Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Martka 21:59, 10 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, dwie kępy rdestu rozkręciły się u mnie i podobnie jak Ty zastanawiam się, czy oby nie za bardzo… czy będzie można zapanować za dwa-trzy lata? W tym sezonie pierwszy raz stanęłam przed podziałami roślin, traw, wcześniej nie docierało do mnie, jak wiele to oznacza pracy… ta wiedza zweryfikuje zapewne sens posiadania kilku roślin na rabatach. Zawilce jesienne nn na przykład mam na celowniku
Makao 06:19, 11 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4092
Martka napisał(a)
Marysiu, dwie kępy rdestu rozkręciły się u mnie i podobnie jak Ty zastanawiam się, czy oby nie za bardzo… czy będzie można zapanować za dwa-trzy lata? W tym sezonie pierwszy raz stanęłam przed podziałami roślin, traw, wcześniej nie docierało do mnie, jak wiele to oznacza pracy… ta wiedza zweryfikuje zapewne sens posiadania kilku roślin na rabatach. Zawilce jesienne nn na przykład mam na celowniku

Ooo swoich traw to chyba bym już nie ruszyła. To takie kępy że już tylko ciężki sprzęt by wchodził w grę. Na szczęście zostawiłam im sporo miejsca więc jeszcze wiele lat nie muszę się martwić
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mary 07:03, 11 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka - Szybki przyrost roślin cieszy przy zakładaniu ogrodu. Potem jednak okazuje się, że to problem. Żurawki Marmalade w dobrym podłożu rosły jak głupie i wypiętrzały się. Musiałam je wciąż odmładzać, żeby były ładne. Przestałam je tak dobrze karmić i trochę zwolniły. Inne odmiany np. Obsidian, Citronelle i Cherry Cola nigdy nie rosły u mnie zbyt szybko i gdy nie potrzeba już nowych sadzonek wada staje się zaletą.
U mnie na celowniku z tych przyczyn turzyca palmowa, zarówno gatunek jak i odmiana Little Midge, turzyce pagórkowate, seslerie. Wciąż muszę je odmładzać.
Zawilce jesienne to wciąż muszę pielić, bo rosną gdzie chcą. Z roku na rok słabiej kwitną, więc chyba też powinnam odmłodzić.
Swoje musisz pielić czy podzielić?

Makao - U mnie to nie jest kwestia braku miejsca tylko kiepskiego wyglądu. Ty pewnie masz na myśli miskanty. Na miskanty u mnie za ciemno. Przesadziłam Morning Light w inne miejsce w tym roku. To ostatnia próba.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 10:30, 11 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, dokładnie tak jest, szybki przyrost jest miły tylko w pierwszych latach ogrodu. Zbyt krótkie mam doświadczenia, tylko takie, że turzyca palmowa i seslerie jako trawy szybko ruszające - trzeba przycinać na bardzo krótko, przy samej ziemi. I dość wcześnie, luty to ostatni termin. Zawilce nn. po dwóch sezonach radości, że je mam, w tym nabrały odwagi i zapuściły się w oddalone od kępy matecznej miejsca. Nie chcę ich wszędzie... Agata Brzozowa poleciła mi odmianę, która ponoć trzyma się w zwartym szyku, Dreaming Swan, spróbuję.

 

mrokasia 11:12, 11 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Taaak, w tym roku zaczynam odczuwać co oznacza szybki rozrost/wysiew roślin. Jeszcze nie jest to dla mnie problem bo wciąż wykorzystuję te nowe rośliny w swoim ogrodzie ale w przyszłym roku pozostanie tylko oddawanie lub bezlitosne pielenie. Dzwonki, ostrogowce, ożanki, zawilce wiosenne,letnie i jesienne, carexy Spring, czyśćce Hummelo rozłażą albo sieją się jak głupie. Na razie jeszcze cieszę się z rdestów wężowników, jeżówek i różowej szałwii . Ale pewnie w przyszłym roku już nie będę taka zadowolona .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mary 17:51, 11 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Marysiu, dokładnie tak jest, szybki przyrost jest miły tylko w pierwszych latach ogrodu. Zbyt krótkie mam doświadczenia, tylko takie, że turzyca palmowa i seslerie jako trawy szybko ruszające - trzeba przycinać na bardzo krótko, przy samej ziemi. I dość wcześnie, luty to ostatni termin. Zawilce nn. po dwóch sezonach radości, że je mam, w tym nabrały odwagi i zapuściły się w oddalone od kępy matecznej miejsca. Nie chcę ich wszędzie... Agata Brzozowa poleciła mi odmianę, która ponoć trzyma się w zwartym szyku, Dreaming Swan, spróbuję.

Czytałam, że Agata poleciła Ci te zawilce. Od razu sprawdziłam jak wyglądają. Piękne, ale niestety nie czysto białe.
Turzycą palmową to w zeszłym roku przycinałam już na przełomie lipca/sierpnia, bo się zaczęła pokładać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 17:53, 11 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
mrokasia napisał(a)
Taaak, w tym roku zaczynam odczuwać co oznacza szybki rozrost/wysiew roślin. Jeszcze nie jest to dla mnie problem bo wciąż wykorzystuję te nowe rośliny w swoim ogrodzie ale w przyszłym roku pozostanie tylko oddawanie lub bezlitosne pielenie. Dzwonki, ostrogowce, ożanki, zawilce wiosenne,letnie i jesienne, carexy Spring, czyśćce Hummelo rozłażą albo sieją się jak głupie. Na razie jeszcze cieszę się z rdestów wężowników, jeżówek i różowej szałwii . Ale pewnie w przyszłym roku już nie będę taka zadowolona .

Trudno nam dogodzić. Albo nie rośnie albo za bardzo rośnie.
Co to za zawilce letnie?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 20:00, 11 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Tak jak piszecie, najpierw się cieszymy, a później mamy więcej pracy .
Na razie się cieszę .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mrokasia 20:21, 11 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Mary napisał(a)

Co to za zawilce letnie?


Trudno mi powiedzieć, mam je od Lucy.
Sprawdziłam teraz w fotkach, mam je kwitnące na zdjęciach z początku sierpnia. Więc chyba można uznać, że są letnie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mary 23:23, 20 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kaliny Watanabe za dnia.

Pod wieczór.

I w nocy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies