Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AsiaK_Z 19:54, 04 lut 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ooo, już koniec? Tak się dobrze czytało Pozdrawiam cieplutko
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anabell 23:14, 04 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj Agato! do godziny 14 i do 9 strony słuchałam opowieści, nic nie wpisywałam, bo musiałam zrobić przerwę na spotkanie tłusty czwartek, "Odchudzanie przez pączkowanie"
a tu dalej następne 9 stron.
Jesteś wytrwała w pracy w ogrodzie. Wiem ile wysiłku włożyłaś, i dlatego pięknieje coraz mocniej.
Na jutro zostawiam następne strony. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
AgataP 08:45, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Dziewczyny, dzięki za wizytę, dziś pozwolę sobie zajrzeć do Was, wczoraj po takim maratonie miałam już serdecznie dość
____________________
Z Pszenicznej...
hanka_andrus 09:01, 05 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Maraton, ale jaki ciekawy w treści i w formie! Dziękuję, że chciałaś podzielić się swoją historia z nami. To jest jak pamiętnik.
Brawo za działania!
Życzę udanego bieżącego sezonu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
AgataP 09:10, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Hania dziękuję za wsparcie. Obecnie rozmyślam nad nowymi nasadzeniami na bylinówce. Przymierzam się do rdestu, agastache, przetacznikowców oraz wernoni i rdestu ale w wydaniu Persicaria polymorpha

Wernonię widziałam w Wojsławicach i podoba mi się jej kolor i rozmiar.
Natomiast Persicaria polymorpha zachwala Tomek Grochowski więc i ja spróbuję. Potrzebuję roślin na tyły rabaty

____________________
Z Pszenicznej...
margaretka3 09:11, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
W przeciwieństwie do nas Ja tam nie miałam dość Czekałam z wpisem aż skończysz swoją opowieść. Niesamowite zmiany wprowadziłaś. Bardzo mi się podoba też Twoje podejście - ta pewność, że będzie jeszcze ładniej. Nie wątpię.
Odwaga w zestawienaich roślin też mi się podoba - werbena i krokosomia na przykład. Energetycznie i ciekawie.
Nie wiem, co wymyśliłaś na rabatę na wprost tarasu, ale anabelki mi się tam podobały, na jednym zdjęciu były takie ładne, duże, kwitnące. A może gdybyś im takie obręcze dała, nie pokładały by się?
Na tej stronie obręcze widoczne są na kilku zdjęciach. (Zadanko: na ilu?)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3422-anglia-czerwiec-2013?page=18
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
AgataP 09:12, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AsiaK_Z dziękuję że mnie " wysłuchałaś" to już była pora na to by się przedstawić, to co zrobiłam to tylko i wyłącznie zasługa inspiracji na Ogrodowisku. Wasze ogrody są tak piękne, każdy inny można się tam zatopić.
Poza tym nie ukrywam, że nie mam z kim porozmawiać o roślinkach. Mój mąż tylko motoryzacja i kropa
____________________
Z Pszenicznej...
margaretka3 09:14, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
I widzę, że miłośniczka bylin Fajnie
Urokliwe są też liatra, odętka i mikołajek.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
AgataP 09:17, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
margaretka3 - tak anabelki są piękne nawet jak przekwitają, ten limonkowy kolor jest śliczny, ale pierwszy większy deszcz i wszystkie leżą.
U mnie rosły w słońcu, były ooogromne, kwiaty większe od mojej głowy, ale jak tylko woda je obciążyła to leciały w dół. Też myslałam o podpórkach, ale przy szpalerze który chciałam zrobić - na początek długość 20 m to bym padła. Poza tym jest to rabata którą widzę z okien tarasu i każda " niedoskonałość" będzie mnie irytować jak tylko spojrzę. Wiem, ze od razu będę lecieć i poprawiać, Chcę sobie to darować
A podpórki - już zapowiadziałam mężowi że ma mi zrobić, kiedyś widziałam prosty sposób jak Monty to robił, teraz i ja się do tego zabiorę. Tym bardziej że peonie w tym roku będą już ich potrzebować.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:18, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Mikołajka mam jednego - kupiony w biedronce, na opakowaniu było JEŻÓWKA PURPUROWA
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies