Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Monia81 20:26, 24 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Witam. Pospacerowałam sobie u Ciebie. Fajnie działasz Chętnie będę zaglądać
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Mary 19:01, 25 lut 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Witaj Moniko,

Bardzo miło, że do mnie zajrzałaś. Też się do Ciebie wybiorę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
anbu 19:36, 25 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marysiu kiedy startujesz z opryskami? Masz już gotowe RT?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mary 20:31, 25 lut 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Koncentrat mam jeszcze z ubiegłego roku.
Wczoraj u mnie spadł śnieg. Dzisiaj, dzięki słonecznej pogodzie, było ledwo powyżej zera. Zdecydowałam się jednak opryskać wszystkie cisy i choiny, które w ubiegłym tygodniu pocięłam.
A Ty kiedy zaczynasz?

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 20:36, 25 lut 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Z wątku Anbu skopiowałam sobie instrukcję "drzewka hortensjowego".
Ciekawe jak by to wyszło w przypadku Great Star, która słabo się krzewi.

m_gocha napisał(a)
Jak przyjdzie czas cięcia hortensji (czyli gdy zakwitają forsycje i krokusy)wyciąć wszystkie pędy cienkie, słabe, powykrzywiane etc. Zostawić 3 najładniejsze pędy - jeżeli są na nich boczne gałązki wyciąć przy samym pędzie (tak aby były gołe pędy) - ewentualnie zostawić jak są ładne rozkrzewienia na górnych częściach pędów (mogą być zaczątkiem korony, ale to raczej przy młodych krzewach tego nie będzie). Zapleść "warkocz" z tych trzech pędów do takiej wysokości jak wysoką chce się mieć nóżkę. Ściąć pędy zostawiając ponad zaplecieniem kilkucentymetrowe pędy (tak aby były tam po 2-3 oczka). Można lekko związać koniec warkocza, żeby się nie rozplótł. Można też warkocz podwiązać do palika aby trzymał pion. Z tych 2-3 oczek będą nowe pędy z kwiatostanami. W kolejnych latach znów przyciąć ale ciut wyżej i ten sposób ukształtuje się ładna korona. Jeżeli bedą się pojawiać nowe pędy na warkoczu to od razu wyłamywać jak tylko się pokażą (a na pewno się pokażą)
Na hortensji Ani pokazałam przykładowe pędy do zostawienia i do zaplecienia

a to mój rysunek instruktażowy
PS. Aniu za chwilę usunę aby Ci nie zaśmiecać wątku
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
anbu 20:59, 25 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marysiu myślę, że w przyszłym tygodniu ruszę, to początek marca...więc jakoś takie mam wizje swoje
____________________
Ania Ogród Ani :)
Tess 06:29, 09 mar 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Mary napisał(a)

Ciekawe jak by to wyszło w przypadku Great Star, która słabo się krzewi.



O tym samym pomyślałam, kiedy w wątku Anbu tę instrukcję zobaczyłam.

Dziekuję za kciuki i wsparcie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anna_t 08:16, 14 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mary napisał(a)
Zachwyciły mnie posadzone w ubiegłym roku jeżówki Virgin.


Zakwitły też White Double Delight, ale wyglądają przy Virgin wyglądają jakieś takie pokurczone.

cześć Marysiu dziękuję za wizytę u mnie

powiedz mi nie masz może nasionek tej jeżówki?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 08:26, 14 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
anbu napisał(a)
Marysiu przez te Twoje instrukcje komputerowe (img) u mnie w wątku nie umiem przestać przeglądać obrazków
Wsiąkłam

o to można w danym wątku przeglądać tylko fotki? jak to się robi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 08:32, 14 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mary napisał(a)
Polinka – Witaj u mnie Polinko.
Trochę się boję tego szybkiego rośnięcia cisów, bo na początku to cieszy, ale potem dużo pracy z cięciem.
Jakoś mnie nie zaskakuje, że podobają Ci się ogrody z leżącymi liśćmi, bo wiem że lubisz duże drzewa. Ja nawet nie próbuję walczyć z liśćmi, bo to nie ma żadnego sensu. Staram się zbierać je z trawnika. Jak wczoraj zebrałam wszystkie to dzisiaj znów było tak.


Z reszty terenu zbieram raz tu raz tam. Nigdy do czysta, bo za chwilę i tak będą następne.
Mam taką skarpę, na którą nie lubię patrzeć i nie lubię jej pokazywać. Ale o tej porze to ona nawet fajnie wygląda. Dobrze widać, ile u mnie jest liści. A to dopiero początki…

pięknie.............
a u mnie w pień wycieli wszystkie drzewa na sąsiedniej działce...a na swoje trochę poczekam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies