Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Anda 10:50, 27 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Piekne fotki zapodalas. Slicznie masz o kazdej porze roku. Orzech ladnie wyglada po przycieciu. Tak akurat proporcjonalnie do pnia Twoje rozplenice sa cudowne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wendy79 21:01, 27 wrz 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Agato, czy teraz, jesienią, robisz coś na rabatach bylinowych? Proszę o ściągę, jeśli tak
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
bacowa 06:49, 28 wrz 2017


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Agata , jak wygląda u ciebie teraz bodziszek wspaniały ( nie wiem czy nazwy nie pomyliłam )ten wysoki o niebieskich kwiatach ? .Mój jakiś taki wyschnięty, nie wiem czy tak ma teraz wyglądać ? czy coś niedobrego się z nim stało.
AgataP 08:34, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)
Agata , jak wygląda u ciebie teraz bodziszek wspaniały ( nie wiem czy nazwy nie pomyliłam )ten wysoki o niebieskich kwiatach ? .Mój jakiś taki wyschnięty, nie wiem czy tak ma teraz wyglądać ? czy coś niedobrego się z nim stało.


Ewa, no właśnie - u mnie jeden rośnie jak na drożdżach, a drugi podsechł już w sierpniu. Na zdjęciu z sierpnia zobacz - jeden piękna kępa, po drugim została dziura, bo go wyciepałam przy samej ziemi nieomal ( był symetrycznie posadzony do tego, za żurawkami).



Teraz ładnie odbił, a trzeciego sobie podzieliłam i rozsadziłam po ogrodzie.
Przyczyną nie wiem co może być. W przyszłym roku zamierzam wprowadzić oprysk z przepisu Mazana więc będę lecieć częściej po wszystkim, może to jakiś grzyb.
Peonie też liście miały byle jakie, wczoraj właśnie zrobiłam z nimi porządek.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:47, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Agato, czy teraz, jesienią, robisz coś na rabatach bylinowych? Proszę o ściągę, jeśli tak


Aga, wczoraj udało mi się wejść na bylinową rabatę.
Koszmar, po takim długim okresie nic nie robienie i po takich opadach - wszystko w nieładzie, leżało jedno na drugim...

Wycięłam łubiny przy samej ziemi, przycięłam liście irysów, peonii, bodziszków.
Wszystko co poschnięte lub miało oznaki grzyba. Liczę że słonko teraz trochę wszystko podsuszy.
Zauważyłam masę dziur po nornicach, liatrie wpie...ły aż miło, nawet kilka orlików i zawilców zjadły korzenie, wyjęłam sobie tylko liście z ziemi. Dlatego robię większą czystkę w tym roku.

W 2015 wyciepałam wszystko z rabaty, bo padło po szybkim przymrozku. Była czystka, ale nie było nornic, tulipany były.


W 2016 na rabatach zostawiłam wszystko, była ochrona zimowa i miłe dla oka zimą faktury, ale za to nornice buszowały w najlepsze - tulipanów brak.










____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:06, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769

Wczoraj przesadziłam jedną róże, wywaliłam część irysów syberyjskich bo zrobiły się gęste kępy i słabo już kwitną, a pod koniec lata/jesienią liście leżą plackiem. Zostawiłam tylko kilka kępek, dosadziłam kosaćce, zobaczę czy będzie im tam dobrze. Jest jeszcze miejsca na świecznice - muszę zamówić.

Znalazłam siewki arcydzięgla, przesadziłam może coś z niego będzie.
Wsadziłam kłosowce z doniczek. Przesadziłam siewki jeżówek, bo miałam ich już sporo. Dosadziłam do nich trzcinnika eldorado, bo pod domem mi się nie sprawdził ( wczesną wiosną suka z kotem urządziły sobie z nich nowalijkową wyżerkę ), posadziłam w końcu kosaćce od Krysi przekonam się w jakim kolorze są jak zakwitną wiosną
Ogarnęłam miejsce pod sadźcem który wysychał na słonku, w przyszłym roku dostanie znowu podlewanie ze studni chłonnej, skorzystają też jeżówki.
A zrobiłam miejsce na krwawnicę pod sadźcem, będzie wilgotno to powinna dać radę

zdjęcie z 2016



____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:10, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)
Piekne fotki zapodalas. Slicznie masz o kazdej porze roku. Orzech ladnie wyglada po przycieciu. Tak akurat proporcjonalnie do pnia Twoje rozplenice sa cudowne.


Ewo dziękuję bardzo
____________________
Z Pszenicznej...
marba 09:18, 28 wrz 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Agato, fajny masz ten brzozowy lasek w tle. On jeszcze Twój, czy już poza działką? Bardzo lubię do Ciebie zagladać.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
AgataP 09:26, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
marba napisał(a)
Agato, fajny masz ten brzozowy lasek w tle. On jeszcze Twój, czy już poza działką? Bardzo lubię do Ciebie zagladać.


Witaj Basiu, lasek nie mój To już teren gminy, on go zalesili
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 14:49, 28 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)


ale wiesz, chciałam trochę więcej na tarasie poleniuchować, a nie w domu
ten sezon stanowczo za bardzo mokry był...
dziś robię sobie wolne na pół dnia, słonko świeci więc może ogarnę 1/5 tego co jest do zrobienia...

ja jak tylko w poniedzialek zobaczyłam pogode to 3 dni wolnego od środy wziełam. podobno ma być zima stulecia to trzeba wygrzać kości jeszcze

powiedz mi bo ja już niewiem czy pytałam - peonie i irysy ścinasz teraz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies