Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 09:21, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Odętka też rośnie, w tamtym roku wsadzona była mizerna, ale wiem ze to silna roślinka i dobrze sobie radzi w terenie. Może w tym roku już da się zauważyć. Liatria będzie dosadzona w tym roku, ale dopiero gdy zagospodaruję teren po wycięciu śliwy - mam tam 3,5 x 2,8 m do obsadzenia...
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 09:26, 05 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Piwonie też są piękne Miałabyś pewnie miejsce na jeszcze jakieś.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 09:52, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda - czy u Ciebie rośnie Agastache? Tak mi się coś wydaje ...
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 10:01, 05 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Tak, u mnie rośnie i bardzo ja sobie chwalę. Mam Blue Fortune i Black Adder. Ta ostatnia jest trochę wyższa. Na Twoich dużych rabatach sadziłabym od razu po 3 lub 5 w kupie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 10:10, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wódka nazwa budząca ogólną wesołość i skojarzenia. Wódka przy Łodzi jest
Też brzmi nieźle
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:19, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Agastache już kupiłam, w odmianie Black Adder - 5 szt. Wysyłka wiosną Wybrałam Black A. bo wydaje mi się że jest bardziej filoetowy nić Blue F.
Mam rację ?
____________________
Z Pszenicznej...
margaretka3 10:26, 05 lut 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
A jak owsica kwitnie? Masz może jakieś zdjecie? Podobnie do kostrzewy? Też może wtedy bardziej zieleniej?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
AgataP 10:37, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Owies ma niepozornie kwiatki na cienkich łodygach, wystające ponad kępę.
Dla mnie nie są ozdobą, dlatego je wycinam, ale ciężko idzie bo listki owies ma ostre. Wolę listki w niebieskim odcieniu. Nie zielenieje jeśli o to Ci chodzi, na słońcu i ubogim stanowisku jest niebieskawa - jak u mnie na zdjęciach. Potrafi rozrosnąć się w na prawdę dużą kępę, nie ruszana i nie dzielona może mieć średnicę nawet 50 cm taką ją pamiętam
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:39, 05 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Mam jeszcze kostrzewę w odmianie chyba kostrzewa owcza, to niebieska trawa u mnie na bylinówce. Ma dłuższe listki niż normalna kostrzewa, wiosną kwitnie co też widać u mnie jak przeplatają się jej kwiatki z tulipanami. Kwiatki wycinam bo potem też mi się już nie podobają. Wolę kolor całej kępy
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 10:44, 05 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
AgataP napisał(a)
Agastache już kupiłam, w odmianie Black Adder - 5 szt. Wysyłka wiosną Wybrałam Black A. bo wydaje mi się że jest bardziej filoetowy nić Blue F.
Mam rację ?


Black Adder ma kolor jak ciemna lawenda, a Blue Fortune jak jaśniejsza lawenda. Fioletowe są obie odmiany.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies