Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Anda 15:38, 14 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Moje chcę wysadzić w sobotę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 15:56, 14 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
No skoro do niej mówisz LuiS, a ona LuisA to się nie dziwię, że nie rośnie


.

Dokładnie chyba Louise - Luiza?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 16:04, 14 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Anda napisał(a)
Moje chcę wysadzić w sobotę


moje myśli też szły w tą stronę
____________________
Z Pszenicznej...
mirkaka 17:06, 14 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
LO to róża podatna na choroby grzybowe, ja nie miałam ale siostra, wyleciała chyba po dwóch trzech latach walki. Edenka zdrowa i piękna, ją warto mieć.
W niektórych katalogach piszą nawet,żeby róże ściółkować, pamiętam jak wiele lat temu czytałam i uczyłam się pielęgnować róże. Nie mówię przecież żeby ściółkować nieprzekompostowaną korą, i dawać nie wiadomo jaką grubą warstwę. Kora to też materia organiczna. Też można spulchniać mając korę.
Pozdrawiam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AgataP 17:15, 14 maj 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
mirkaka napisał(a)
LO to róża podatna na choroby grzybowe, ja nie miałam ale siostra, wyleciała chyba po dwóch trzech latach walki. Edenka zdrowa i piękna, ją warto mieć.
W niektórych katalogach piszą nawet,żeby róże ściółkować, pamiętam jak wiele lat temu czytałam i uczyłam się pielęgnować róże. Nie mówię przecież żeby ściółkować nieprzekompostowaną korą, i dawać nie wiadomo jaką grubą warstwę. Kora to też materia organiczna. Też można spulchniać mając korę.
Pozdrawiam


No widzisz Mirko, mamy podobne zdanie o różach - Edenka jest super, LO będzie nominowana

a tak jeszcze w temacie chorób grzybowych - właśnie zrobiłam nawóz z drożdży. Jutro może pierwsze podlewanie. Ktoś ma doświadczenie w temacie?
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 22:22, 14 maj 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ja swoje ciepłoludy wysadzać będę w niedzielę. Nie postoją już dłużej w doniczkach, bo widać, że mają dość. Ja trochę też
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
tulucy 22:24, 14 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Z drożdży robiłam tylko opryski - pomidorom.

Ja musiałam trafić na jakiś słabszy egzemplarz Edenki, albo focha mi strzeliła za przesadzanie, ale to już dawno było a ona dalej grymasi.

Pomidory do gruntu idą na dniach, jutro, w sobotę... jak będzie czas i bez deszczu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mirkaka 06:01, 15 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
tulucy napisał(a)
Z drożdży robiłam tylko opryski - pomidorom.

Ja musiałam trafić na jakiś słabszy egzemplarz Edenki, albo focha mi strzeliła za przesadzanie, ale to już dawno było a ona dalej grymasi.

Pomidory do gruntu idą na dniach, jutro, w sobotę... jak będzie czas i bez deszczu


Mam dwie Edenki, jedna sadzonka od samego początku słaba, po dwóch latach wkurzyłam się i dokupiłam drugą, i ta poszła jak burza, tamta cały czas słabo rośnie.
Ważne jest silne szczepienie.

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:04, 15 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Wendy79 napisał(a)
Ja swoje ciepłoludy wysadzać będę w niedzielę. Nie postoją już dłużej w doniczkach, bo widać, że mają dość. Ja trochę też


Część pomidorów wysadziłam już wczoraj, na noc przykryłam włókniną, było przy murze 4st.
Resztę chyba w niedzielę bo dopiero od niedzieli noce mają być wreszcie ciepłe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasya 06:33, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Ja juz wysadziłam pomidory, trudno, musza sobie radzić
Dzisiaj rano 1,5
W moich prognozach niskie temp w nocy również w przyszłym tyg niestety
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies