Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o własnym zielonym ogródku :)

LenaMagda 21:44, 21 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Hejka Kasiu masz racje te żurawki wyglądają dużo lepiej przy modrzewiu wydaje mi się że całkiem całkiem by wyglądały. ... ach modrzew mówicie, że śmieci... wcisnęłam go z sentymentu, mąż kiedyś dostał takiego na 18-tke i stwierdziliśmy, że go zabierzemy od teściowej lat już 19 ma... tak więc jednego zostawiam, najwyżej drugiego sobie daruje i może wcinę jakieś czerwone drzewko. O berberysie Erecta czytałam i się nad nim zastanawiam, ale wolałabym takie żeby liście na zimę zostawały może wokół bukszpana po lewej te białe azalie japońskie dać łukiem?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
LenaMagda 21:48, 21 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
Dominika11 napisał(a)
to może to betonowe ogrodzenie zasłonić czymś zimozielonym, a trawy bym dała przed zimozielonymi
trawy na jesieni zwiążesz, a na wiosnę jak wsadzisz same przy ogrodzeniu to będzie tam pusto i będzie mur widać zanim trawy odbiją


W sumnie... tyle że mam 5 tuj takich 1,2m zanim dorównały by im inne tochę czasu minie... wydaje mi się że ten bluszcz za nimi powinien dać rade...
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Katkak 22:35, 21 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
LenaMagda napisał(a)
Hejka Kasiu masz racje te żurawki wyglądają dużo lepiej przy modrzewiu wydaje mi się że całkiem całkiem by wyglądały. ... ach modrzew mówicie, że śmieci... wcisnęłam go z sentymentu, mąż kiedyś dostał takiego na 18-tke i stwierdziliśmy, że go zabierzemy od teściowej lat już 19 ma... tak więc jednego zostawiam, najwyżej drugiego sobie daruje i może wcinę jakieś czerwone drzewko. O berberysie Erecta czytałam i się nad nim zastanawiam, ale wolałabym takie żeby liście na zimę zostawały może wokół bukszpana po lewej te białe azalie japońskie dać łukiem?

Madzia pamiętaj, że ma się podobać przede wszystkim Tobie - jak modrzew jest dla Was ważny, to pewnie, że sadźcie. Śmieciarz, czy ja wiem? Mam modrzew japoński Diana i zrzuca igły, ale bardziej sosny mi śmiecą niż on . A Modrzewie jesienią są cudownie złote . Jeśli chcesz coś zamiast berberysów, żeby było zimozielone, to są zimozielone irgi, ale musisz poczytać, bo nie wiem które odmiany dokładnie. Też się ładnie przebarwiają i mają śliczne czerwone owocki . Azalie jak najbardziej . O brzozach też niektórzy mówią, że to bardzo śmiecące drzewo, a mam w swoim niewielkim ogródku 3 i żałuję, że nie bardzo mam miejsce na więcej . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
LenaMagda 22:44, 21 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
A tak będzie lepiej? zmiana części z lewej bez modrzewia



I legenda
1 - śliwa wiśniowa Pissardi
2 - kostrzewa Gautiera
3 - biała azalia japońska Panda
4 - jeszcze nie wiem co, azalia jakaś wyższa? która wytrzyma patelnię
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Sylvana 01:59, 22 sty 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Witam, przychodzę z rewizytą i chętnie się rozejrzę.
Plany jakieś już są...czekam cd.
Pozdrawiam
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
kamila66 07:26, 22 sty 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Z tego modrzewia nie rezygnuj to jest przecież mini wersja gdybyś miała taki wielki na 10 metrów to będzie śmiecił a jeśli nawet, to jego igły są pożyteczne.
Robisz projekty po mojemu Ta śliwa wiśniowa będzie dużo wyższa i większa niż ją tu namalowałaś, jeśli chcesz mniejszą wybierz "Nigre"
Moja nigra rośnie obok modrzewia to jej pierwszy rok w ogrodzie


http://www.ogrodowisko.pl/watek/6285-w-oflisowym-ogrodzie?page=19
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Katkak 08:30, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Madziu ja też uważam, że nie powinnaś rezygnować z modrzewia, a Pissardi i tak zmieścisz. Ja mam taka wyżej szczepiona, na wys. Ok 180cm, nie wolisz wyższej? Niech to będzie drzewo,a nie drzewko . Azalia świetnie cobie poradzi. Odmiana Juanita i np Cecile jesienia przebarwiaja sie na pomarańczowo czerwony kolor. Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 08:33, 22 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
LenaMagda napisał(a)


Witaj Kasiu, miło że do mnie zawitałaś
Słucham uważnie zaleceń i będę je stosować tak, dla dzieci mam już poziomki i truskawki w skrzynkach, dla nas skrzyneczkę z ziółkami i na pomidorki huśtawkę na razie wieszamy na jabłonce ale już się chłopaki nie chcą huśtać nawet w domu, dlatego stara schorowana jabłonka, którą wspieraliśmy chemią idzie do ścięcia lada dzień będzie więcej miejsca na rabatę dla chłopców będzie trawka i nowa piaskownica grilujemy na tarasie a ciurkadełko, zabawne słowo zastępuje nam woda tryskająca z węża ogrodowego z końcówką kwiatka. To taki nasz "kwiatek wariatek", nazwany tak przez synka
Mamy ten plus, że za domami po drugiej stronie ulicy jest las miejski z placem zabaw i wieloma atrakcjami, na końcu ulicy mamy las a po 15 min spacerku trafimy nad 60-hektarowy zalew z plażą [/qu

Mieszkasz w raju, czy jak?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AnnaCh 09:05, 22 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No to ja i swoje trzy grosze wtrące Jeżeli tam patelnia to zielone, jakieś jasne żurawki padną.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
LenaMagda 09:15, 22 sty 2016


Dołączył: 15 sty 2016
Posty: 333
kamila66 napisał(a)
Z tego modrzewia nie rezygnuj to jest przecież mini wersja gdybyś miała taki wielki na 10 metrów to będzie śmiecił a jeśli nawet, to jego igły są pożyteczne.
Robisz projekty po mojemu Ta śliwa wiśniowa będzie dużo wyższa i większa niż ją tu namalowałaś, jeśli chcesz mniejszą wybierz "Nigre"
Moja nigra rośnie obok modrzewia to jej pierwszy rok w ogrodzie


http://www.ogrodowisko.pl/watek/6285-w-oflisowym-ogrodzie?page=19


Ok modrzew zostanie, chyba najbardziej mi tu pasuje. Twój jest śliczny, pięknie wybarwił się Śliwę wiśniową Nigre spróbuje jeszcze gdzieś umieścić.

Zastanawiam się nad kwiatami fioletowymi, kocimiętka czy lawenda?....hm. Lawendę będę mieć przy tarasie, więc może ją powtórzyć...?
____________________
Magda - Marzenie o własnym zielonym ogródku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies