Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Margarete 17:52, 07 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Agato-silaczko! Ależ masz pięknie! tego warzywniaka to ci od zawsze zazdroszczę
Róże wypasione. Bylinówka czyściutka, ogarnięta i zagęszczoba zielonoścuą jak trzeba, sama układasz nawodnienie, a do tego prace w domu posuwają się mimo różnych przeciwności losu. Brawo ty!
Podziwiam i pozdrawiam serdecznie! Buziaki dla ciebie - wpadnij do mnie i zobacz moje peonie drzewiaste - teraz są mega cudne
A o tym nawodnieniu to musisz mi opowiedzieć co i jak i gdzie. Skoro ty i Nikitą też same dałyście temu zagadnieniu radę to może i ja sobie z tym sama u siebie też poradzę.....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 12:17, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margarete napisał(a)
Agato-silaczko! Ależ masz pięknie! tego warzywniaka to ci od zawsze zazdroszczę
Róże wypasione. Bylinówka czyściutka, ogarnięta i zagęszczoba zielonoścuą jak trzeba, sama układasz nawodnienie, a do tego prace w domu posuwają się mimo różnych przeciwności losu. Brawo ty!
Podziwiam i pozdrawiam serdecznie! Buziaki dla ciebie - wpadnij do mnie i zobacz moje peonie drzewiaste - teraz są mega cudne
A o tym nawodnieniu to musisz mi opowiedzieć co i jak i gdzie. Skoro ty i Nikitą też same dałyście temu zagadnieniu radę to może i ja sobie z tym sama u siebie też poradzę.....


Małgoś, byłam u Ciebie, widziałam... nawodnienie to pikuś tylko trzeba rozplanować i kupić elementy.
Ja już na etapie finiszu, w końcu. Muszę przy tarasie ogarnąć, bo po tym jak go naprawiali mam sajgon i kupę piachu. W domu też już bez ciśnienia. W ostatni weekend robiłam sobie biurko z blatu kuchennego
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:12, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Mrozów nie było, całe szczęście... bo mam już paprykę w skrzyniach i dynię w doniczkach. Selery już posadzone... ale szkód nie było.





Martwię się trochę o truskawki, bo zimno i pszczółki nie latają. Oby nadgoniły zapylanie kwiatków.



Maliny grzecznie czekają na wbicie rurek i zaplecenie żyłki.


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:14, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Reszta ma się dobrze, żywopłot rośnie.. nie poganiam go



Molinia już ładnie świeci na rabacie, choć dopiero co była przesadzana.



Jesienna nabiera masy i robi się zielona



a rodki w końcu mają się dobrze


____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:16, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bylinowa się wypełnia







____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:17, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Róże mają pączków dużo, nawet Eden Rose mnie zaskoczyła ilością.
Mszyce oczywiście już nie próżnują.







____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 17:22, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
I mój obecny projekt - jeszcze nie skończony
Powstaje biurko z blatu dębowego, kuchennego. Kiedyś stolarz źle przyciął wymiar na zlew kuchenny. Musiał kupić nowy, a ten stał, stał i się doczekał.

Element wycięty wstawiony, przymocowany i powoli uzupełniam go szpachlą, bok jeszcze będzie docięty, nogi kupione na All i przykręcone wspólnie z synem.
Jeszcze lekkie szlifowanie i na koniec olejowanie.

Cieszę się bardzo bo za nieduże pieniądze będę miała fajny mebel - no przynajmniej duży - 80x200

____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 17:43, 08 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Bardzo fajny ten stół

Dobrze, że Cię przymrozki ominęły. U nas rano było na termometrach -2 i szron na trawie. Mały obchód zrobiłam po pracy po warzywnym i chyba wszystko ok. Powiem Ci, że nie wiem, jak Ty możesz mieć tak wyplewione. Mnie chwaściory zarastają
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mirkaka 18:05, 08 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Agatko, u Ciebie super porządek, wszystko pod sznureczek rośnie a chwasty to chyba omijają Twój ogród
Bardzo podoba mi się warzywniak, te ścieżynki urozmaicone i obwódki z gałązek, cudnie to zrobiłaś
Czytam że paprykę już wysadziłaś? U nas znów zapowiadają ziąb, cały przyszły tydzień jeszcze będzie zimny i mogą być noce zbliżone do zera Ech kiedy ja się doczekam ciepełka,
Rodek zdrowiutki aż miło patrzeć na niego
Biurko podobnie robiliśmy dla córki z nieudanego blatu kuchennego
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AgataP 18:23, 08 maj 2019


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Bardzo fajny ten stół

Dobrze, że Cię przymrozki ominęły. U nas rano było na termometrach -2 i szron na trawie. Mały obchód zrobiłam po pracy po warzywnym i chyba wszystko ok. Powiem Ci, że nie wiem, jak Ty możesz mieć tak wyplewione. Mnie chwaściory zarastają


Aga, miałam wolne w majówkę - 5 dni dwa dni poszły na ogród, dwa dni na dom, jeden dzień wyjechaliśmy do rodziny.
A chwasty? rosną, na bylinówce za moment ich nie będzie bo miejsca dla nich brak.
Reszta rabat jest w miarę ogarnięta to i plewienia mało.
Mam ukochaną dziabkę na długim trzonku, nie muszę schylać się za bardzo, a drugą taką jakby nożyk, spadek po dziadku - podcinam chwasty i wychodzą piorunem, bez wysiłku.
W weekend zabieram się za około tarasowe roboty, wkurza mnie ten bajzel i chcę już mieć to za sobą. Lato będzie tylko do odpoczynku i skupienia się na sobie
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies