Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

finka 07:57, 16 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
dzięki za dobre słowa, nie próbowałam propolisu do picia, gdy mamy chore gardła to nim płuczemy i pomaga (dwa domy dalej kolega ma pasiekę - więc zawsze wszystko świeże). Muszę spróbować. Ale to jakieś paskudztwo trzyma już czwarty dzień i jest gorzej a nie lepiej. Tylko gorączka i nic więcej.

Rano obudziły mnie ptaki za oknem. Na niebie niby jakieś chmury ale deszczu to z nich nie będzie.
W Wielkopolsce rzeczywiście okropna susza. Z rodzicami mamy działkę rekreacyjną w Lginiu koło Wschowy i trawnika to tam już nie ma tylko suche wióry. Rodzice są z Wrocławia więc ciężko utrzymać tam wszystko w dobrej kondycji, dlatego są tam bardzo proste nasadzenia, takie które wytrzymają suszę, która zdarza się w ostatnich latach coraz częściej.

Muszę poszukać parę zdjęć z Lginia.

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
monteverde 11:19, 16 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Finka weź od niego propolis, z pół szklanki i zalej spirytusem(0,5L) i odstaw w ciemne miejsce, od czasu do czasu potrząśnij, po miesiącu do picia z rozsądkiem)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zielony_punkt 17:06, 16 cze 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 6
Na szczęście ja mam już gotową nalewkę propolisową, więc nie muszę czekać aż miesiąc. Ale bardzo dziękuję za radę.
zielony_punkt 17:08, 16 cze 2011

Dołączył: 16 cze 2011
Posty: 6
Ach to ja Finka tylko logowałam się przez Fejsa i nie wiedziałam, że wyskoczę jako zielony punkt. A to nazwa mojego małego centrum ogrodniczego.
anetawi 17:16, 16 cze 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Tak sielsko-anielsko u Ciebie. Fajne masz te czosnki.
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Safoya 17:50, 16 cze 2011


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
O rety jaki gąszcz kwiatów! Śliczne!
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
alinak 22:35, 16 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
za to na południu polewało dość obficie w tamtym tygodniu . rośliny rosną jak na drożdżach
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 22:40, 16 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
alinak napisał(a)
za to na południu polewało dość obficie w tamtym tygodniu . rośliny rosną jak na drożdżach

Rzeczywiście obficie baaaaaaardzo - nawet zbyt. Ale teraz susza się powoli robi.......
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
finka 20:28, 17 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
helo, to ja... wracam powoli do ludzi...chociaż ciężko i słabo mi (dziś miałam temp. 35,9) powlokłam się niedawno na pół godzinki do ogrodu i trochę pocykałam. Nie wychodziłam z domu przez 4 dni i takie wielkie zmiany. Wszystko rośnie w oczach. Do tego trochę popadało -5mm- to mało ale zawsze coś.

Chciałam posiedziec trochę na ławce ale jeszcze za wcześnie. Jutro może hamak.



____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 20:36, 17 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
A to cienista rabatka. Rzadko cokolwiek tu robię. Chwasty tu prawie nie rosną.








i na koniec moja mała faworytka 'Pandora's Box'. Ma śliczne ciemnofioletowe kwiatuszki

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies