Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 11:28, 12 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Koszmarnie zimno, szybko przelecialam po ogrodzie. Na razie oklapniete rosliny, ale nie wiem czy od mrozu czy od ciężkiego śniegu. Zobacze później. Oby truskawkom nic sie nie stało.
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 12:07, 12 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Boszsz... co za pogoda.

O truskawki też się boję. Największe są właśnie te pierwsze owoce.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 12:09, 12 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Wczoraj ponad 20 na plusie a dziś zimnica i takie śniegi!
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 12:47, 12 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Widoki nie do pozazdroszczenia Też się obawiałam nocnej zimnicy ale było 1 stopień na +.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
popcorn 13:12, 12 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
U nas też padał śnieg ale nie osiadł.. oby roślinki ocalały!
Buziaki Agatko!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Wendy79 16:14, 12 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
U nas -2 rano, było skrobanie szyb w aucie,ale bez śniegu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gocha 11:09, 13 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Agatko nie zdążyłam napisać jak cudnie u Ciebie a tu takie paskudne zimno i biało Warzywnik godny pozazdroszczenia, po prostu miodzio. Mam nadzieję że truskawkom nic się nie stanie bo cudne masz. Buziaki ogromne i cieszę się na sytuację rodzinną.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Pszczelarnia 14:31, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I ja w tym roku ratuję się czym mogę, uciekając od pielenia tych moich areałów. Wykosztowałam się na korę. Ale może będzie więcej czasu na opryski zdrowotne.

Mi po oborniku chwasty rosną w najlepsze.

U Ciebie brzytwa!

Jak się osiąga taki stan trawnika, poproszę dokładną receptę z dawkami i godzinami podania.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 20:14, 13 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Wiesz, czekałam. Wiedziałam, że pojawiasz się tu i tam, więc liczyłam, że w końcu zawitasz u siebie. Mam, tak samo, jak Ty. Zdjęć niemal nie robię, albo tylko telefonem. Kocham niezmiennie Twój ogród i Twoją pomysłowość.
Pięknie działasz w warzywnym, u mnie w tym roku wykorzystam nawet nierozłożony kompost w komorach do sadzenia dyniowatych. Taka permakultura. Jak masz poprowadzone linie w skrzyniach, górą czy dołem? Ja w tym roku na pewno rozłożę w foliaku i w borówkach, ale skoro można i w skrzyniach...Hmmm...Ściółkuję też trawą, żeby wilgoć zachować i tyle nie plewić...Ale ogólnie jestem z warzywnym w tyle, wszystko malutkie, bo późno siałam. Po Ogrodnikach mam pełno sadzonek do wysadzenia. Dzisiaj wróciły do domu z wywczasów
Chciałoby się pisać i pisać...Wrócę jeszcze na spokojną kontemplację. Ściskam Agato :*


Aga sama się nad tym zastanawiałam - jak poprowadzić linie w korytach.
Dołem musiałabym podkopać, potem więcej łączników. Wpychanie jedno w drugie przyprawia mnie już o ból dłoni. Poszłam więc na łatwiznę, zaraz znajdę zdjęcie

Ściółkuję włókniną pod drzewami, bo tam też chwast po pachy był, korą rabaty, kompostem bylinową skoszoną trawą też, a ostatnio pod porzeczki poszły liście od rabarbaru ( był kompot i ciasto) też posłużą dłuższą chwilę. Nic się nie marnuje.



____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 20:26, 13 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
znalazłam

____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies