Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Anda 22:05, 31 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Makao_J napisał(a)

To miejsce gdzie najwięcej teraz się dzieje.
Jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy.

Mamy problem czym powinna być wyłożona gleba przed kompostownikiem.
Bo przecież kompost będziemy wyciągać dołem i żeby nie było syfu. Kamienie-nie, kora-nie, myślimy o jakiś deskach.


Pod deskami bardzo chętnie ukrywają się ślimaki, te nagie.

Gola ziemia taka ubita, uklepana nie może być? Widać bardzo to miejsce?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 22:06, 31 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
A z czego te deski są?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 22:29, 31 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)


Pod deskami bardzo chętnie ukrywają się ślimaki, te nagie.

Gola ziemia taka ubita, uklepana nie może być? Widać bardzo to miejsce?

Te deski co teraz malujemy/olejujemy to są na płot.

Na ziemię między kompostownikiem a foliakiem to myśleliśmy położyć coś z tego
https://m.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-kamienny-30-x-30-cm-21-mm-bezowy-dlh,p469026,l300.html

https://m.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-nive-50-x-50-cm-32-mm-naterial,p274402,l300.html

https://m.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/tarasy-sciezki-podjazdy/podesty-i-deski-tarasowe/podest-tarasowy-kompozytowy-30-x-30-cm-20-mm-szary-ideck-dlh,p432258,l300.html
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
inka74 07:56, 01 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ceny za drewno są bardzo różne. U mnie na taras bezsęczne deski 3,5 m długości z modrzewia syberyjskiego wyliczyli na prawie 6 tys. A z europejskiego 2 klasa, 2,4 m 2.8 tys. Niby jedno i drugie modrzew

Ania, spróbuj, zobacz. Tak jak napisałaś - jak nie będzie wam pasowało - wymienisz a doświadczenie zostanie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 10:00, 01 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Może przed kompostownikiem płyty chodnikowe położyć. Łatwo je sprzątnąć. Tanie i proste rozwiązanie. Wilgotne deski są śliskie, szybko przegniją. Najczęściej w takich miejscach po prostu goła ziemia jest bo się tam brudzi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao_J 13:36, 01 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
inka74 napisał(a)
Może przed kompostownikiem płyty chodnikowe położyć. Łatwo je sprzątnąć. Tanie i proste rozwiązanie. Wilgotne deski są śliskie, szybko przegniją. Najczęściej w takich miejscach po prostu goła ziemia jest bo się tam brudzi.

Za dużo betonu już tam się zrobi. Jest tam przecież cała to ścieżka i jak jeszcze ten placyk zrobię to już za dużo.

Może te deski kompozytowe. Nie będą próchnieć, nie trzeba malować i łatwiej pewnie wyczyścić.

To jest sprawa którą pewnie odłożymy w czasie póki nie wymyślimy idealnego rozwiązania by było ładnie i nie przeszkadzało w użytkowaniu kompostowników.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:09, 01 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Wypad do Pęchcina na spotkanie z Kasią, Justyną (to była niespodzianka) i jej mężem zaowocował zakupem dwóch hortensji. Miałam kupić jedną z przygotowanej przeze mnie listy ale Kasia przekonała mnie że dwie z tej listy wsadzone razem dadzą lepszy efekt.

Ma dar przekonywania. Pierwszy raz będą robić coś takiego. Wsadzę dwie hortensje do jednego dołka.

Kupiłam hortensję Unique i Early Sensation.
Tak będzie to wyglądać


Tu widać że dwie donice są


A o taki ażurowy efekt na tle miskantów mi chodziło
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:19, 01 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dojechały borówki od Zamojskich


Lilie kwitną Pretty Woman pięknie pachnie ale zdecydowanie musi być ich więcej by był lepszy efekt


Jeżówki zaczęły kwitnąć Milkshake


A hortensje Anabelle już brzydną
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:26, 01 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zakupy uważam za udane i spotkanie też.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Jagodaa 21:33, 01 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Będę obserwować Unique, bo ostatnio szukałam ażurowych i mi się spodobała na zdjęciach.

Piękne borówki
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies