Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 17:18, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kwitną cudowne trąbki milinu, dzieciaki zbierały je do zabawy



No i ukochane liliowce cytrynowe

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:22, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
A teraz niespodzianka, dawny drewniany WC zmieni się na domek narzędziowy, to będzie moje miejsce ogrodnika Musi tylko poczekać na czyszczenie i może malowanie, kolor do wyboru, ale chyba niebieski by zgrał się z kwitnącą na niebiesko hortensją, a może zmienię zdanie.. ściana będzie obwieszona eksponatami zdobycznymi, początki już są
W tym miejscu stała kiedyś komórka dodam więc że wciąż się nie leniłam, bo komórkę rozwaliliśmy w przerwach gdy nie wywoziliśmy ziemi z hałdy


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:23, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No i o wilku mowa hortensja w pełnej krasie

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:27, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Się zaczyna na świerkowej, wytyczanie i mierzenie. Niestety by pozbyć się trawy, zmuszona byłam umieścić tam matę by wszystko wygniło pod nią. Docelowo zastąpię ją gazetą i dosypię kory




w doniczkach widać rozchodniki, na wiosnę ukorzeniałam je w doniczkach. Miałam 16 sadzonek

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:30, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Widać Vanilki i trawnik który abolutnie nie był podlewany bo nadaje się do gruntownej regeneracji albo zastąpienia rabatą preriową...



Pod berberysem widać owsicę wieczniezieloną, u mnie nigdy nie choruje, nie ma rdzawych plam, może dlatego że nie dbam o nią zupełnie... rośnie razem z kostrzewą.. ale już niedługo plany są inne


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:33, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
A na bukszpanowej pojawiła się jak burza krokosmia, piękne energetyczne kwiatki, są wypełnieniem przekwitłych liści liliowców..


Pięknie gra z nimi werbena, którą kupiłam po raz pierwszy jako sadzonkę. Zakochałam się w niej bez pamięci i chcę ją w wielkich ilościach



____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:36, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Rodki przetrwały suszę, ale nie wiem czy w tym roku będą miały dużo kwiatków, takie przenosiny to jednak przeżycie dla rośliny.



Widać już zaczątki trawnika na dawnym miejscu hałdy, między rabatą a trawnikiem układam powoli ścieżkę z kamieni

Hakone podzielone i rośnie już w kilku punktach jako barwna plama


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:39, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bylinówka żyje swoim życiem, też ją w sierpniu dopiekło. Dobrze że mam tam linie kroplującą umieszczoną.



Ławka zdobyczna i nadaje się do kompletnej odnowy, chyba wymienimy całe deskowanie

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:42, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Druga część bylinówki zaczyna się rozbudzać, liczę że w tym roku będzie już lepiej. Tym bardziej ze śliwka idzie do wycięcia. Niestety nie daje rady jej opryskiwać gdyż jest za wysoka. Większość owoców robaczywa, jeśli ją przytnę to znowu owoców za wiele nie będzie.. mieszkam niedaleko giełdy warzywno- owocowej więc nie muszę za bardzo żałować



widać znowu przeróbki, puste miejsce bo coś się nie sprawdziło wciąż trzeba być czujnym

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:44, 04 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
A teraz rabata centralna z tarasu - cała do wymiany i przeróbki. Kompletnie nie uznaję tego co tam wyrobiłam. Dopiero jesienią dojrzałam do tego co tam właściwie chcę, zdradzę Wam niedługo

____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies