Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

mrokasia 21:44, 24 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17990
Makao_J napisał(a)
Teraz czas na to miejsce


Myślę o jednym gatunku przed tujami. Albo hortensje albo jakieś wyższe trawy. Będą miały tam cień cały dzień.


A są jakieś wyższe trawy do cienia? Ja właśnie posadziłam trzy Memory w półcieniu (słońce do południa) i zastanawiam się czy im to wystarczy..
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Nowa12 22:25, 24 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Trochę tego miejsca do obsadzenia i wymyślenia masz .
Ja fanką kamyków też nie jestem (chociaż trochę mam ) ale w tej donicy wyglądają bardzo ładnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makao_J 22:47, 24 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
KasiaWB napisał(a)


Bardzo dziękuję za odpowiedź, piękny jest. Noszę się z zamiarem kupienia albo Dawyck Purple albo Rohan Obelisk... I nie wiem którego wolę.

Chyba powinnaś być zadowolona i z tego, i z tego. One mają podobny pokrój.
Mój eM jest w nim zakochany.

Co roku ma mszyce ale nie wyżądzają mu jakiś wielkich szkód.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:51, 24 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
polinka napisał(a)


Aniu, z traw to miskant Variegatus jest polecany do cienia a z hortensji to Annabella. Jeśli byś się zdecydowała na hortensje to może jako najniższe pięktro Hakonechloa? W zależności jakie kompozycje kolorystyczne lubisz, może byc żółta albo zielona.

Dzięki za podpowiedź.
Nawet nie myślałam o tych miskantach.
Patrzyłam na trzcinniki i Gracillimusy.

Jakby tak tym Variegatusom podpasowało to miejsce to byłaby biała ściana.

A czy one w słońcu nie wybarwiają się lepiej?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:54, 24 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
mrokasia napisał(a)


A są jakieś wyższe trawy do cienia? Ja właśnie posadziłam trzy Memory w półcieniu (słońce do południa) i zastanawiam się czy im to wystarczy..

Są.
U sąsiadów przed tujami mają trzynnika KF. Z drugiej strony altany mam taki sam kawałek tui i przed nimi mam posadzone trzcinniki Overdam. I też rosną bez problemu.

A Polinka podpowiedziała miskanta Variegatus.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:58, 24 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nowa12 napisał(a)
Trochę tego miejsca do obsadzenia i wymyślenia masz .
Ja fanką kamyków też nie jestem (chociaż trochę mam ) ale w tej donicy wyglądają bardzo ładnie.

Może masz i rację.
Tyle kamyków w tym ogrodzie i w tym miejscu powinnam zdzierżyć. Kamienie jeszcze mają być tam gdzie są winorośla. Zobaczymy.

Miejsca jeszcze mam. I mam luki na rabatach które muszę jeszcze wypełnić.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
KasiaWB 23:05, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)

Chyba powinnaś być zadowolona i z tego, i z tego. One mają podobny pokrój.
Mój eM jest w nim zakochany.

Co roku ma mszyce ale nie wyżądzają mu jakiś wielkich szkód.


No będę zadowolona z pewnością, ale mam miejsce tylko na jednego ) są dość podobne i nie mogę się zdecydować, yyyyy......
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 23:09, 24 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Makao_J napisał(a)

Dzięki za podpowiedź.
Nawet nie myślałam o tych miskantach.
Patrzyłam na trzcinniki i Gracillimusy.

Jakby tak tym Variegatusom podpasowało to miejsce to byłaby biała ściana.

A czy one w słońcu nie wybarwiają się lepiej?


Ja mam Variegatusy ale wolę Gracillimusy lub Morning Light Variegatus na początku był ładny, im starszy i większy to się wykłada, przynajmniej u mnie. Starą kępę podzieliłam chyba 4 lata temu i szału nie ma. Fakt ma ładne, szerokie i jasne liście.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Makao_J 08:07, 25 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
KasiaWB napisał(a)


Ja mam Variegatusy ale wolę Gracillimusy lub Morning Light Variegatus na początku był ładny, im starszy i większy to się wykłada, przynajmniej u mnie. Starą kępę podzieliłam chyba 4 lata temu i szału nie ma. Fakt ma ładne, szerokie i jasne liście.

Mam jednego Variegatusa - ale w słońcu. Kupiłam na sprawdzenie 2 lata temu. Nie wykłada się na razie.
Nie rozrasta się też za szybko - raczej to malutka kępa.
Może w cieniu byłoby mu lepiej.

Może znajdę jeszcze kogoś kto je ma i też coś powie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
vita 08:48, 25 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Makao_J napisał(a)

Też czytałam że potrafi sprawiać problem i to też był powód przez który go nie kupowałam. Jednak co roku widzę jak jedna cała długa ulica w moim mieście kwitnie tymi różyczkami i nigdy nie chorowały że postanowiłam spróbować. Poza tym kosztował tylko 130 zł.
Widziałam też go wzdłóż jakiegoś wjazdu na podwórze (też w naszym mieście).

Nie duży wydatek a będę mogła sprawdzić czy na prawdę potrafi tak uprzykszyć życie. A nóż się uda i co roku będę widziała z okna jadalni ten różowy obłęd


Hej Fajnie się czyta Twoje rozważania odnośnie drzew. Mam podobną fazę, uzupełniam ogród potencjalnymi bryłami. Jak będzie widziane drzewo z okna kuchennego, jak osiągnie dorosłość? Co jeszcze przez powtórzenie da się osiągnąć? Przymierzałam się do głoga kilka razy, mam jeszcze sporo miejsc na obsadzenie.
Podoba mi się też przejście pod pergolą, chyba pod pergolą? Teraz to znaczący element w ogrodzie
Mam sentyment do Mławy, w zimie stulecia (wolę nie pamiętać ile to lat temu ) utknęłam tam z całym zimowiskiem. Ewakuowano nas helikopterami wojskowymi do Świdnika. To były emocje!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies