Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 09:17, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anusia napisał(a)
Witam się u Ciebie w wątku Agata. Jeszcze całego nie przejrzałam, a mam taki zamiar. Mieszkasz w domu w systemie szkieletowym tak jak i ja Fajnie widzieć na O ludzi, którzy wybrali podobny model.

Rabaty piękne, zaznaczam wątek.
Pozdrawiam z Żuław.


Coraz więcej osób ma szkieletówki, ale pamiętam co ludzie mówili jak nasz dom mijali hahah nawet nie będę przytaczać.
Nawet moja Mama była sceptyczna, a jak się dowiedziała że jeszcze prądem będziemy grzać dom i wodę to za głowę się złapała...
pozdrawiam
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 09:17, 29 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Taxus baccata rosnie ladnie, szeroko. Co 30cm moze byc za gesto. U nas takie sadzonki wysokie na 60 cm maja na pewno ok. 40, 50 cm szerokosci u podstawy. Nasze tez sa ciete co roku. Ty je na pewno posadzisz z wszystkimi mozliwymi dobrociami, wiec beda dobrze rosnac.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 09:21, 29 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Agatko dzięki za odpowiedź
a ta molinia to jaka odmiana?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AgataP 09:22, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)
Taxus baccata rosnie ladnie, szeroko. Co 30cm moze byc za gesto. U nas takie sadzonki wysokie na 60 cm maja na pewno ok. 40, 50 cm szerokosci u podstawy. Nasze tez sa ciete co roku. Ty je na pewno posadzisz z wszystkimi mozliwymi dobrociami, wiec beda dobrze rosnac.


czyli liczyć co 50 cm czy więcej? muszę wyliczyć ilości i kwotę, którą mam uskładać mam całą zimę na to
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:24, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kawa napisał(a)
Agatko dzięki za odpowiedź
a ta molinia to jaka odmiana?


Kamilo variegata sadzona jesienią, ba niektóre nawet dzielone i sadzone jesienią - rośnie super, bardzo wdzięczna trawa...

a w masie jest cudowna,



____________________
Z Pszenicznej...
Kawa 09:29, 29 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
AgataP napisał(a)


Kamilo variegata sadzona jesienią, ba niektóre nawet dzielone i sadzone jesienią - rośnie super, bardzo wdzięczna trawa...

a w masie jest cudowna,




śliczna...
ona taka niewysoka bo widzę że masz ją z przodu rabaty
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anda 09:33, 29 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
AgataP napisał(a)


czyli liczyć co 50 cm czy więcej? muszę wyliczyć ilości i kwotę, którą mam uskładać mam całą zimę na to


Moge Ci tylko napisac jak jest u nas w szkolce, bo sama mam Fastigiaty i one nie maja tworzyc szczelnego zywoplotu, tylko stac odrebnie. W szkolce te 60-tki posadzone sa tak na 1m od siebie, zeby sie nie stykaly, zeby je mozna dobrze wykopac dla klientow. Wg mnie, jesli chcesz miec szybciej szczelny zywoplot, to sadz co 50cm, a jesli nie to rzadziej. Ale nie w odleglosci 1m, bo to za dlugo potrwa jednak
Bedziesz kupowac wysylkowo? Bo duzo zalezy od szkolki, w jakiej kondycji sa te cisy u nich. U nas sa "chowane od malego". Co roku przesadzane, wiesz, fachowo przeszkalane
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 09:43, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)


Moge Ci tylko napisac jak jest u nas w szkolce, bo sama mam Fastigiaty i one nie maja tworzyc szczelnego zywoplotu, tylko stac odrebnie. W szkolce te 60-tki posadzone sa tak na 1m od siebie, zeby sie nie stykaly, zeby je mozna dobrze wykopac dla klientow. Wg mnie, jesli chcesz miec szybciej szczelny zywoplot, to sadz co 50cm, a jesli nie to rzadziej. Ale nie w odleglosci 1m, bo to za dlugo potrwa jednak
Bedziesz kupowac wysylkowo? Bo duzo zalezy od szkolki, w jakiej kondycji sa te cisy u nich. U nas sa "chowane od malego". Co roku przesadzane, wiesz, fachowo przeszkalane


Ewo wszystko zależy od tego jak pękata będzie świnka skarbonka - mam szkółkę na oku gdzie są właśnie tak prowadzone, czyli przesadzane co roku - mniejsze i większe. Mam 8 metrów więc przynajmniej 16 szt muszę nabyć
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:44, 29 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kawa napisał(a)

śliczna...
ona taka niewysoka bo widzę że masz ją z przodu rabaty


Kamila nie jest wysoka, na razie jest tak 'do kolan"
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 09:47, 29 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
AgataP napisał(a)


Ewo wszystko zależy od tego jak pękata będzie świnka skarbonka - mam szkółkę na oku gdzie są właśnie tak prowadzone, czyli przesadzane co roku - mniejsze i większe. Mam 8 metrów więc przynajmniej 16 szt muszę nabyć


U nas takie 60 cm sa za 35 Euro, ale powyzej 10 sztuk dostaje sie rabat 10%

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies