Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

anna_t 11:58, 04 cze 2023


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
mrokasia napisał(a)
Taaak, w tym roku zaczynam odczuwać co oznacza szybki rozrost/wysiew roślin. Jeszcze nie jest to dla mnie problem bo wciąż wykorzystuję te nowe rośliny w swoim ogrodzie ale w przyszłym roku pozostanie tylko oddawanie lub bezlitosne pielenie. Dzwonki, ostrogowce, ożanki, zawilce wiosenne,letnie i jesienne, carexy Spring, czyśćce Hummelo rozłażą albo sieją się jak głupie. Na razie jeszcze cieszę się z rdestów wężowników, jeżówek i różowej szałwii . Ale pewnie w przyszłym roku już nie będę taka zadowolona .
Kasia przybij piątkę mam to samo w tym roku usuwam z ogradu turzyce ice dance i green dance. Zawładnęły moją różanką i już są na mojej liście roślin ekspansywnych. Parę lat temu cieszyłam się że ładnie wypełniają przestrzeń ale teraz ich rozłogi już poszły zdecydowanie za daleko...jak ktoś chce to ze 100 sadzonek jest do oddania w moim pojemniku na bio
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Mary 19:19, 04 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
vita napisał(a)
Piękne kaliny, dobrym pomysłem było podkrzesanie ich od dołu. Też lubię 'świecącą' biel nocą
Ciekawa jestem tego zawilca wielosiecznego, mam łąkowego i leveillei, ale sprawiają mi trochę kłopotów. W przeciwieństwie do rdestów o których rozmawiacie

Jeśli masz myśli ekspansywność to nie jest ona zdecydowanie jego cechą.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:20, 04 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
UrsaMaior napisał(a)
U mnie ten zawilec zniknął błyskawicznie, szkoda, bo ładny.
Zeszłoroczne egzemplarze też u mnie nie przyrosły, ale próbuję dalej.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:23, 04 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
anna_t napisał(a)
Kasia przybij piątkę mam to samo w tym roku usuwam z ogradu turzyce ice dance i green dance. Zawładnęły moją różanką i już są na mojej liście roślin ekspansywnych. Parę lat temu cieszyłam się że ładnie wypełniają przestrzeń ale teraz ich rozłogi już poszły zdecydowanie za daleko...jak ktoś chce to ze 100 sadzonek jest do oddania w moim pojemniku na bio
Ice Dance nigdy nie miałam. Green Dance się pozbyłam. Z rozłażących się turzyc mam jeszcze Silver Scepture. Ciągłe usuwanie odrostów zaczyna mnie drażnić
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 06:37, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Od początku mojego ogrodu walczę z akacjami. Usunęłam pnie jakieś 10 lat temu, potem starannie wykopywałam kilometry korzeni, ale ta hydra odrasta nadal.
Albo to akacja sąsiadów swoimi korzeniami zawitała do mnie.
Nadal ją wykopuję, ale to jest coraz trudniejsze, bo muszę przy tym wykopywać też inne rośliny.
Eh...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Basieksp 08:59, 08 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Strasznie długo myślę, że to może być od sąsiadów jednak, chociaż nie wiem. Ja też usuwałam akacje, ale tą z różowymi kwiatami, wypuszczała odrosty przez 3 może 4 sezony, od zeszłego roku mam spokój, no chyba że coś wyskoczy. Także 10 lat to długo, ale może te zwykłe dłużej, od tej, którą ja miałam?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mary 09:52, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Przez jakiś czas wydawało mi się, że wygrałam tę walkę. Niestety gdy zaczęłam bylinowe tetrisy dłubanie w ziemi skutkuje pojawianiem się odrostów.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 16:52, 08 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3971
O kurcze.
Nie wiedziałam że ona takie odrosty daje. U moich rodziców wzdłuż drogi rosną akacje ale nigdy nie wlazły na podwórze a mają pewnie po 50 lat. Ciekawe od czego to zależy

Ja u siebie mam problem z odrostami ale to nasza czereśnia jest daje. Młode czereśnie wyrastają nawet 3 metry od mateczki. Nic na to nie poradzę więc zostaje mi tylko sukcesywne wyrywanie młodych.

Współczuję walki
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mary 17:10, 08 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Makao napisał(a)
O kurcze.
Nie wiedziałam że ona takie odrosty daje. U moich rodziców wzdłuż drogi rosną akacje ale nigdy nie wlazły na podwórze a mają pewnie po 50 lat. Ciekawe od czego to zależy

Ja u siebie mam problem z odrostami ale to nasza czereśnia jest daje. Młode czereśnie wyrastają nawet 3 metry od mateczki. Nic na to nie poradzę więc zostaje mi tylko sukcesywne wyrywanie młodych.

Współczuję walki

Tak się dzieje, Aniu, gdy akacje zostaną ścięte. Może także wtedy, gdy dłubiąc głęboko w ziemi naruszysz korzenie.

Przeczytałam ostatnio, że nie należy ścinać akacji od razu do ziemi. Trzeba ścinać po trochu, żeby się osłabiała, bez puszczania odrostów.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 18:17, 08 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3971
Hmm to i tak by nie pasowało bo kiedyś (jeszcze jak mieszkałam u rodziców) jedną akacje ścięto i też nie dała odrostów ale to może jakiś wyjątek. Trudno mi też powiedzieć czymu została ścięta. Może coś ją dopadło i uschła wiec nie upieram się.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies