Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 19:57, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Bylinowa ciąg dalszy - zasypana moim kompostem, nawet go nie przesiewałam. Wszystko na rabacie się przyda, wszystko z czasem przetworzy. Poszedł najpierw obornik, potem kompost i dwie paczki kory na przód, bo tam bardzo wysycha ziemia.




Kolejnym eksperymentem jest kora pod różami.
Zabrałam im linie kroplującą, bo w tym roku będę podlewała je w inny sposób. Dłużej, wolniej, a obficiej. Róże wyściółkowane przekompostowanym obornikiem, reszta ziemi wypielona, przykryta gazetami i zasypana korą.

Miałam dość tych chwastów, ciągłego pielenia, mam dziabkę na dłuższym drążku, ale powiedziałam - koniec ! i postawiłam na taką ściółkę. Niestety gruba warstwa obornika jest nie na moją kieszeń.

W tym roku mocno je też przycięłam - chciałabym by zbudowały niższy, ale bardziej rozkrzewiony krzaczek. Latem też nie będę miała dla nich litości, po pierwszym kwitnieniu wypuszczają długie baty z kwiatkami na czubkach więc w tym roku po kwitnieniu przytnę je bardziej drastycznie




____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:59, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Niezapominajkowe morze już przekwita, muszę wprowadzić je w inne miejsca. Ma same zalety, nie pozwala rosną chwastom i pięknie wygląda.




____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 20:15, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Warzywnik - szukam już alternatywnych miejsc na warzywa
W tym roku udało mi się założyć też linię kroplującą - w korytach, pod truskawki, maliny i borówki. Pomidory i ogórki dostaną wkopane butelki i deszczówkę. Ot taki kolejny eksperyment




Posiałam i posadziłam już trochę, a trochę czeka jeszcze w zaciszu, bo zimni ogrodnicy się zbliżają.
Generalnie stawiam na warzywa, które idą u mnie w dużych ilościach.
Szpinak, natka pietruszki - koktaile i spaghetti. Papryka w tym roku oczywiście fioletowa i nowość - żółta. Pomidorki koktailowe - kolorowe + jakieś większe. Sadzonki od lokalnego dziadka na ryneczku
Ogórki, rzodkiewka już schodzi razem ze szczypiorkiem. Bazylia koniecznie w ilości maksymalnej mięta, melisa, zioła.
Nowością jest rzodkiew w odmianie Agata - jakoś tak się znalazła
Marchewka, por, seler naciowy, trochę buraka liściowego nawet jeśli zostanie tylko ozdobą Sałata - młode listki już niedługo do zbioru, rukola, sałata lodowa - w ubiegłym roku miałam piękne główki.
Dynia olbrzymia dla dzieci i dla mnie muszkatołowa - kocham ją, jem nawet na surowo. Nie wspomnę o ciastach, placuszkach, zupie. Ideał.
Oczywiście cukinia - genialne warzywo, dzieci ją uwielbiają pod każdą postacią.
Owoce bez zmian jak co roku - truskawki, u mnie i tak mało. Dobrze że mam giełdę niedaleko i zaprzyjaźnionych rolników. Czereśnie, borówki jeszcze małe - a u mnie idzie kilka kilogramów w sezonie. Maliny - ostatnio dzieliłam się z koleżankami, bo u mnie świetnie rosną i cudownie owocują. Pycha Do tego jeszcze jagoda kamczacka, ale denerwuje mnie opadanie owoców. Dostały inne miejscówki, bo szkoda było mi dobrego miejsca na nie. Śliwa Ulena - w tamtym roku miała masę owoców, znowu narobiłam dżemów na 2-3 lata Rabarbar, w tym roku jest gigantyczny. Łodygi ma jak przeguby dłoni. Jutro będzie z nim ciasto i przepyszny kompot.







____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 20:18, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ostatnimi dniami moje podwórko pachnie bzami - mam ich dużo, trochę ostatnio zaniedbane ale w tym roku planuję przyciąć trochę drzewa i zadbać o nie. Uwielbiam zapachy.



Pachnie też laurowiśnia, kwitnie razem z magnolią suzan i rh.

____________________
Z Pszenicznej...
AnnaCh 20:21, 10 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Fajnie, że się odezwałaś
Twoja bylinówka zawsze mnie zachwycała i znowu zachwyca.
Warzywnik wręcz imponujący, świetnie mieć swoje warzywka
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AgataP 20:23, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Rabata jesienna też przeszła małą roszadę, przesadzanie i wyoutowanie niektórych roślin. Położyłam też linię do podlewania ale tylko do roślin które koniecznie to potrzebują.






____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 20:24, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pod domem







I donice na tarasie - obsadzone wczoraj



the end
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 20:26, 10 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
AnnaCh napisał(a)
Fajnie, że się odezwałaś
Twoja bylinówka zawsze mnie zachwycała i znowu zachwyca.
Warzywnik wręcz imponujący, świetnie mieć swoje warzywka


Najlepsze jest to Aniu, że w kapciach lecisz po to co lubisz... rankiem po umyty rosą szczypiorek i rzodkiewkę, w południe skubiesz czereśnie, na obiad makaron z cukinią i natką pietruszki, a na deser maliny cieplutkie, nagrzane słonkiem
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 20:37, 10 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ehhhh kobito, co tu pisać

Że Ty to ogarniasz

Kancik żyleta
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 20:45, 10 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41701
Ja nic nie poznaje
Warzywniak coraz wiekszy i wyglada wzorowo
Na rabatach podobnie
No spać nie będę mogła przez kompleksy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies