ale różnego wzrostu. Przytulone do siebie. W trójkąt.
Albo w innej konfiguracji, leciutko po łuku - od strony miskantów najwyższa.

Ustawiaj rośliny i rób zdjęcie.
Zamiast kulek daj doniczki tak jak Anbu to robiła

EDIT. Przyjrzałam się zdjęciom - kostka albo równo z nogami tarasu, abo za nimi.


Toszka dzięki za wpis
Z przesunięciem obrzeża będzie ciężko, co prawda nie jest na cemencie ale tak się na mnie spojrzał mój Men, że już drążyć nie chciałam. Po jakimś czasie stwierdził, żebym taras poszerzyła o 2 deski.... hehehe żartownić no nic, w tym roku już host raczej nie kupie, więc niech to mąż przetrawi i jak się z drugim etatem ogarnie wtedy napomknę grunt mieć strategie

Więc rabatkę na razie zrobię bez host.
Tak się nad tymi Limkami zastanawiam, lepiej chyba było je na pniu kupić... ale już po ptakach. Muszę poczytać o takim prowadzeniu hortek.

Zaraz skocze do ogródka na fotki
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 17:37, 30 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
anbu napisał(a)
A ja jestem ciekawa co Magda zdecyduje
Powiem od siebie tylko tyle, że ja moim dzieciakom za nic w świecie nie pozwoliłabym się chować pod tarasem (pewno jestem nadwrażliwą matką)
Zaraz sobie wyobrażam, że tam, w takich miejscach dziwne stworzenia mają swoje lokum, którego bronią


Aniu, szczerze mówiąc ten pomysł mi się nie podobał, ale wole żeby siedzieli pod tarasem niż mieli domek na drzewie Poza tym jak chcę żeby wyszli i są protesty, wystarczy że w odpowiednich miejscach kwiatuszki popodlewam jeśli chodzi o stworzonka, to wszędzie je można spotkać. Chłopcy ich się nie boją ostatnio Mikołaj (2 latka) pająki łapał rękami... brrrr, a jak wrzeszczał kiedy mu zabroniłam trzeba czasem odpuścić.
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 19:08, 30 sie 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Poprzestawiałam roślinki... teraz tak to wygląda.
W każdej doniczce są już 2 żurawki


____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Toszka 19:30, 30 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz będzie dobrze!

A teraz poglądowe zdjęcie limek poprowadzonych wyżej na pieńku. Tylko takie mogłam zrobić ujęcia, bo aktualnie nie mam do nich bliższego dojścia (rozbudowę mamy, i przed nimi wielka góra ziemi, a hortki radzą sobie totalnie samopas)



Teraz widać ile na dole jest miejsca.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anusia 19:33, 30 sie 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
No proszę, będzie ładnie. Kostka rzeczywiście powinna być lekko schowana pod tarasem. No ale rozumiem twojego e-ma. Mój też pewnie by nie chciał o tym słyszeć
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anbu 19:37, 30 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tocha Twoje zdjęcia jak zwykle super rośliny pokazują jak ja bym chciała mieć takie hortki

Magda do dzieła będzie super
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies