Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Kawa 08:12, 29 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Agatko piękne jesienne fotki zapodałaś
te miskaty w zachodzącym słońcu śliczne!!!

u mnie irysy też leżą i się zastanawiałam czy mogę ściąć, teraz już wiem że tak

chcę posadzić graby czy takie trzyletnie sadzonki będą dobre?
kupić takie 60-100 cm
czy lepsze większe 80-120?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anusia 08:16, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witam się u Ciebie w wątku Agata. Jeszcze całego nie przejrzałam, a mam taki zamiar. Mieszkasz w domu w systemie szkieletowym tak jak i ja Fajnie widzieć na O ludzi, którzy wybrali podobny model.

Rabaty piękne, zaznaczam wątek.
Pozdrawiam z Żuław.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AgataP 08:40, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)
Agaciu, cyknij mi zdjęcie bodziszka.


Ten lepiej rośnie - ogoliłam mu już cały dół z liści by nie leżały na ziemi, czekam na przebarwienie może zdąży przed przymrozkami

Ten gorzej - ogolony w sierpniu do zera, odbił ładnie, muszę zwrócić uwagę o co chodzi z tym ich rośnięciem



W czerwcu między nimi nie widać różnicy więc coś się dzieje później, będę nad tym myśleć.


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:53, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Pokazałaś Jesienną z innej perspektywy i jestem pod jeszcze większym wrażeniem. Poza tym Kobieto, ależ Ty masz pojemny ten ogród!!!
Czeka mnie przesadzanie środkowej bylinowej i jakoś nie mogę się do tego zabrać. Czy oprócz potencjalnego przycinania, pracujesz teraz jakoś z glebą na bylinowej, czy zostawiasz to na wiosnę?
Wahamy się też czy siać jeszcze trawę, czy nie za zimno...


Aga ogród duży, byłby jeszcze większy ale mam drugi budynek na działce - gospodarczy 40 m2, no ale bez niego ani rusz i strych mam
I jeszcze kawał mordoru obok niego i za nim, ale tamtego nie ruszam bo nie mam na to sił na razie... jak już pisałam marzą mi się kurki, tam było by miejsca dużo dla nich - wybieg na 40 m2 mogłyby mieć Ale to tylko w marzeniach, bo gorzej z realizacją...

Przesadzałam i ja ale o tym pisałam już wyżej. Teraz z glebą nic nie robię, bo zostawiam rośliny na zimę. Wiosną wytnę przy ziemi wszystko i zamierzam rozsypać nawóz długodziałający, zawsze rozkładałam obornik i kompost, ale obornik pójdzie już tylko do warzywnika. A na bylinowej rośliny są już starsze, mają duże potrzeby pokarmowe więc sypnę nawozu na ziemię. Przykryję to warstwą ziemi liściowej, leży 20 worków od ubiegłej jesieni, a na to warstwa kompostu. Nie wiem czy nie zdobędę się jeszcze na to i nie sypnę korą przy siatce, tam przerasta mi chwast i kora może będzie lekką zaporą dla niego.

Wszystko to jak pogoda pozwoli zrobię w marcu, w tym roku 07.03 miałam już rabaty gotowe

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 08:56, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)

rozwalasz system coraz bardziej!

dobra czyli moge ściąć teraz i to nie wadzi w kwitnieniu?
troszke za buszowo sie na różance zrobilo, musze ogarnąć


Ania system to mi właśnie rozwaliła Zośka, bo gil do pasa wiec została w domu. Teraz muszę inaczej dzień planować.

Ciachać możesz nic im nie będzie.
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 08:58, 29 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
AgataP napisał(a)
Mam dylemat,

wzdłuż podkładów chciałabym posadzić coś.. no właśnie co
z jednej strony mam już buka purpurowego






a chciałabym dosadzić coś tutaj - nie wiem czy kontynuację zrobić buka czerwonego czy cisa, bo tam przy pergoli jest różanka
cisa prowadziłabym niżej do 1 metra może...
a może zupełnie coś innego?/





Ładnie będzie z cisem Buk purpurowy i róże też to może być za dużo tego koloru na raz

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 09:07, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
bacowa napisał(a)


A nie mówiłam że molinia fajna jest


Ewo molinia świetna jest bez dwóch zdań, jak się uda to poszerzę rabatę, podzielę każdą kępkę i dosadzę na mijankę

____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 09:08, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)


Ania system to mi właśnie rozwaliła Zośka, bo gil do pasa wiec została w domu. Teraz muszę inaczej dzień planować.

Ciachać możesz nic im nie będzie.

to lecę się wyrzyć trochę
i tak ładnie wytrzymała wkońcu to już końcówka września. moje zazwyczaj miały w połowie pierwszy katar, w tym roku się,odpukać, trzymają
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 09:09, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)


Ładnie będzie z cisem Buk purpurowy i róże też to może być za dużo tego koloru na raz



Ewo i to mnie cieszy, wiosną dokończymy ścieżkę z warzywnika i w różance wiec będę mogła sadzić. Tylko co ile - czy 30 cm to nie za gęsto ?
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:11, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kawa napisał(a)
Agatko piękne jesienne fotki zapodałaś
te miskaty w zachodzącym słońcu śliczne!!!

u mnie irysy też leżą i się zastanawiałam czy mogę ściąć, teraz już wiem że tak

chcę posadzić graby czy takie trzyletnie sadzonki będą dobre?
kupić takie 60-100 cm
czy lepsze większe 80-120?


Kamila ja kupiłam buki dwuletnie 80 cm i były super, wszystkie się przyjęły.
Graby i tak będziesz musiała ciachnąć na wiosnę więc ja bym brała 60-100cm
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies