Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Iwk4 16:15, 09 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Piękny ogród. Pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
AsiaK_Z 17:24, 11 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Cześć Marto. Przysłała mnie do Ciebie JulkAd z "Ogrodu do odświeżenia". Chciałabym Cię zapytać o żywopłot z choiny kanadyjskiej.
Ja jestem na etapie planowania i jako żywopłot widziałam u siebie albo tuje Brabant lub Aureospicata. Co lepsze? Chodzi o w miarę szybki przyrost i odpowiednie zagęszczenie tak aby osiągnąć w przyszłości zielony murek.
Jaka odmiana będzie najlepsza?

Pozdrawiam
Asia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 17:26, 11 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Piękne widoczki u Ciebie, aż dech zapiera. Rozejrzę się trochę, jeżeli pozwolisz
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
finka 18:14, 11 wrz 2015


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Thuje 'Brabant' i 'Aureospicata' rosną rzeczywiście dość szybko. Są jednak jeszcze inne bardziej atrakcyjne. Moją faworytką wśród Żywotników jest Thuja plicata 'Atrovirens', która bardzo szybko rośnie i jest ciemnozielona, a jej łuski są błyszczące. Tą odmianę prponuję na żywopłot cięty. Drugą ulubioną na cięty lub niecięty ale za to szeroki szpaler jest Thuja plicata 'Kórnik. Trzeba pamiętać, ze obie odmiany są bardzo gęste, a u podstawy szerokie. 'Atrovirens' należy sadzić w rozstawie od 0,8 - 1,0 m (szpaler cięty) do nawet 1,5 - 2,00 m (szpaler niecięty). Nie można im szczędzić miejsca, bo to po prostu duże drzewa. Za 'Brabantem' nigdy nie przepadałam, bo to odmiana jak dla mnie zbyt "wypłowiała" i ażurowa. Wypłowiała przez nijaką zieleń łusek.

Spróbuję wyszukać zdjęcia.

Natomiast co do Choiny, którą uwielbiam i zawsze promuję, to trochę o niej mówię w odcinku 442 "Mai w Ogrodzie" i tam widać dokładnie jak ten żywopłot u nas wygląda. W moim wątku też gdzieś na zdjęciach jest. Postaram się zaraz odnaleźć odnośnik.

Tymczasem zapraszam na spacer po moim ogrodzie. Więcej zdjęć na profilu FB
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 18:34, 11 wrz 2015


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Thuja plicata 'Kórnik' w pojedynczym nasadzeniu, cięta. Tnę raz w sezonie, wiosną (marzec/kwiecień)


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 19:20, 11 wrz 2015


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
http://www.ogrodowisko.pl/watek/647-zielony-punkt-ogrod-finki?page=173
jakieś takie znalazłam stare zdjęcia żywopłotu z Choiną
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
AsiaK_Z 21:38, 11 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Bardzo dziękuję za cenne rady
Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
leon60 10:24, 26 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
finka napisał(a)
i wrzesień 2015 ale dopiero początek






wspaniale !
pozdrawiam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
ren133 22:12, 01 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Witaj
Nie wiem dlaczego dopiero teraz tutaj jestem? ... Iza z "ogrodu wyrozumiałego" wspomniała, że robiła ostatnio u Ciebie zakupy. Zaś kilka miesięcy temu Krys zamawiała szałwię deep blue dla siebie i różową dla mnie ... I dlatego wlaśnie piszę do Ciebie ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 15:51, 14 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
finka napisał(a)
Thuja plicata 'Kórnik' w pojedynczym nasadzeniu, cięta. Tnę raz w sezonie, wiosną (marzec/kwiecień)




Witaj. Masz piękny ogród. Bardzo dużo kwiatów, bylin i traw.
Strasznie mi się podoba wiąz Wredei. Tez mam takiego, ale kiedy mój będzie taki duży?

Ta obwódka na zdjęciu poowyżej jest świetna. Jaka to roślina?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies